Gra piłkarska 3. liga. 5-6.11.2022. Korona II Kielce rozbiła Wisłę Sandomierz, wygrane Czarnych Połaniec i KSZO 1929 Ostrowiec

Dorota Kułaga, Jaromir Kruk, HP, BW
Sandra Krakowiak/Krzysztof Krogulec
W weekend 5-6.11.2022 gra piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę.

Korona II Kielce – Wisła Sandomierz 8:0 (3:0)
Bramki: Hubert Szulc 20, 53, Miłosz Strzeboński 31 z karnego, 67, Piotr Lisowski 45, 64, Tomasz Mucha 79, Szymon Płocica 83 z karnego.
Korona II: Mamla – Zwoźny, Kiercz, Seweryś, D. Lisowski – P. Lisowski – Nojszewski (58 Mucha), K. Turek (65 Kośmder), Strzeboński (70 Shinanoga), Konstantyn (65 M. Kiełb) – Szulc (58 Płocica).
Wisła: Ciołek – Partyka, Sudy, Krajewski – Kuzior, Bednarz, Kałaska, Peda, Trojanowskyj – Persak (71 F. Stępień), Sprawka.
Żółte kartki: Kiercz, Kośmider - Kuzior, Bednarz.
Sędziowali: Patryk Świerczek + Krystian Chrabąszcz, Aleksandra Hynek (Brzesko).
Widzów: około 100.

Korona II chciała się zrehabilitować za porażkę w Dębicy z Wisłoką i przeciw Wiśle Sandomierz od początku zaatakowała. Po indywidualnej akcji Janusza Nojszewskiego mogła prowadzić już po 20 sekundach. Parę razy musiał się wykazać Sebastian Ciołek, ale w 20 minucie nie miał szans, bo precyzyjnie uderzył Hubert Szulc, podawał mu Piotr Lisowski. Na 2:0 z karnego (faul na Jakubie Konstantynie) podwyższył Miłosz Strzeboński, a trzeciego gola dla kielczan zdobył Piotr Lisowski, wykańczając kapitalną kontrę zainicjowaną przez Janusza Nojszewskigo (asysta Jakuba Konstantyna). Po zmianie stron Korona II dążyła do kolejnych goli. W 53 minucie świetnym prostopadłym podaniem popisał się Radosław Seweryś, uderzał Konstantyn, Ciołek odbił futbolówkę, a skutecznie dobijał dobrze dysponowany Szulc. Podopieczni Mariusza Arczewskiego nie zadowalali się i dalej grali ofensywnie, a co najważniejsze popierali to trafieniami. Po akcji braci Lisowskich Korona II poprawiła na 5:0, a chwilę po tym Ciołka pokonał ponownie Strzeboński dobijając uderzenie Tomasza Muchy. Właśnie Mucha przeprowadził indywidualną akcję zwieńczoną trafieniem na 7:0. Po nim na listę zdobywców goli wpisał się Szymon Płocica, który pewnie wykonał jedenastkę za faul na Piotrze Lisowskim. Sędzia nawet nie doliczył dodatkowych minut, bo chciał oszczędzić Wisłę, która stanowiła tło dla Korony II.

Czarni Połaniec - Wieczysta Kraków 2:1 (0:1)
Bramki: Mateusz Stańczyk 86, Adrian Gębalski 89 (z karnego) - Denys Favorov 3
Czarni: Wieczerzak - Bawor, Załucki, Bakowski, Bażant - Janeczko (86 Nytko), Galara, Wiktor, Łąk (77 Stańczyk) - Wątróbski (77 Smoleń), Gębalski (90 Danielski).
Żółte kartki: Wątróbski, Bawor - Moulin
Czerwona kartka: Moulin 69 (za dwie żółte)
Sędziował: Jakub Pych (Tarnów)

Avia Świdnik - Wisłoka Dębica 2:0 (1:0)
Bramki: Dominik Kunca 25, Dominik Maluga 84

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - KS Wiązownica 4:0 (1:0)
Bramki: Konstiatnyn Czernij z karnego 24, 50, 51, Franciszek Lipka 88
KSZO: Burek - Cukrowski (69' Pawlik), Sylwestrzak, Camargo, Brągiel (86' Persona) - Tymoszenko, Maidanevych, Dziubiński (86' Mężyk), Burzyński - Chernii (58' Lipka), Bełczkowski (59' Zdyb).
Żółte kartki: Maidanevych, Zdyb, Sylwestrzak,
Czerwone kartki: Zdyb w 75 minucie (za drugą żółtą).

ŁKS Probudex Łagów - Unia Tarnów 0:0
ŁKS: Lipiec - Rogala, Szymocha, Waniek (67 Kafel) - Tonia, Mianowany (67 Lepiarz) , Mydlarz, Seweryn - Orlik (89 Hirota), Chełmecki (80 Rogoziński), Imiela.
Kartki: Mateusz Mianowany, Aleksander Waniek, Kamil Orlik (Łagów).
Sędziował: Mateusz Mastaj (Dębica)

-Wszystko w życiu ma swój kres, więc nasza passa też musiała się kiedyś skończyć. Trochę za mało zrobiliśmy, żeby wygrać ten mecz, szczególnie w pierwszej połowie. Końcówka bardzo dobra w naszym wykonaniu, bo mieliśmy przewagę i stwarzaliśmy sytuacje. Jak się nie da wygrać meczu, to trzeba go zremisować i chociaż to się udało - podsumował trener Ireneusz Pietrzykowski

Orlęta Radzyń Podlaski - Stal Stalowa Wola 1:0 (0:0)
Bramka: Sebastian Kaczyński 70.

Podhale Nowy Targ - Chełmianka Chełm 1:3 (0:3)
Bramki: Bartosz Żurek 53 - Wiktor Żołądź 10 (samobójcza), Krystian Wójcik 23, Piotr Piekarski 45+1.

Podlasie Biała Podlaska - Cracovia II Kraków 1:3 (1:2)
Bramki: Brajan Galach 17 - Kacper Nowicki 11, Michał Wiśniewski 45+2, Patryk Zaucha 76

Sokół Sieniawa - Lublinianka Lublin 2:7 (1:1)
Bramki: Dominik Pikiel 15, Szymon Feret 51 z karnego - Michał Paluch 39, Piotr Chodziutko 52, Artiom Waśkow 81, 88, Marcin Michota 85, Tomasz Tymosiak 86, Sebastian Rak 90+1.

• 18. Wisła Sandomierz 15 9 15-40

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]