Fatalne doświadczenia z jazdy nieogrzewanym brudnym...

  Fatalne doświadczenia z jazdy nieogrzewanym brudnym autobusem PKS Stalowa Wola

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Autobus z PKS Stalowa Wola, którym jechał z Warszawy do Stalowej Woli Karol Smarzewski

  Autobus z PKS Stalowa Wola, którym jechał z Warszawy do Stalowej Woli Karol Smarzewski ©Karol Smarzewski

  Mieszkający i pracujący w Warszawie, a pochodzący ze Stalowej Woli architekt wnętrz pan Karol w liście do redakcji wyraził zawód fatalną jakością przejazdu, jaką mu zaoferował stalowowolski PKS. - Zapłaciłem za usługę, która zdecydowanie odstaje od zwyczajowych norm w reszcie Europy - stwierdził.
  Autobus z PKS Stalowa Wola, którym jechał z Warszawy do Stalowej Woli Karol Smarzewski

  Autobus z PKS Stalowa Wola, którym jechał z Warszawy do Stalowej Woli Karol Smarzewski ©Karol Smarzewski

  Oto co napisał: „Zacznę od pierwszego spojrzenia. Zastanawialiście się Państwo jak wyglądają Państwa samochody na dworcu w Warszawie w porównaniu do innych tam stojących? Czy zastanawialiście się Państwo, jak wizerunkowo wpływa duży napis STALOWA WOLA naklejony na pamiętający czasy RFN autobus w kolorze starego plastiku? Na innych peronach dumnie błyszczą się fajne pojazdy, a Stalowa Wola wystawia sobie wizytówkę słabo zarządzanego miejsca.

  Drodzy Państwo ludzie w stolicy od lat przyzwyczajeni są do zupełni innych standardów. PolskiBus wprowadził jakość, która przecież jest na porządku dziennym. Dlaczego nie mają Państwo ambicji do tego, żeby się piąć w górę korzystając ze wzorców, które posiadacie Państwo na własnym podwórku. Może po Stalowej Woli nikt faktycznie nie spodziewa się wi- fi w autobusie. Ale gniazda do pracy z komputerem jak najbardziej. Klimatyzacji również.

  A tu nie dość, że nie ma powyższych standardów to po samym wejściu atakuje nas po prostu nieprzyjemny zapach, pisząc kolokwialnie - smród, Autobus jest wysłużony, głośny, bo serwis nie dba o to, że co drugi element wyposażenia skrzypi czy telepie się na dołkach. Wizualnie? Pozrywane zasłony, rdza na podstopnicach, zabrudzone okna!

  Powodów do niezadowolenia i reklamacji jest sporo, ale dopiero doświadczenie którego miałem okazję przed momentem być częścią przeważyło szalę totalnego zawodu PKS SW. Kuriozalna sytuacja - wszyscy siedzą w kurtkach, ponieważ jest jakiś przeciąg, zupełny chłód. Zwróciłem się z prośbą do Pana Kierowcy o włączenie ogrzewania. Zatrzymał autobus i podniesionym głosem (podniesionym głosem do Klienta!!!), że ogrzewanie jest włączone na 21 stopni i nic już nie zrobi, i że jeśli mi jest zimno, żebym założył kurtkę jak inni. Na koniec wylewania swojej frustracji, wykrzyczał: A czego się Pan spodziewał po Pekaesie?!

  Czego spodziewają się Państwa Klienci, zdaje się napisałem, dlatego pytanie Pana Kierowcy, kieruję do Państwa. Czego Państwo się spodziewają po prowadzonej przez siebie firmie?”.

  List pana Karola przekazaliśmy staroście stalowowolskiemu Januszowi Zarzecznemu. Ze starostwa list trafił do prezesa PKS Stalowa Wola, a stamtąd do kierownika dworca PKS Kazimierza Kopacza. Kierownik przyznał, że kiedy tylko otrzymał list, zadzwonił do skarżącego się klienta, który w liście podał numer swojego telefonu. Kierownik nie znał jeszcze tłumaczenia kierowcy, którego nie było w pracy, bo korzystał z ustawowych dwóch dni wolnych. Kierownik przyznał, że autobus nie był nówką, tylko miał kilkanaście lat. - Pojazd był sprawny, bezpieczny, dopuszczony do jazdy - zapewnił. Jednak podejrzewa, że mechanikom mogło ujść uwadze wyposażenie wewnątrz pojazdu i obiecał, że zajmie się ta sprawą i zleci poprawę.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]
  ZOBACZ TAKŻE: FLESZ WYBORY PRZED II TURĄ

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (23)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (23) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Studniówki

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Miss Studniówki 2019| Zobacz kandydatki [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]

  Mister Studniówki 2019| Zobacz kandydatów [ZDJĘCIA]