Fortuna Puchar Polski. Stal Stalowa Wola nie dała rady Lechii Gdańsk i przegrała z nią czterema golami (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Michał Płonka (w białej koszulce) i jego koledzy z drużyny nie sprostali zadaniu zmierzenia się z ekstraklasową Lechią Gdańsk i ulegli jej 0:4 Marcin Radzimowski
Nie było niespodzianki w meczu pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. Grająca przed własną publicznością trzecioligowa Stal Stalowa Wola przegrała z ekstraklasową Lechią Gdańsk.

Puchar Polski: Stal Stalowa Wola - Lechia Gdańsk (ZDJĘCIA)

Stal Stalowa Wola - Lechia Gdańsk 0:4 (0:2)
Bramki:
Karol Fila 18, Łukasz Zwoliński 23, Maciej Gajos 52, Jakub Kałuziński 68

Stal: Korziewicz - Hudzik (Szifer 69.), Mroziński, Witasik - Zmorzyński, Jopek, Waszkiewicz, Stelmach (Stępinowski 62.), Płonka - Surmiak (Pilch 64.), Fidziukiewicz.
Trener Szymon Szydełko

Lechia: Alomerović - Fila (80 Kobryń), Nalepa, Kopacz, Pietrzak - Mihalik (65 Kałuziński), Makowski, Gajos (57 Udovicić), Kubicki, Sopoćko (65 Żukowski) - Zwoliński (57 Paixao).
Trener Piotr Stokowiec.
Sędzia: Albert Różycki (Łódź).

W meczu z rywalem grającym na co dzień w PKO BP Ekstraklasie i jednocześnie finalistą poprzedniej edycji Fortuna Pucharu Polski Stal Stalowa Wola była stawiana w roli zespołu z góry skazanego na porażkę. I w ten sposób też zakończyła ten mecz.

Prowadzenie goście objęli w 18. minucie meczu. Wówczas Karol Fila pokonał strzałem głową Matthew Korziewicza po tym, jak piłkę w pole karne dośrodkował Rafał Pietrzak. Niedługo potem Fila do gola dołożył asystę, a do bramki trafił tym razem Łukasz Zwoliński.

Stal do przerwy nie potrafiła odpowiedzieć rywalowi, a ten także nie podwyższył już wyniku spotkania. W drugiej części spotkania podopieczni trenera Piotra Stokowca znów jednak mieli jednak sporą przewagę.

Najpierw, siedem minut po wznowieniu gry, do bramki gospodarzy trafił Maciej Gajos, oddając ładny strzał w długi róg. Wynik na 4:0 ustalił natomiast 17-letni Jakub Kałuziński. Stal blisko strzelenia gola była na początku drugiej połowy, jednak wówczas Maciej Nalepa wybił piłkę sprzed linii bramkowej.

Stal przegrała i teraz już do końca sezonu może skupić się na grze w grupie czwartej trzeciej ligi. W najbliższej kolejce podopieczni trenera Szymona Szydełki zmierzą się z Wólczanką Wólka Pełkińska u siebie.

Kibicowałes na meczu Stal Stalowa Wola - Lechia Gdańsk? Znaj...