Gorzycka Piątka. Rekordowa liczba zawodników na wielkiej imprezie biegowej [FOTO]

Wioletta Wojtkowiak
Niedziela była wielkim świętem sportu w Gorzycach. Dzieci i dorośli rywalizowali w konkurencjach Gorzyckiej 5. Zawodnicy uznali ósmą edycję imprezy za najbardziej udaną z dotychczasowych. Przed startem biegu głównego minutą ciszy uczczono pamięć Bogdana Dziuby, prezesa Stalowowolskiego Klubu Biegacza.

Popularna w regionie impreza biegowa zgromadziła w tym roku rekordową liczbę zawodników - w konkurencjach dla dzieci i młodzieży na stadionie lekkoatletycznym pobiegło ponad 200 osób, w biegu głównym wystartowało 139 biegaczy. Najpierw rozegrano Bieg Przedszkolaka dla dzieci od 4 do 6 lat. Po nim odbył się Bieg Nadziei Olimpijskich dla uczniów klas 1-3. Uczniowie klas 4-6 pokonywali 800 metrów, zaś starsze klasy zmierzyły się na dystansie 1000 metrów.

Przed startem biegu głównego na 5 kilometrów zawodnicy minutą ciszy uczcili pamięć Bogdana Dziuby, prezesa Stalowowolskiego Klubu Biegacza, utytułowanego lekkoatlety, który zmarł w lipcu tego roku.

Najdłuższy dystans, prowadzący ulicami na stadion, ukończyło 139 zawodników. Najszybsi wśród kobiet i mężczyzn byli biegacze z Kielc.

Kategorię open wygrał Aleksander Dragan z Kielc (KKL Kielce), który przekroczył linię mety po 15 minutach i 18 sekundach i miał ponad minutę przewagi nad zdobywcą drugiego miejsca Rafałem Czarneckim z Bliżyna (Czarnecki Run Team). Trzecie miejsce zajął Grzegorz Wójs ze Stalowej Woli (Stalowowolski Klub Biegacza).

Wśród pań wygrała Sabina Jarząbek z Kielc (piąte miejsce w kategorii open). Drugie miejsce zajęła Lidia Czarnecka z Bliżyna, trzecie Małgorzata Siembida z Ulanowa (Stalowowolski Klub Biegacza).

Organizujący Gorzycką 5 klub sportowy Sprint Gorzyce zebrał mnóstwo braw od uczestników, którzy chwalili organizację biegów oraz gratyfikacje, jakie przygotowano. Nagrody rzeczowe i finansowe były atrakcyjne.

Oprócz pucharów, które wręczał wójt Gorzyc Leszek Surdy, panie i panowie stojący na podium otrzymali nagrody w wysokości 500, 400 i 300 złotych w kategorii open. Nagrody w kategoriach wiekowych wyniosły od 120 do 80 złotych. Wśród startujących w biegu głównym rozlosowano dwa sportowe zegarki Garmin.