Gorzyce. 4-letni chłopiec wylał na siebie gorący rosół, ma...

  Gorzyce. 4-letni chłopiec wylał na siebie gorący rosół, ma rozległe oparzenia ciała! Zabrał go śmigłowiec LPR

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Gorzyce. 4-letni chłopiec wylał na siebie gorący rosół, ma rozległe oparzenia ciała! Zabrał go śmigłowiec LPR
  1/4
  przejdź do galerii

  ©OSP Gorzyce

  Ten nieszczęśliwy wypadek wydarzył się w poniedziałek około godziny 13 w jednym z mieszkań w Gorzycach, w powiecie tarnobrzeskim. Mały chłopiec przypadkowo oblał się gorącym rosołem. Malec doznał bardzo rozległych oparzeń skóry. Dziecko przetransportowano śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do specjalistycznego szpitala w Łęcznej.


  - Na miejscu zdarzenia interweniował zespół ratownictwa medycznego z punktu w Gorzycach – wyjaśnia Wiktor Stasiak, dyrektor Wojewódzkiego Szpitala imienia Zofii z Zamoyskich Tarnowskiej w Tarnobrzegu. - Okazało się jednak, że z uwagi na charakter obrażeń niezbędny będzie transport małego pacjenta do szpitala specjalistycznego.

  Na miejscu działały też zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzega oraz Ochotniczej Straży Pożarnej z Gorzyc - strażacy zadysponowani zostali przez Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Mielcu.
  - Nasze działania polegały na przygotowaniu oraz zabezpieczeniu miejsca lądowania i startu śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który miał podjąć małego chłopca, który uległ oparzeniom - wyjaśnia młodszy brygadier Jacek Widuch, rzecznik Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu. - Helikopter lądował na terenie zielonym przy ulicy Działkowców w Gorzycach.

  Czterolatka z oparzeniami przetransportowano śmigłowcem do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Szpitalu Powiatowym w Łęcznej (Lubelskie).


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz
  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (12)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (12) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo