Efektownie zwycięstwo tenisistek stołowych Siarki-ZOT Tarnobrzeg w Niemczech

Piotr Szpak
Szczęśliwe mistrzynie Polski chwilę po meczu w Driburgu
Szczęśliwe mistrzynie Polski chwilę po meczu w Driburgu Grzegorz Lipiec
W piątkowym meczu Ligi Mistrzyń tenisa stołowego kobiet Niemiecki TuS Bad Driburg przegrał z mistrzyniami Polski Siarką-ZOT Tarnobrzeg 0:3.

Wyniki gier: Nina Mittelham – Elizabeta Samara 2:3 (10:12, 12:10, 9:11, 11:8, 7:11), Elena Vaggermyter – Han Ying 0:3 (3:11, 3:11, 2:11), Sarah de Nutte – Li Qi-an 0:3 (10:12,8:11, 6:11).

Trzecie zwycięstwo z rzędu w obecnej edycji Champiopns League dało tarnobrzeskiej drużynie definitywny awans do ćwierćfinału tych elitarnych rozgrywek.

Już pierwszy set piątkowego spotkania rozgrzał publiczność, bowiem Rumunka Elizabeta Samara pokonała zawodniczkę Driburga Ninę Mittelham na przewagi. Przy stanie 10:10 grająca w barwach tarnobrzeskiego klubu Rumunka błysnęła klasą. To była zapowiedź bardzo emocjonującego pojedynku. Po czterech setach było 2:2 i o wszystkim zadecydowała piąta partia. W niej Samara prowadziła 2:1, następnie 6:3 wygrywając seta do siedmiu i cały pojedynek, który dał naszej drużynie prowadzenie.

Niemieckim kibicom pozostało tylko mieć nadzieję, że Elena Vaggermyter pokona Han Ying i przedłuży nadzieje miejscowych na odniesienie zwycięstwa. Były to jednak tylko marzenia Niemieckich kibiców. Szybko okazało się, że inna Niemka, tyle, że ta reprezentująca barwy drużyny z Polski jest poza zasięgiem Vaggermyter, która od naszej zawodniczki zebrała srogie lanie.

Trzeci pojedynek wieczoru rozpoczął się od seta zakończonego na przewagi. Reprezentantka Luksemburga Sara De Nutte przegrała partię otwarcia z Li Qian, która przy stanie 10:10 najpierw wygrała efektowną wymianę, a następnie popisała się skutecznym atakiem. Drugi set rozpoznał się od prowadzenia De Nutte 1:0, 2:1 i 3:2, ale Li Qian spokojnie grała swoje i wypunktowała rywalkę. Dwa przegrane przez De Nutte sety sprawiły, że do trzeciej partii przystąpiła ona jakby pogodzona z porażkę, więc „Mała” bez większych problemów odniosła zwycięstwo.

1. Siarka Tarnobrzeg 3 6 9:1
2. Lyssois Lille 2 3 4:4
3. TuS Bad Driburg 3 2 1:9

W następnej kolejce, 1 grudnia: Siarka-ZOT Tarnobrzeg – CP Lissois Lille (Francja).