Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Egzamin gimnazjalny 2015 [HISTORIA, POLSKI WOS] - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

red
Dyrektor Gimnazjum numer 23 w Kielcach, Edyta Lato zalecała uczniom, żeby... przed egzaminem zjedli porządne śniadanie.
Dyrektor Gimnazjum numer 23 w Kielcach, Edyta Lato zalecała uczniom, żeby... przed egzaminem zjedli porządne śniadanie.
Rusza egzamin gimnazjalny 2015. Potrwa trzy dni. Rozpoczął się testem z historii i Wiedzy o Społeczeństwie Oto odpowiedzi i arkusze pytań egzaminu gimnazjalnego z historii i WOS, a także z języka polskiego.

Egzamin gimnazjalny 2015 [HISTORIA, WOS] - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie rozwiązały dla nas panie Kinga Kal - Kasprzyk i Sylwia Szymańska, z językiem polskim błyskawicznie poradziły
Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie rozwiązały dla nas panie Kinga Kal - Kasprzyk i Sylwia Szymańska, z językiem polskim błyskawicznie poradziły sobie panie Agnieszka Świercz i Małgorzata Kaszuba z Gimnazjum numer 23 w Kielcach. Łukasz Zarzycki

Zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie rozwiązały dla nas panie Kinga Kal - Kasprzyk i Sylwia Szymańska, z językiem polskim błyskawicznie poradziły sobie panie Agnieszka Świercz i Małgorzata Kaszuba z Gimnazjum numer 23 w Kielcach.
(fot. Łukasz Zarzycki)

POBIERZ ARKUSZ EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2015 z języka polskiego

ODPOWIEDZI do testu z języka polskiego:

Zadanie 1
2-F

Zadanie 2
F
P

Zadanie 3
D

Zadanie 4
A

Zadanie 5
B

Zadanie 6
P
P

Zadanie 7
B

Zadanie 8
C

Zadanie 9
B

Zadanie 10
D

Zadanie 11
B-1

Zadanie 12
F
P

Zadanie 13
B

Zadanie 14
A

Zadanie 15
P
F

Zadanie 16
P
P

Zadanie 17
B

Zadanie 18
A-C

Zadanie 19
D

Zadanie 20
2-P

Zadanie 21
Każdego celebrytę można nazwać człowiekiem sławnym. Według Leszka Kołakowskiego celebryci są znani z nazwiska i wyglądu, gdyż pojawiają się w mediach . Podobnie twierdzi Mirosław Pęczak, wg którego o sławie decyduje rozpoznawalność i zainteresowanie ludzi życiem celebrytów.

Zadanie 22

Przykładowe rozwiązanie:
Wstęp: Wiele osób bardzo lubi podróżować. Poznają wówczas świat, ludzi, ich kulturę… Zdarza się tak, że wyprawa przynosi nieoczekiwane skutki. Tak zdarzyło się z pewnością mojemu dziadkowi, który często wyjeżdżał w Tatry.

Rozwinięcie: Dziadek bardzo lubił chodzić po górach. W młodości przeszedł wszystkie tatrzańskie szlaki. Miał swoje ulubione ścieżki, na których spotykał tylko doświadczonych turystów. Pewnego razu wybrał się na szlak prowadzący na Kościelec. Mimo że był to już październik, pogoda dopisywała - na bezchmurnym niebie świeciło słońce. W sam raz na wędrówkę. Będąc blisko szczytu, niespodziewanie natknął się na samotną, zapłakaną turystkę. Dziewczyna skręciła sobie nogę i nie była w stanie samodzielnie powrócić do schroniska. Dziadek, oczywiście, udzielił jej pomocy. Sprowadził ją na dół i wezwał pomoc. W tym czasie rozmawiali ze sobą i okazało się, że młoda kobieta była początkującą dziennikarką, pracującą w znanym czasopiśmie. W rozmowie dziadek opowiedział o swoich licznych wędrówkach. Zainteresowało to dziennikarkę, która po jakimś czasie zamieściła w swojej gazecie wywiad z mężczyzną, który udzielił jej pomocy, a wykonane podczas niefortunnej wyprawy zdjęcie ich obojga zdobyło nagrodę roku na najlepszą fotografię.

Zakończenie: To wydarzenie okazało się początkiem popularnego cyklu artykułów, w których mój dziadek pięknie opowiadał o Tatrach, ich przyrodzie i znaczeniu spotkań na szlaku. Dzisiaj artykuły są cenną, rodzinną pamiątką, a dziadek cieszy się zasłużoną sławą.

---------------------------- ------------------------------- -----------------------------------

POBIERZ ARKUSZ EGZAMINU GIMNAZJALNEGO 2015 z historii i wiedzy o społeczeństwie

ODPOWIEDZI do testu z historii i WOS-u:

Zadanie 1
C

Zadanie 2
D

Zadanie 3
3.1 - D
3.2 - C

Zadanie 4
A

Zadanie 5
A-1

Zadanie 6
B

Zadanie 7
7.1 - B
7.2 - A
7.3 - C

Zadanie 8
B

Zadanie 9
P
F

Zadanie 10
2-F

Zadanie 11
F
P

Zadanie 12
12.1 - C
12.2 - A

Zadanie 13
A-2

Zadanie 14
T-N

Zadanie 15
B

Zadanie16
F
P

Zadanie 17
C

Zadanie 18
18.1 - C
18.2 - A
18.3 - C

Zadanie 19
B

Zadanie 20
C

Zadanie 21
D

Zadanie 22
22.1 - B
22.2 - C

Zadanie 23
D

Zadanie 24
A

Zadanie 25
F
F

UWAGA! Odpowiedzi należy porównywać z testem dostępnym w linkach powyżej

------------------------- ------------------------------- -------------------------------
A tak o pierwszym dniu egzaminu gimnazjalnego pisaliśmy przed jego rozpoczęciem

We wtorek gimnazjaliści napiszą część humanistyczną, jutro matematyczno-przyrodniczą, w czwartek będą borykać się z zadaniami z języka obcego. Egzamin z części humanistycznej składa się z dwóch części. Pierwsza to zadania z historii i wiedzy o społeczeństwie, na której napisanie uczniowie mają przeznaczone 60 minut. Druga część składa się z zadań z języka polskiego i trwa 90 minut. Podobnie wygląda egzamin z przedmiotów matematyczno-przyrodniczych. Uczniowie najpierw napiszą test z przedmiotów przyrodniczych (czas trwania 60 minut), a później z matematyki (90 minut). Egzamin z języków obcych składa się z dwóch poziomów: podstawowego (czas trwania 60 minut) oraz rozszerzonego (czas trwania 60 minut).

Egzamin gimnazjalny 2015 [JĘZYK POLSKI - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Egzamin gimnazjalny 2015 [HISTORIA, POLSKI WOS] - odpowiedzi i arkusz pytań w serwisie EDUKACJA - Echo Dnia Świętokrzyskie

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie