Dwa medale dla Victorii Stalowa Wola

Grzegorz Lipiec
Szymon Żywko (z lewej) i Stanisław Lebioda (z prawej) na podium juniorskich mistrzostw kraju w biegach przełajowych. KKS Victoria Stalowa Wola
Na przedmieściach Jeleniej Góry odbywały się 89. Mistrzostwa Polski w Biegach Przełajowych w kategoriach seniorów, juniorów i juniorów młodszych. Dwa medale w tej imprezie zdobyli zawodnicy Victorii Stalowa Wola.

Świetnie spisał się Szymon Żywko (KKS Victoria Stalowa Wola). W biegu na 3 kilometry juniorów zajął drugie miejsce, tracąc do zwycięzcy 8 sekund. Szymon wyprzedził Stanisława Lebiodę o 5 sekund. Dla Szymona jest to pierwszy medal w karierze. W biegu juniorek na 4 kilometry piąte miejsce zajęła Sylwia Bąba (MKS Stal Nowa Dęba), a tuż za nią na metę wbiegła Paulina Szostecka (CWKS Resovia Rzeszów). Natomiast w biegach seniorów Matylda Kowal (CWKS Resovia Rzeszów) zajęła piąte miejsce na 5 kilometrów. Wśród mężczyzn, w biegu na 4 kilometry piąty był Patryk Marszałek (CWKS Resovia), szósty Patryk Pawłowski (MKL Sparta Stalowa Wola).