Dwie wygrane na dobry początek sezonu dla KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg

Damian Wiśniewski
Kinga Stefańska wróciła do gry po trudnej kontuzji
Kinga Stefańska wróciła do gry po trudnej kontuzji Marcin Radzimowski
Zespół KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg udanie zainaugurował rozgrywki 2020/2021 w ekstraklasie tenisa stołowego kobiet. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka w weekend rozegrały dwa spotkania i oba zakończyły się ich zwycięstwami. W nowym zespole zadebiutowała nowa zawodniczka mistrzyń Polski, Julia Ślązak.

W pierwszym meczu, w sobotę 26 września, KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg ograł GOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino 3:0. Ta druga drużyna to aktualny beniaminek ekstraklasy kobiet.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg - GOSRIT ENERGA MAR-BRUK ZRB Luzino 3:0
Elizaneta Samara - Maja Miklaszewska 3:2 (8:11, 11:5, 8:11, 11:1, 11:4)
Julia Ślązak - Nuriva Zhaludok 3:0 (12:10, 11:4, 11:4)
Kinga Stefańska - Katarzyna Płotka 3:1 (11:4, 12:10, 5:11, 11:4)

Prawdziwe emocje podczas tego pojedynku kibice mogli mieć jedynie w czasie pierwszego starcia. Rumunka, Elizabeta Samara, z Enea Siarkopolu mierzyła się w nim z Mają Miklaszewską.

Zawodniczka zespołu gości potrafiła wygrać pierwszego i trzeciego seta, czym prawdopodobnie wywołała u swojej doświadczonej rywalki sportową złość. Samara bowiem w dwóch kolejnych partiach wygrywała zdecydowanie, odpowiednio tracąc przy tym jeden i cztery punkty.

Następnie, po raz pierwszy w oficjalnym meczu, barwy tarnobrzeskiego klubu zaprezentowała Julia Ślązak, która trafiła tutaj przed rozpoczęciem sezonu. Ona mierzyła z Nurivą Zhaludok i tylko w pierwszej partii miała małe problemy. Wygrała ją jednak na przewagi, a dwie kolejne zwyciężyła zdecydowanie.

Jednego seta przegrała z Katarzyną Płotką powracająca po trudnej kontuzji Kinga Stefańska. Pozostałe partie padły jednak jej łupem i to ona przypieczętowała wygraną klubu.

Drugiego dnia przeciwnik dla Enea Siarkopolu Tarnobrzeg był trudniejszy. Mierzył się on z jedyną drużyną, która w ubiegłym sezonie potrafiła go pokonać.

KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg - AZS UE Wrocław 3:1
Han Ying - Katarzyna Węgrzyn 3:0 (11:8, 11:9, 11:5)
Elizabeta Samara - Natalia Bajor 3:1 (11:4, 10:12, 11:9, 11:8)
Julia Ślązak - Anna Węgrzyn 2:3 (4:11, 5:11, 11:9, 11:9, 6:11)
Han Ying - Natalia Bajor 3:0 (11:2, 11:4, 11:4).

Sprawę w pierwszym i ostatnim meczu tego dnia załatwiła reprezentująca Niemcy Han Ying, która sprawnie rozprawiła się w ostatnim meczu z Natalią Bajor, a w pierwszym w trzech setach ograła Katarzynę Węgrzyn. Julia Ślązak przegrała emocjonujący pojedynek z Anną Węgrzyn, a Elizabeta Samara pokonała do jednego wspomnianą Natalię Bajor.