W weekend 06-07.11.2021 grają piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę.

Sobota:

Unia Tarnów - Stal Stalowa Wola 0:3 (0:0)
Bramki: Daniel Świderski 56, 80, Kacper Pietrzyk 90+1.

Czarni Połaniec - Podhale Nowy Targ 5:2 (1:1)
Bramki: Oskar Łąk 44, Kacper Wątróbski 65, 70, Filip Krępa 88, Adrian Gębalski 90 - Grzegorz Płatek 6, Mateusz Broda 68.
Czarni: Siryk – Smoleń, Bawor, Bakowski, Bażant – Krępa, Hul (70 Kron), Wątróbski – Mucha (87 Gębalski), Banik (85 Mazurek), Łąk (65 Ferens).
Podhale: Rędzio – Żołądź, Broda, Kapuściński - Janso (75 Tonia), Mianowany, Jakub Kowalski (64 Furtak), Szynka (66 Lech) - Serafin, O. Nowak (46 Lepiarz), Płatek.
Żółte kartki: Mucha, Bażant, Smoleń, Ferens – Płatek, Broda.
Sędziował: Rafał Szydełko (Rzeszów).
Widzów: 200.

Czarni cały czas hołdują ofensywnemu futbolowi i tak było w potyczce z faworyzowanym Podhalem. Podopieczni Grzegorza Wcisło szybko stracili gola, ale przed przerwą do remisu doprowadził po indywidualnej akcji Oskar Łąk. Po zmianie stron dwa trafienia Kacpra Wątróbskiego rozdzielił piękny gol Mateusza Brody. W odpowiedzi w stuprocentowej okazji Podhale dwukrotnie obiło poprzeczkę bramki Siryka i gospodarze odpowiedzieli bramkami Filipa Krępy i Adriana Gębalskiego, który po urazie zagrał tylko w końcówce. – Jestem dumny ze swojego zespołu – skwitował Grzegorz Wcisło, trener Czarnych.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Podlasie Biała Podlaska 3:1 (0:1)
Bramki: Tomasz Persona 47, Mateusz Zając 77, Michał Nawrot 82 - Kamil Kocoł 5.
KSZO: Lipiec – Persona, Sylwestrzak, Zając, Brągiel - Pawlik (70. Grudziński), Stefanowicz, Gałecki (46. Kuzior), Majda (22. Dereń), Żurek (46. Szela) – Gruchała-Węsierski (70. Nawrot)
Podlasie: Nowak – Nieścieruk (80. Tuttas), Kot, Jarzynka, Salak – Andrzejuk, Bahonko, Pigiel, Wojczuk, Spring (54. Idzikowski) – Kocoł.
Sędziował Gerard Gawron (Mielec)
Żółte kartki: Kuzior, Stefanowicz.

Zespół KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski podszedł do tego spotkania po wygranych 3:1 derbach województwa świętokrzyskiego z Wisłą Sandomierz. Podobnie jak w tamtym spotkaniu, tak i w pojedynku z Podlasiem Biała Podlaska, musiał odrabiać straty.

W sobotnim pojedynku gola stracił już w piątej minucie spotkania, a do bramki strzeżonej przez Pawła Lipca trafił Kamil Kocoł i było to jedyne w tym meczu trafienie zanotowane w pierwszej połowie.

Po przerwie bramki zdobywali już tylko gospodarze. Dwie minuty po wznowieniu gry wyrównał Tomasz Persona, a kolejne gole strzelali Mateusz Zając i Michał Nawrot. KSZO 1929 wygrał drugi mecz z rzędu, co pozwoliło mu poprawić nieco swoją pozycję w ligowej tabeli.

Wólczanka Wólka Pełkińska - Wisła Sandomierz 2:3 (0:1)
Bramki: Dawid Wach 61, Adrian Skrzyniak 67 - Szymon Rak 8 z rzutu karnego, 49, Sebastian Taranek 80.
Wisła: Borusiński - Kudryavtsev, Serek, Dwórzyński (78. Boksiński) - Janik (60. Taranek) - Bełczowski, Handzlik, Jarosz (71. Kuliga) - Rak, Mażysz, Stańczyk
Sędziował Sebastian Wiśniowski (Tarnów)
Żółte kartki: Marushka (dwie) - Handzlik, Dwórzyński.
Czerwona kartka: Marushka (Wólczanka) 18.

Sandomierzanie mogli się spodziewać bardzo trudnego meczu. Ich przeciwnik, podobnie jak oni, znajduje się w strefie spadkowej i robi co może, by utrzymać się w trzeciej lidze. W poprzedniej serii ograł na wyjeździe jednego z faworytów do awansu do drugiej ligi, Stal Stalową Wolę. Trener Wólczanki, Marcin Wołowiec, podkreślał potem, że jego drużyna będzie chciała pójść za ciosem.

Początek sobotniego meczu należał jednak do drużyny z Sandomierza, która już w ósmej minucie objęła prowadzenie za sprawą dobrze wykonanego przez Szymona Raka rzutu karnego. Chwilę później za dwie błyskawiczne żółte kartki boisko opuścił Ruslan Marushka i Wolczanka grała w osłabieniu.

Pod koniec pierwszej połowie gospodarze mogli jednak doprowadzić do wyrównania. Jakub Borusiński najpierw sprokurował rzut karny swoją pechową interwencją, a następnie go obronił.

Na początku drugiej połowy wysokość prowadzenia Wisły podwoił Szymon Rak i wydawało się, że grającym w przewadze sandomierzanom nic złego już nie grozi. Gospodarze doprowadzili jednak do remisu wykorzystując błędy defensywy Wisły. W 80. minucie gry Sebastian Taranek strzelił jednak gola na 3:2 dla gości i wynik się już nie zmienił, choć ekipa z Wólki Pełkińskiej usilnie do tego dążyła.

Korona Rzeszów - Avia Świdnik 0:3 (0:2)
Bramki: Dominik Maluga 5, Wojciech Białek 24, Mateusz Kompanicki 80.

Wisłoka Dębica - Orlęta Radzyń Podlaski 4:4 (1:1)
Bramki: Damian Łanucha 38, 63, Błażej Radwanek 83, Patryk Zygmunt 86 (k) - Arkadiusz Maj 24, Piotr Kuźma 56, Ernest Skrzyński 75, Szymon Kamiński 90.