Dużo działo się w stalowowolskiej klasie oktęgowej

Piotr Szpak
Piłkarze Sokoła Kamień (w żółtych koszulkach) nadal są rewelacją rozgrywek
Piłkarze Sokoła Kamień (w żółtych koszulkach) nadal są rewelacją rozgrywek Archiwum klubowe
Mokrzyszów wygrywał 3:0 i... zremisował. Zarzecze zeszło z boiska. Dużo ciekawego działo się w weekendowej kolejce stalowowolskiej klasy okręgowej.

Strzelec Dąbrowica - Górnovia Górno 5:3 (2:1).
Bramki: T. Polek 20, 52, Rzeźwicki 35, Czeremszyński 61, Rożnowski 70 – Perlak 23, 55, Kida 72.
Strzelec: Grdeń – Marek, Kamil Smykla, Rachwał, Kopeć – Rożnowski, Hałka, Czeremszyński (75 Konrad Smykla), Rzeźwicki (90 Turbak) – T. Polek (88 Tworek), J. Polek.
Górnovia: Dec – Miazga, Radowski, Krudysz, Tarała, Rychel (67 Sosteczko) – Piersiak, Berlak, Pieniek - Słonina, Kida.
Sędziował: Łukasz Kijak ze Stalowej Woli. Widzów: 180.
Mecz rozegrany został w Knapach i obejrzała go liczna grupa kibiców. Gospodarze stopniowo uzyskiwali przewagę i w 20 minucie przyniosło im to prowadzenie.
Goście wyrównali bardzo szybko, bowiem po kolejnych trzech minutach był już remis. Gracze z Dąbrowicy jednak nie pasowali i jeszcze przed przerwą odzyskali prowadzenie. To zapowiadało interesującą drugą połowę.
Faktycznie druga połowa była jeszcze ciekawsza niż pierwsza, więc kibice, którzy przyszli na ten mecz opuszczali stadion bardzo zadowoleni. Po falstarcie do rozgrywek ekipa Strzelca z meczu na mecz spisuje się coraz lepiej co ma odzwierciedlenie w tablei. Dąbrowiczanie grają w tym sezonie widowiskowo.

Sokół Kamień - LZS Zdziary 5:0 (1:0)
Bramki: Rurak 27, 71 z karnego, 89, Kida 60, Ł. Socha 85.
Rewelacyjnie spisujący się piłkarze z Kameinia potwierdzili w tym meczu bardzo dobre przygotowanie do sezonu.
Zdziary, które w minionej kolejce wygrały pierwszy mecz w tym sezonie pokonując rezerwy Stali Stalowa Wola nie poszły za ciosem i były tylko tłem dla Sokoła.
- Mecz ustawiła bramka zdobyta w pierwszej połowie. Po zmianie stron goście zagrali zbyt nerwowo, a my tylko na to czekaliśmy. Bardzo się cieszę z takiej postawy drużyny, która sprawia naszym kibicom coraz większe powody do zadowolenia – mówił po meczu szkoleniowiec Sokoła Kamień Marek Kusiak.

Stal II Stalowa Wola - Słowianin Grębów 2:0 (0:0)
Bramki: Wawrzyszek 75, Szcześniak 80.
Stal II: Brylewski - Wojtunik, Wawrzyszek, Wójcik, Kulis (70 Sulich) - M. Stelmach, Przedpłata (75 Szcześniak), Oziębło, Jonkisz - Śpiewak, P. Stelmach.
Słowianin: Smerdak - Kułaczkowski, Surma (80 Nieradka), Drabik I, Woś - Kloc, Cholewa I, Telka, Janeczko - Rutyna, Dul.
Sędziował: Igor Samołyk z Gorzyc. Widzów: 100.
Od pierwszych minut gospodarze mieli przewagę, ale grębowianie mądrze się bronili. W 36 minucie miejscowi bliscy byli zdobycia prowadzenia, ale bramkarz Słowianina Piotr Smerdak w pięknym stylu obronił strzał Jonkosza. Także w innych sytuacjach Smerdak spisywał się bez zarzutu.
Po zmianie stron gospodarze nadal nacierali na bramkę przyjezdnych, ale Smerdak spisywał się znakomicie. Bramkarz Słowianina Skapitulował dopiero kwadrans przed zakończeniem spotkani i wtedy prysły nadzieje grębowian na sprawienie niespodzianki.
Sokół Sokolniki - KP Zarzecze przerwany przy stanie 8:0.
Mecz trwał tylko 28 minut , a kiedy sokolniczanie zdobyli ósmego gola goście postanowili przerwać te nierówne zawody i zeszli z boiska.
- Nie było sensu grać, nie dość że pojechaliśmy bez czterech zawodników, to jeszcze pojawiły się kontuzje. Nie poddajemy się jednak, chcemy grać nadal - powiedział nam prezes Klubu Piłkarskiego Zarzecze Stanisław Powęska.

Bukowa Jastkowice - Olimpia Pysznica 2:1 (0:0)
Bramki: Partyka 82, Ogonowski 90+4 - Sobiło 70.
Bohaterem spotkania został 19-letni Tomasz Ogonowski, który pochodzi z Jastkowic, ale ostatnio mieszkał w USA i przed kilku dniami wrócił do Polski.
- Miał tylko z naszymi piłkarzami dwa treningi, a teraz wszedł na boisko i strzelił tak ważnego gola. Nasza radość jest olbrzymia - mówił nam kierownik drużyny z Jastkowic Tadeusz Butryn.
Jeszcze osiem minut przed końcem meczu gospodarze przegrywali 0:1, ale finisz miejscowych był imponujący.
W innych meczach: Stal Nowa Dęba – Pogoń Leżajsk 3:2, San Kłyżów - Unia Skowierzyn 2:2, Stali Gorzyce - Sparta Jeżowe 6:0, Rotunda Krzeszów - Mokrzyszów Tarnobrzeg 3:3.