Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Gminna Biblioteka Publiczna w Pysznicy odznaczona odznaczona przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Medal „W dowód uznania” otrzymała również dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy Joanna Sztaba
Medal „W dowód uznania” otrzymała również dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy Joanna Sztaba Urząd Gminy
Gminna Biblioteka Publiczna w Pysznicy została odznaczona przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich medalem „W dowód uznania”.

Placówka obchodząca w ubiegłym roku jubileusz 65-lecia powstania została doceniona za wyróżniającą się działalność w tworzeniu i upowszechnianiu kultury i czytelnictwa. ­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

Zgodnie z regulaminem medal nadaje się osobom oraz instytucjom i organizacjom za dokonania i zasługi istotne dla rozwoju polskiego bibliotekarstwa, czytelnictwa oraz informacji naukowej, na które składają się działania organizacyjne, modernizacyjne, dydaktyczne, badawcze, wydawnicze i popularyzatorskie zarówno w skali krajowej jak i lokalnej.

11 maja nastąpiło uroczyste wręczenie nagród. Dyrektor Miejskiej Biblioteki w Stalowej Woli Ewa Biały oraz przedstawiciel Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Joanna Rybak wręczyły medale i dyplomy. Na ręce wójta gminy Pysznica Łukasza Bajgierowicza – Medal „W dowód uznania” dla Gminnej Biblioteki Publicznej w Pysznicy za zasługi dla bibliotekarstwa. Imienny Medal „W dowód uznania” otrzymała również Dyrektor Gminnej Biblioteki w Pysznicy Joanna Sztaba. Listy gratulacyjne za wieloletnią pracę i aktywne promowanie czytelnictwa otrzymali pracownicy biblioteki: Mieczysława Rębisz oraz Justyna Marchut.

Remont pysznickiej biblioteki był jednym z najważniejszych zadań inwestycyjnych 2020 roku. Całkowity koszt tego przedsięwzięcia wyniósł 458 tysięcy złotych. W 2020 roku zakupiono ze środków budżetowych 1071 książek na kwotę 25 tysięcy złotych. Skorzystano również z dotacji w ramach Programu Wieloletniego „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa”, z którego zakupiono 416 woluminów. Wartość zakupu ze środków finansowych Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z budżetu państwa – 10 tysięcy złotych. Biblioteka wzbogaciła także swoje zbiory o dary – książki od osób prywatnych i instytucji w ilości 230 egzemplarzy na kwotę 5 tysięcy 816 złotych.

Podsumowując w 2020 roku przybyło 1717 woluminów na kwotę 40 tysięcy 816 złotych.

Dzięki bogatym księgozbiorom miłośnik czytelnictwa znajdzie coś dla siebie. Przytulny wystrój i atmosfera sprawiają, że każdy może poczuć się tam jak u siebie w domu. Udogodnieniem jest „wrzutomat”, który umożliwia oddanie książki o każdej porze dnia i nocy.

Medal „W Dowód Uznania” został ustanowiony 15 czerwca 1997 roku, przez Krajowy Zjazd Delegatów Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich i zaprojektowany przez artystę plastyka Zbigniewa Jarockiego.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie