Emilia Motyka i Dawid Chara najlepsi w Sandomierzu

Piotr Szpak
Emilia Motyka wraz ze swoim trenerem Ryszardem Kiperem
Emilia Motyka wraz ze swoim trenerem Ryszardem Kiperem Archiwum klubowe
Młodzi zawodnicy Tarnobrzeskiego Klubu Kyokushin Karate udanie startowali Ogólnopolskim Turnieju, który rozegrany został w Sandomierzu.

Przy wysokim poziomie walk startowało 300 zawodników z 28 klubów w tym 10 zawodników tarnobrzeskiego klubu. Na najwyższym stopniu podium stanęli Emilia Motyka oraz Dawid Chara, którzy w swoich kategoriach zajęli pierwsze miejsce. Trzeci w swojej kategorii był Jakub Dec. Startowali także, walcząc w dobrym stylu: Rozalia Chmielowiec i Julia Samojeden, debiut na tak dużych zawodach zaliczyli: Kalina Lubera, Kacper Jarecki (wygrane dwie walki), Antoni Łukawski (zdyskwalifikowany za zbyt mocne uderzenie przeciwnika), Tymoteusz Nurzyński (przegrana nie jednogłośną decyzją sędziów bocznych) i Kacper Soboń, który przegrał z dużo cięższym od siebie rywalem.

Opiekunami i sekundantami naszych zawodników byli Dawid Kiper (2 dan) oraz Marcin Fiedko (1 kyu), a sędziowali: Ryszard Kiper (5 dan) oraz Mariusz Piłat (1 dan).

Na koniec turnieju wybrano najlepszych zawodników, którym wręczono okazałe puchary.

Wśród chłopców wygrał Kamil Berkowicz z Jasła, natomiast wśród dziewcząt Emilia Motyka z Tarnobrzega.