Jacek Czaplewski
Kamil Jóźwiak - pomocnik Lecha Poznań
Kamil Jóźwiak - pomocnik Lecha Poznań Lukasz Gdak
Lotto Ekstraklasa. Osiemnastu młodzieżowców wystąpiło w 28. kolejce. Błysnął Kamil Jóźwiak - autor dwóch z trzech bramek dla Lecha Poznań. Zobaczcie, jak młodzieżowy reprezentant Polski trafił w spotkaniu z Pogonią Szczecin (3:2).

Występy młodzieżowców w 28. kolejce Lotto Ekstraklasy

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (rocznik 1998) - Nie oddaje miejsca w składzie. Przeciwko Zagłębiu Lubin rozegrał cały mecz na środku obrony.
Adrian Gryszkiewicz (1999) - Całe spotkanie na lewej obronie.
Maciej Ambrosiewicz (1998) - Wrócił po długim, długim czasie. W Ekstraklasie zaliczył bowiem pierwszy występ od grudnia. W 57 minucie zmienił Waleriana Gwilię.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Wypadł mu drugi konkurent w osobie Stefana Scepovicia. Dlatego z Legią Warszawa dane mu było zagrać w pełnym wymiarze czasowym - bez powodzenia. Na drodze stanął dobrze dysponowany Radosław Cierzniak.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Tradycyjnie cały mecz na prawej obronie - tym razem z Pogonią Szczecin i bez większego polotu.
Kamil Jóźwiak (1998) - W końcu został bohaterem. To jego dwie bramki przesądziły o wygranej. Na murawie do ostatniego gwizdka. Dostał drugą żółtą kartkę w sezonie.
Tymoteusz Klupś (2000) - Jego również udało się pomieścić w jedenastce. Na placu gry do 55 minuty. Potem szansę dostał Maciej Makuszewski.
Filip Marchwiński (2002) - W 79 minucie zmienił Darko Jevticia. Był to jego pierwszy występ od 23. kolejki.

Lechia Gdańsk - Tomasz Makowski (1999) - Jedyny młodzieżowiec, którego zobaczyliśmy w derbach Trójmiasta. Przeciwko Arce Gdynia zaliczył 90 minut (przed końcem zmienił go Steven Vitoria). Obejrzał trzecią żółtą kartkę w sezonie.

Legia Warszawa - Sebastian Szymański (1999) - Niezły mecz przeciwko Jagiellonii Białystok. Z gracją pokonał Mariana Kelemena. Przy aplauzie publiczności w 79 minucie został zmieniony przez... Miroslava Radovicia.

Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Pełne 90 minut. Wybraliśmy go do jedenastki kolejki. W meczu z Wisłą Płock wykazał się bowiem dużą aktywnością. Miał udział przy golu.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Ponownie okazał się jedynym młodzieżowcem w składzie drużyny. Z Lechem Poznań zagrał do 59 minuty. Zmienił go Santeri Hostikka.

Śląsk Wrocław - Mateusz Hołownia (1998) - W meczu z Miedzią Legnica spędził pełne 90 minut na lewej obronie.

Wisła Kraków - Patryk Plewka (2000) - W spotkaniu z Zagłębiem Sosnowiec pojawił się na boisku w 81 minucie. Zmienił wtedy wyczerpanego Vullneta Bashę.
Wojciech Słomka (1998) - Wszedł na ostatni moment. W doliczonym czasie zmienił Marko Kolara.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Rozegrał cały mecz przeciwko Górnikowi Zabrze.
Dawid Pakulski (1998) - Na boisku od 83 minuty. Wszedł wtedy za Daniela Dziwniela.

Zagłębie Sosnowiec - Olaf Nowak (1998) - Musi pogodzić się z rolą zmiennika. Dopiero w 80 minucie spotkania z Wisłą Kraków zastąpił autora jednej z bramek, Giorgiego Gabedawę.

Drużyny bez młodzieżowca w 28. kolejce:
Arka Gdynia, Cracovia, Korona Kielce, Miedź Legnica, Wisła Płock.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 28. kolejce:

2 GOLE i 3 ASYSTY - Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
2 GOLE i 2 ASYSTY - Kamil Jóźwiak (Lech Poznań)
1 GOL i 3 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
2 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
2 GOLE - Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
1 GOL i 1 ASYSTA - Robert Gumny (Lech Poznań), Tymoteusz Klupś (Lech Poznań), Mateusz Młyński (Arka Gdynia),
2 ASYSTY - Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Filip Marchwiński (Lech Poznań), Olaf Nowak (Zagłębie Sosnowiec), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Sebastian Strózik (Cracovia), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Sebastian Milewski (Zagłębie Sosnowiec), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).

Czyste konta młodzieżowców po 28. kolejce

7 - Radosław Majecki (Legia Warszawa)
1 - Adrian Benedyczak! (Pogoń Szczecin), Jakub Bursztyn (Pogoń Szczecin), Bartłomiej Żynel (Wisła Płock).

Stastystyki młodzieżowców z zagranicy:

4 GOLE i 1 ASYSTA - Sandro Kulenović (Legia Warszawa)

Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2018/19:

1. Górnik Zabrze - 6634
2. Legia Warszawa - 5874
3. Lech Poznań - 4918
zobacz więcej

Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2018/2019 są to zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN

Nagrody w Pro Junior System
Tak samo jak w zeszłym sezonie w puli nagród są 4 mln złotych (2 mln złotych wyłożył PZPN, 2 kolejne Ekstraklasa). Zwycięzca otrzyma 1,4 mln. Za drugie miejsce w klasyfikacji przysługuje 1 mln, natomiast za trzecie 400 tys.