Dwa miejsca na podium na Festiwalu Tropem Wilka dla zawodników Stalowowolskiego Klubu Biegacza

Damian Wiśniewski
Na dystansie półmaratonu najlepsi byli dwaj zawodnicy reprezentujący Stalowowolski Klub Biegacza facebook.com / Stalowowolski Klub Biegacza
Zawodnicy Stalowowolskiego Klubu Biegacza wzięli udział w Festiwalu Tropem Wilka. W biegu półmaratońskim dwaj jego zawodnicy zajęli dwa najwyższe miejsca na podium.

Trasą tego biegu były ścieżki i drogi leśne. Na starcie stanęło łącznie 27 zawodników. Wygrał Maciej Hasiak z Huciska, który uzyskał czas 1:36:05,3. Drugi był natomiast Paweł Krupa z czasem 1:36:17,2 z Agatówki. Obaj zawodnicy reprezentują na co dzień barwy Stalowowolskiego Klubu Biegacza. Ich przewaga nad resztą stawki była spora, ponieważ trzeci Piotr Stasiowski (Brzóza Królewska, Nowosarzyńska Grupa Biegowa) stracił do triumfatora ponad dwie minuty. Warto jednak zaznaczyć, że ten półmaraton był prowadzony na dystansie 23 kilometrów, a nie tradycyjnie nieco ponad 21-kilmetrowym.

Cała impreza odbywała się w miejscowości Brzóza Królewska, a trwała łącznie dwa dni. Oprócz półmaratonu rywalizacja była prowadzona także na dwóch innych dystansach. Jednym z nich był maraton (tutaj 43-kilmetrowy). Wygrał go Krzysztof Jaworski (Stary Sącz, Visegard Maraton Rytro) z czasem 3:23:37,5. Drugi był Mieczysław Jałocha (Przemyśl, Przemyski Klub Biegacza) z czasem 3:26:53,8. Miejsce trzecie na podium zajął Jarosław Tajchman (Rzeszów, Stajnia Balona). Przebiegł przez metą z czasem 3:28:54,6.

Bieg na dziesięć kilometrów wygrał natomiast Grzegorz Jędrek (Łętownia, Nowasarzyńska Grupa Biegowa) z czasem 0:46:13,2.