Ekipa Delfina Masters Tarnobrzeg zdobyła 34 medale w Letnich Mistrzostwach Polski w Gliwicach

Piotr Szpak
Pływacy Delfina Masters Tarnobrzeg zdobyli aż 34 medale podczas Mistrzostw Polski. Archiwum prywatne
Ekipa Delfina Masters Tarnobrzeg wywalczyła aż 34 medale, w tym pięć złotych, 14 srebrnych oraz 15 brązowych, podczas rozegranych w Gliwicach Letnich Mistrzostwach Polski Mastersów.

Tarnobrzeski klub reprezentowała 12-osobowa ekipa, która trenuje na co dzień po okiem trenera Krzysztofa Dydo. O medale skutecznie rywalizowali: Angelika Rozmus, Agata Meksuła, Renata Osmala, Patrycja Urbaniak, Krzysztof Ślęczka, Maciej Płaneta, Piotr Darowski, Witold Flak, Artur Szklarz, Paweł Nowak, Zbigniew Ramos, Sławomir Kowalski.
Mistrzostwa były silnie obsadzone, startowało w nich 425 zawodników i zawodniczek z 73 klubów z całej Polski.
Tarnobrzeżanie wywalczyli pięć złotych medali: Angelika Roznus była najlepsza w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem klasycznych wygrywając z czasem 3:22,12; Renata Osmala wygrał rywalizację na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym uzyskując czas 2:55,07; Patrycja Urbaniak była bezkonkurencyjna wyścigu na 200 metrów motylkiem pokonując ten dystans w czasie 3:21,27. Złoty medal zdobyła także sztafeta 4x50 metrów stylem dowolnym (Urbaniak, Osmala, Rozmus, Meksuła), która uzyskała czas 2:30,06.