Dziewięć medali niepełnosprawnych tenisistów z Tarnobrzega

Piotr Szpak
Niepełnosprawni tenisiści stołowy kolejny raz błysnęli klasą
Niepełnosprawni tenisiści stołowy kolejny raz błysnęli klasą Archiwum klubowe
W dziewięcioma medalami, dwoma złotymi, dwoma srebrnymi oraz czterema brązowymi wróciła z rozegranych w Gdańsku Indywidualnych Mistrzostw Polski niepełnosprawnych drużyna Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg.

Łącznie w mistrzostwach wzięło udział 135 zawodniczek i zawodników walcząc o medale w klasach 1-11, w singlu, deblu i mikście. Ekipę Jeziora tworzyły dwie zawodniczki oraz siedmiu zawodników, trenowanych przez Jacka Lachora.

W pierwszym dniu zawodów Krzysztof Żyłka w klasie 4 wózki zdobył tytuł wicemistrza Polski przegrywając pojedynek finałowy 1:3 (- 12, -9, 11, -8) z Rafałem Lisem (Szansa Start Gdańsk).

W klasie 1-5 wózki kobiet Emilia Kotarska wywalcza w singlu medal koloru brązowego. Dobre zawody rozgrywał Paweł Mazuryk, który w parze z Karoliną Pęk w klasie 6-10 zdobyli złoty medal pokonując w finale 3:1 (7, -9, 2, 4) parę Marcin Skrzynecki (Start Zielona Góra)/Joanna Szubzda (Start Białystok). Drugi złoty medal i Mistrzostwo Polski zdobył w parze deblowej wraz Mariuszem Matejkiem. Wygrana 3:1 (-9,15,8,10) w finale w klasie 6-10 z parą Michał Deigsler (Start Poznań)/Paweł Jabłoński (Start Wrocław). Paweł do tych medali dorzucił jeszcze trzeci w singlu, a zdobył go w klasie 8.

W drugim dnia zawodów Karolina Pęk zdobyła tytuł wicemistrzyni Polski w klasie 9-10, w meczu półfinałowym wygrywa 3:0 (5, 7, 5) z Teresą Sturm (Start Kalisz). Natomiast w finale uległa 1:3 (-5, 9, -8, -7) Małgorzacie Jankowskiej (IKS AWF Warszawa).
Janusza Chamot, rozegrał świetne zawody i wywalczył trzy brązowe medale. Szczególnie cieszy wywalczony w singlu w klasie 2-3 wózki. Drugi medal zdobył w parze z bardziej doświadczonym kolegą klubowym Krzysztofem Żyłką w klasie 1-5 wózki, w 1/8 finału pokonali 3:1 (-4, 9, 8, 6) debel Startu Gdańsk) Patryk Suchański/Marek Szafraniec, a w półfinale ulegli Mariuszowi Czerwiński (Start Radom) i Rafałowi Lisowi (Szansa Start Gdańsk) 0:3 (-5, -5, -9).

Trzeci medal Chamot zdobył w grze mieszanej wraz z Emilią Kotarską.

- Kolejny raz nie zawiedliśmy udowadniając, że warto nam zaufać i w nas zainwestować bo to przeradza się w sukces i świetną promocję. To ostatnie zawody w tym roku i sumując zdobyliśmy aż 57 medali. Pragniemy zainteresować naszymi sukcesami sponsorów, firmy bo możemy być dla nich doskonałym elementem promocji w kraju – stwierdził prezes tarnobrzeskiego klubu Rajmund Zięba.