Gra grupa czwarta piłkarskiej trzeciej ligi [26-27.03.2022]. Zobacz wyniki i tabelę

dor, dw
Kamil Bielaszewski
W weekend 26-27 marca rozegrana zostanie 21. kolejka rozgrywek grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi. Zobacz wyniki i tabelę.

Sobota:

Avia Świdnik - Podhale Nowy Targ 1:2 (0:1)
Bramki: Wojciech Białek 60 - Wiktor Żołądź 40, Patryk Serafin 82 z karnego.

Czarni Połaniec - Siarka Tarnobrzeg 1:1 (1:1)
Bramki: Adrian Gębalski 84 - Kamil Adamek 47.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Cracovia II 1:1 (1:1)
Bramki: Jonathan Diumasumbu 30 - Marcos Alvarez 40.

Korona Rzeszów - Chełmianka Chełm 1:3 (0:1)
Bramki: Mateusz Jędryas 55 - Jakub Bednara 44 z karnego, Grzegorz Bonin 90, Ezana Kahsay 90+2.

Unia Tarnów - ŁKS Probudex Łagów 0:0
ŁKS Probudex: Lipiec - Cichocki, Spychka, Rogala, Ruiz - Seweryn, Zachara (68. Piróg), Waniek, Mydlarz, Imiela (73. Orlik) - Bielka (46. Chełmecki, 83. Słabosz).
Żółte kartki: Mydlarz, Bielka, Rogala (Łagów).
-Gdyby punkty przyznawało się za wrażenie artystyczne, to my zostawiliśmy lepsze wrażenie. Pierwsza połowa była zdecydowanie dla nas, mieliśmy kilka okazji do zdobycia bramki. Najlepsze mieli Bielka i Mydlarz. Rywal miał przewagę w drugiej połowie, do 70 minuty, miał jedną bardzo dobrą okazję. Końcówka znowu należała do nas, gola mógł strzelić Seweryn. W sumie remis sprawiedliwy, ale pozostał niedosyt, bo byliśmy odrobinę bliżej zwycięstwa - powiedział Ireneusz Pietrzykowski, trener zespołu z Łagowa.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Orlęta Radzyń Podlaski 2:1 (2:1)
Bramki: Mateusz Szela 2, Michał Nawrot 6 z karngo - Szymon Kamiński 41.
KSZO 1929: Szymkowiak - Domagała, Camargo, Dereń, Brągiel – Szela, Stefanowicz (82.Lipka), Kusior, Nawrot, Persona (90.Pawlik) – Żurek (66. Galajs).
Orlęta: Nowacki – Chyła, Szymala, Koncewicz-Żyłka, Chaliadka (61.Kobiałka) – Kaczyński, Skrzyński (46.Zdybowicz), Rycaj, Ćwik (72.Kuźma), Ozimek (77.Koszel), Kamiński. Trener: Mikołaj Raczyński.
Żółte kartki: Camargo, Dereń, Nawrot, Żurek (KSZO 1929), Skrzyński, Kuźma, trener Raczyński (Orlęta).
Czerwona kartka: Camargo (KSZO, 87 minuta, za drugą żółtą).
Sędziował: Grzegorz Jabłoński (Kraków).

Początek meczu był wymarzony dla KSZO. Już w 2 minucie objął prowadzenie po strzale Mateusza Szeli, który strzałem z kilku metrów zdobył pierwszą bramkę dla gospodarzy. Asystę zaliczył Dariusz Brągiel. Gospodarze poszli za ciosem i w 6 minucie prowadzili już 2:0. Michał Nawrot wywalczył rzut karny i sam był skutecznym wykonawcą jedenastki.

Ostrowiecki zespół przed przerwą mógł jeszcze podwyższyć wynik, ale zawodziła skuteczność. Brakowało też szczęścia, bo w 14 minucie po uderzeniu Mateusza Szeli piłkę z linii bramkowej wybił jeden z zawodników gości. W końcówce pierwszej połowy kilka razy groźnie zaatakowali zawodnicy Orląt. W 41 minucie po rzucie rożnym kontaktową bramkę zdobył Szymon Kamiński.

Po przerwie gole już nie padły i KSZO 1929 wywalczył cenne punkty. Warto dodać, że w drugiej połowie w ostrowieckim zespole zadebiutował Łotysz Armans Galajs.

Stal Stalowa Wola - Podlasie Biała Podlaska 0:1 (0:0)
Bramka: Maciej Wojczuk 62.