Ekstraklasa już ruszyła, mistrzynie, KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg, jeszcze czekają

Damian Wiśniewski
Han Ying i jej koleżanki z Enea Siarkopolu Tarnobrzeg na pierwszy po przerwie mecz ligowy poczekają jeszcze jakiś czas Marcin Radzimowski
Po kilku tygodniach przerwy wznowione zostały rozgrywki ekstraklasy kobiet w tenisie stołowym. Na swój pierwszy mecz po przerwie wciąż czekają jednak jeszcze zawodniczki KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg, które bronią tytułu najlepszych w naszym kraju.

Pierwsze mecze po wznowieniu rozgrywek rozegrano 22 stycznia. KS Gotyk Toruń Pokonał 3:! MUKS Start Spalona Mleczarnia Nadarzyn, Polmek OSiR Lidzbark Warmiński pokonał 3:2 ASTERM Dojlidy Białystok, a KU AZS UE Wrocław ograł 3:0 JKTS Jastrzębie-Zdrój.

Ten ostatni wynik sprawił, że zawodniczki KTS Enea Siarkopolu Tarnobrzeg spadły z pierwszego miejsca w klasyfikacji ligowej, na drugie. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zrobiły jak dotąd jednak wszystko, co było możliwe - wygrały wszystkie dziewięć spotkań, jakie miały do rozegrania, ale wrocławianki zagrały ich o dwa więcej. Stąd, mimo jednej porażki, bierze się ich wyższa lokata w tabeli.

To właśnie z tym zespołem tarnobrzeżanki zagrają swój pierwszy ligowy mecz po przerwie. Podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka zagrają z KU AZS UE Wrocław piątego lutego i postarają się zanotować z nim drugą wygraną - w pierwszym bezpośrednim pojedynku Enea Siarkopol wygrał bowiem 3:1. Han Ying pokonała 3:0 (11:8, 11:9, 11:5) Katarzynę Węgrzyn i 3:0 (11:2, 11:4, 11:4) Natalię Bajor. Elizabeta Samara ograła 3:1 (11:4, 10:12, 11:9, 11:8) Natalię Bajor, a Julia Ślązak przegrała z Anną Węgrzyn 2:3 (4:11, 5:11, 11:9, 11:9, 6:11).