Gra piłkarska 3. liga [11-12.06.2022]. Sprawdź wyniki i tabelę

dor, dw
W weekend 11-12-06.2022 gra piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę.
W weekend 11-12-06.2022 gra piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę. Archiwum

Podlasie Biała Podlaska - KSZO 1929 Ostrowiec Św. 5:1 (3:0)
Bramki: Marcin Pigiel 12, 14 z karnego, Maciej Wojczuk 26, Karol Domański 65, Tomasz Andrzejuk 87 z karnego - Kacper Dereń 62.

KSZO 1929 doznał wysokie porażki, ale trzeba zaznaczyć, że w wyjściowym składzie zespołu prowadzonego przez Rafała Wójcika wystąpiło aż sześciu młodzieżowców. Jedyną bramkę zdobył Kacper Dereń w 62 minucie. KSZO 1929 popełnił dużo prostych błędów w defensywie, które wykorzystali gospodarze. Zdobyli pięć bramek, z czego dwie padły z rzutów karnych.

Wisła Sandomierz - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:0 (1:0)
Bramki:
Szymon Jarosz 11, Grzegorz Ochwat 58.
Wisła: Wróblewski - Jarosz (68. Mażysz), Rękas, Mężyk, Krajewski - Bednarek (82. Kuśmierczyk), Partyka, Janik, Taranek (68. Bełczowski) - Charszla (75. Rak), Ochwat.
Żółte kartki: Bełczowski, Rękas.

W niedzielę w Sandomierzu zagrały ze sobą dwie drużyny pewne spadku do czwartej ligi. Wisła wygrała 2:0, a na zauważenie zasługuje fakt, że w pierwszej jedenastce wyszło aż jedenastu piłkarzy o statusie młodzieżowca.

Pierwszego gola w jedenastej minucie gry strzelił Szymon Jarosz, a po przerwie wynik ustalił Grzegorz Ochwat. Wólczanka była blisko zdobycia bramki honorowej, ale w 62. minucie gry Krzysztof Wróblewski obronił rzut karny wykonywany przez jednego z zawodników gości.

ŁKS Probudex Łagów - Sokół Sieniawa 3:0 (2:0)
Bramki:
Aleksander Waniek 19, Artur Piróg 25, Kacper Chełmecki 78
ŁKS: Lipiec - Ruiz, Słabosz (62. Zachara), Cichocki, Gierczak, Piróg (62. Chełmecki), Imela (Mianowany), Waniek, Orlik (73. Bielka), Mydlarz, Rogala.
Żółte kartki: Piróg.

Łagowianie już przed pierwszym gwizdkiem wiedzieli o tym, że nie mają szans na awans do drugiej ligi - w sobotę wczesnym popołudniem Siarka Tarnobrzeg pokonała 3:2 Cracovię II w Rącznej i zapewniła sobie promocję do wyższej klasy rozgrywkowej. Drużynie z powiatu kieleckiego pozostała więc walka o tytuł wicemistrza grupy czwartej piłkarskiej trzeciej ligi w sezonie 2021/2022. Walczy o nią z Chełmianką Chełm (która również w tej serii gier zwyciężyła).

W niedzielnym spotkaniu podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego mierzyli się z zespołem, który co prawda utrzyma się w lidze na kolejny sezon, ale zajmie w tabeli pierwsze bezpieczne miejsce. ŁKS Probudex wygrał różnicą trzech goli, nie tracąc przy tym ani jednego i już do przerwy prowadził 2:0 po trafieniach Aleksandra Wańka i Artura Piroga. W drugiej części spotkania wynik ustalił Kacper Chełmecki.

Goście kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce z 73. minuty meczu.

Podhale Nowy Targ - Czarni Połaniec 2:2 (2:1)
Bramki:
Przemysław Lech 18, Adrian Szynka 25 - Michał Banik 27, Tomasz Mucha 61 z rzutu karnego.
Czarni: Wieczerzak - Mucha (60. Hul), Załucki, Bakowski (80. Śledź), Bażant, Kramarz (75. Ferenc), Woś, Smoleń (46. Bawor), Banik, Krępa (60. Gębalski), Kron.

Będące wyżej w tabeli Podhale Nowy Targ było faworytem tego spotkania i to ono od 25 minuty prowadziło już 2:0. Najpierw gola strzelił Przemysław Lech, a następnie jego wyczyn powtórzył Adrian Szynka. Czarni mogli sobie jednak pluć w brodę, ponieważ przy stanie 0:0 w poprzeczkę trafił Adam Kramarz.

W 27. minucie udało im się jednak zdobyć bramkę kontaktową, bowiem futbolówkę do bramki gospodarzy wpakował Michał Banik. W drugiej połowie wynik na 2:2 strzałem z rzutu karnego ustalił Tomasz Mucha.

Czarni mogą być już od jakiegoś czasu spokojni o swój ligowy byt i teraz walczą o jak najwyższe pozycję w ligowej klasyfikacji na koniec sezonu. Nie mogą już co prawda awansować na wyższą lokatę, ale w ostatniej serii spotkań wciąż muszą bronić swojego 12. miejsca.

Cracovia II Kraków - Siarka Tarnobrzeg 2:3 (2:1)
Bramki: Michał Stachera 26, Krzysztof Bociek 45 - Krzysztof Zawiślak 9, Szymon Kaliniec 51, Paweł Mróz 83.

Stal Stalowa Wola - Unia Tarnów 2:0 (1:0)
Bramki: Mateusz Hudzik 33, Daniel Świderski 77

Orlęta Radzyń Podlaski - Wisłoka Dębica 4:0 (0:0)

Chełmianka Chełm - Tomasovia Tomaszów Lubelski 4:1 (3:0)

Avia Świdnik - Korona Rzeszów 6:1 (4:1)
Bramki: Adrian Popiołek 16, Ņikita Kovaļonoks 18, Wojciech Białek 20, 39, 89, Dominik Maluga 47 - Dawid Kalisz 22

1. Siarka Tarnobrzeg 33 69 66-29
2. ŁKS Probudex Łagów 33 66 57-28
3. Chełmianka Chełm 33 63 52-31
4. Avia Świdnik 33 62 65-31
5. Podhale Nowy Targ 33 59 64-42
6. Cracovia II 33 58 66-36
7. Wisłoka Dębica 33 48 50-57
8. KSZO 1929 Ostrowiec 3348 39-38