Gra grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi [12-13.03.2022]. Zobacz wyniki i tabelę

dor, dw
Damian Wiśniewski
W weekend 12-13 marca rozegrana zostanie 19. kolejka rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Zobacz wyniki i tabelę.

Sobota:

Czarni Połaniec - Cracovia II 0:3 (0:0)
Bramki:
Robert Ozóg 52, Łukasz Ziemnik 71, Damian Urban 86.
W pierwszym meczu wiosennej części sezonu 2021/2022 w rozgrywkach grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi Czarni Połaniec przegrali na własnym boisku z liderem tabeli, Cracovią II, 0:3. Przy stanie 0:1 Adrian Gębalski z Czarnych nie wykorzystał rzutu karnego.

Avia Świdnik - Wisła Sandomierz 2:2 (0:2)
Bramki: Wojciech Białek 76, Arkadiusz Górka 88 - Damian Mężyk 6, Jakub Mażysz 39.
Avia: Sobieszczyk (46 Pęksa) – Maluga, Mykytyn, Dobrzyński, Góralski (46 Górka), Popiołek (46 Kompanicki), Uliczny, Kunca (84 Strug), Zając (60 Najda), Poleszak, Białek.
Wisła: Wróblewski - Jarosz, Partyka, Mężyk, Krajewski - Bełczowski, Burzyński (60. Janik), Taranek, Rak - Mażysz (75. Ochwat), Stańczyk (81. Zięba).

Wisła bardzo dobrze zaczęła mecz. W 6 minucie na listę strzelców wpisał się Damian Mężyk. W 39 minucie na 2:0 podwyższył Jakub Mażysz. W przerwie trener gospodarzy Łukasz Mierzejewski dokonał trzech zmian, ale początkowo i to nie dawało rezultatu. Wydawało się, że sandomierzanie utrzymają ten wynik.
W 76 minucie gospodarze zdobyli jednak kontaktową bramkę. Paweł Uliczny zacentrował na pole karne, a Wojciech Białek trafił do siatki, notując 12 bramkę w obecnych rozgrywkach. Gospodarze atakowali, chcąc za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania i w 88 minucie po rzucie wolnym Arkadiusz Górka strzelił wyrównującego gola.
Wynik nie uległ zmianie i Wisła zdobyła na inaugurację jeden punkt.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Chełmianka Chełm 0:2 (0:1)
Bramki: Paweł Myśliwiecki 30, Ezana Kahsay 73.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - ŁKS Probudex Łagów 0:1 (0:1)
Bramka: Michał Mydlarz 4.
KSZO 1929: Szymkowiak – Domagała (65.Grudziński), Sylwestrzak, Camargo, Brągiel – Szela, Lipka (70. Kuzior), Stefanowicz, Nawrot, Czernysz (85. Dereń) - Żurek.
ŁKS Probudex: Lipiec - Ruiz, Spychka, Waniek, Mydlarz - Cukrowski, Rogala, Seweryn, Piróg (72. Zachara) - Imiela (89. Słabosz), Bielka (67. Mianowany).
Żółte kartki: Bielka (ŁKS), Kuzior (KSZO).
Sędziował: Adam Jamka z Kielc.

-Spodziewaliśmy się trudnego meczu i taki był. Zmieniliśmy ustawienie i myślę, że w początkowej fazie spotkania zaskoczyliśmy tym przeciwnika. Inaczej poruszaliśmy się w strefie ataku i z tego padła bramka. Potem była dobra defensywa, gospodarze praktycznie nam nie zagrozili. Powiodło nam się, wygraliśmy. Najważniejsze, że od zwycięstwa zaczęliśmy tegoroczne rozgrywki - powiedział Ireneusz Pietrzykowski, trener ŁKS Probudex.

Decydująca dla losów spotkania okazała się 4 minuta. Adrian Bielka zagrał do Michała Mydlarza, ten uderzył po długim rogu i piłka zatrzepotała w siatce gospodarzy. Zespół z Łagowa miał jeszcze jedną dogodna okazję, Łukasz Seweryn w końcówce meczu był sam na sam, ale bramka w tej sytuacji nie padła.

Unia Tarnów - Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0)
Bramki: Artur Biały 27, Dawid Sojda 52.

Korona Rzeszów - Podlasie Biała Podlaska 2:2 (2:1)
Bramki: Mateusz Jędryas 4, 30 z karnego - Marcin Pigiel 25 z karnego, Maciej Wojczuk 55.

Stal Stalowa Wola - Wisłoka Dębica 2:2 (1:0)
Bramki: Ivan Hladík 19, Sławomir Duda 86 - Damian Łanucha 52, Rafał Górecki 60.