Forbet Tarnobrzeg w finale rozgrywek ekstraklasy!

/PISZ/
Czeszka Renata Stribikova po ciekawym pojedynku pokonała Natalię Partykę.
Czeszka Renata Stribikova po ciekawym pojedynku pokonała Natalię Partykę. Marcin Radzimowski
W drugim półfinałowym spotkaniu play off o mistrzostwo ekstraklasy tenisistki stołowe FORBETU TARNOBRZEG pokonały u siebie SKTS Sochaczew 3:0.

Wyniki gier (na pierwszym miejscu gospodynie): Li Qian - Hanna Bartoszova 3:0 (14:12, 11:3, 11:7), Renata Stribikova - Natalia Partyka 3:1 (11:8, 13:11, 9:11, 12:10), Kinga Stefańska - Natalia Gawrylczyk 3:0 (11:5, 11:7, 11:1).

W pierwszej grze stanęły naprzeciwko siebie Li Qian i była zawodniczka Forbetu, Czeszka Hanna Bartoszova. Tylko w pierwszym secie trwała zacięta walka, w kolejnych partiach górą była zdecydowane zawodniczka z Tarnobrzega, która łatwo wygrała zwłaszcza drugiego seta, do 3.
W drugim pojedynku było więcej emocji. Po wygranych do 8 i 11 pierwszych dwóch setach Renata Stribikova prowadziła w trzecim 9:7, ale ostatecznie przegrała tę partię. Czwarta odsłona okazała się ostatnia, tarnobrzeżanka wygrała po zaciętej walc 12:10, w meczu było wiele pięknych wymian.

W trzecim spotkaniu zmierzyły się Kinga Stefańska i Natalia Gawrylczyk. Z zespołem z Sochaczewa przyjechała Chinka Zhao Xia, ale nie grała z powodu choroby. Zawodniczka Forbetu wygrała gładko w trzech setach i było po meczu. Na zakończenie przyjezdnym wręczone zostały brązowe medale.

W finale tarnobrzeskie tenisistki stołowe zmierzą się ze zwycięskim zespołem z pary Warmia Lidzbark Warmiński - MKTS Polkowice, a pierwszy mecz nasze zawodniczki zagrają w hali rywalek w najbliższy poniedziałek, 11 kwietnia. Rywalizacja toczyć się będzie podobnie jak w półfinale do dwóch wygranych. Pierwszy mecz półfinałowy z zespołem z Polkowic zawodniczki z Lidzbarka wygrały 3:2.