Futsal. Serwatka Żabno została mistrzem Futsalowej Podkarpackiej Ligi Mistrzów - Cmolas 2022

Damian Wiśniewski
Zespół Serwatka Żabno został triumfatorem Futsalowej Podkarpackiej Ligi Mistrzów. W finale drużyna z powiatu stalowowolskiego pokonała 5:3 ekipę z Lubaczowa.

W fazie grupowej drużyna z Żabna zagrała dwa spotkania. W pierwszym pokonała 3:2 Błazową, a bramki dla niej zdobywali Szymanek (dwie) oraz Kaczmarczyk. W drugim spotkaniu Serwatka zremisowała z ekipą Horyniec Zdrój 3:3, a gole strzelali Michał Partyka, Zelek oraz Paterek.

W ćwierćfinale Serwatka ograła zespół Sympatyczni Nisko, a bramki zdobywali Woś oraz Pławiak. W półfinale po raz drugi zmierzyła się z Błażową. W regulaminowym czasie gry był remis 2:2, a bramki dla Serwatki zdobywali Michał Partyka i Kaczmarczyk. Drużyna z Żabna wygrała 3:2 w konkursie rzutów karnych.

W finale Serwatka Żabno zmierzyła się z Lubaczowem i wygrała to spotkanie 5:3. Gole dla niej strzelali: Szymanek (dwa), Michał Partyka (dwa) oraz Kaczmarczyk.

- Mecz był wyrównany, choć to my prowadziliśmy po pięciu minutach już 2:0, by w drugiej połowie przegrywać 2-3. Dopiero w końcówce zdobyliśmy dwie bramki, które dały nam mistrzostwo - przekazał nam prezes klubu z Żabna, Marcin Zieliński.

Skład Serwatki Żabno w Futsalowej Podkarpackiej Lidze Mistrzów: Marek Majewski (bramkarz), Daniel Tracz (bramkarz), Michał Partyka, Jacek Partyka, Rafał Woś, Kamil Garbacz, Łukasz Paterek, Andrzej Pławiak, Paweł Kaczmarczyk, Grzegorz Szymanek, Daniel Kaleta, Adam Zelek.

MVP rozgrywek wybrano przedstawiciela Serwatki, Grzegorza Szymanka, który w całej Futsalowej Podkarpackiej Lidze Mistrzów strzelił cztery gole.