Gra piłkarska 3. liga [7-8.05.2022]. Sprawdź wyniki i tabelę

W weekend 7-8.05.2022 gra piłkarska 3 liga. Sprawdź wyniki i tabelę.
W weekend 7-8.05.2022 gra piłkarska 3 liga. Sprawdź wyniki i tabelę. Archiwum

ŁKS Probudex Łagów - Chełmianka Chełm 1:2 (0:2)
Kamil Orlik 88 - Łukasz Mazurek 8 z rzutu karnego, Jakub Bednara 38.
Żółte kartki: Lipiec, Cichocki, Rogala, Mianowany, Imiela, Słabosz - Skoczylas, Piekarski, Myśliwiecki, Budzyński.
ŁKS Probudex: Lipiec - Jodar Ruiz, Melinyszyn (46. Zachara), Cichocki, Piróg (46. Bielka), Mydlarz (70. Waniek), Cukrowski (46. Orlik), Mianowany, Imiela, Rogala, Chełmecki (82. Słabosz).
Chełmianka: Ciołek - Mazurek, Duda (46. Giletycz), Kanarek, Skoczylas (86. Dziubiński), Piekarski, Myśliwiecki, Wójcik (89. Mazurek), Budzyński, Bednara (73. Czułowski), Wiatrak.
Sędziował Mateusz Piszczelok (Katowice).

Mecz dwóch drużyn mocno zaangażowanych w walkę o awans do drugiej ligi lepiej zaczął się dla przyjezdnych. Już w siódmej minucie gry arbiter dopatrzył się faulu bramkarza ŁKS, Pawła Lipca, na jednym z rywali i wskazał na wapno, mimo ogromnych protestów gospodarzy. Jedenastkę na gola zamienił Łukasz Mazurek.

Łagowianie przeważali, optycznie to oni mieli więcej z gry, ale brakowało im dokładności i konkretów. Najbliżej strzelenia gola był Kacper Chełmecki, ale ten przegrał sytuację sam na sam z bramkarzem.

Chełmianka natomiast na przerwę schodziła z dwubramkowym prowadzeniem, ponieważ w 38. minucie meczu piłkę do bramki po ładnym strzale sprzed pola karnego wpakował Jakub Bednara.

W drugiej części spotkania ŁKS stać było tylko na jedno trafienie i to dopiero pod jej koniec. Bramkarza gości pokonał Kamil Orlik, ale łagowianie i tak ponieśli pierwszą w tym roku ligową porażkę.

W sobotnim meczu trzeciej ligi ŁKS Probudex Łagów przegrał na własnym boisku z Chełmianką Chełm. Zobacz zdjęcia z tego spotkania.ŁKS Probudex Łagów - Chełmianka Chełm 1:2 (0:2)Bramki: Kamil Orlik 88 - Łukasz Mazurek 8 z rzutu karnego, Jakub Bednara 38

3 liga. ŁKS Probudex Łagów - Chełmianka Chełm 1:2. Zobacz zd...

Cracovia II Kraków - Podhale Nowy Targ 5:2 (3:1)
Bramki:
Radosław Kanach 36, Kacper Jodłowski 39, Tomasz Bała 54, Michał Stachera 75, Mateusz Broda 77 (s) - Mateusz Pieńczak 25 (s), Grzegorz Płatek 69

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Unia Tarnów 2:1 (0:0)
Bramki:
Michał Nawrot 56 z rzutu karnego, Dariusz Brągiel 72 - Gabriel Kieroński 78.
Żółte kartki: Nawrot – Orlik, Matyjewicz, Jacak.
KSZO 1929: Szymkowiak- Domagała, Sylwestrzak, Camargo, Zając – Czernysz (66. Szela), Kuzior (76. Dereń), Persona (66.Stefanowicz), Nawrot, Brągiel (88. Galajs) – Żurek (66. Pawlik).
Unia: Zając –Węgrzyn, Biały (69. Nytko), Orlik (83. Adamski), Putin (69. Wardzała), Sojda, Kajpust, Matyjewcz, Mida (53. Dubas), Jacak, Łazarz (69. Kieroński).
Sędziował: Gerard Gawron (Mielec).

W pierwszej połowi spotkania goli nie oglądaliśmy, a bliżej strzelenia przynajmniej jednego byli tarnowianie. W pewnym momencie obrońca KSZO, Mateusz Zając (inny Mateusz Zając strzegł bramki Unii), wybijał piłkę z linii bramkowej,

Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego poza paroma zrywami nie zagrażał bramce rywali, ale w drugiej połowie się to zmieniło. Wynik spotkania otworzył w 56. minucie gry Michał Nawrot, który pokonał bramkarza rywali strzałem z rzutu karnego.

Unia starała się odpowiedzieć i nadal miała optyczną przewagę, ale brakowało jej konkretów. Tymczasem w 72. minucie spotkania na 2:0 podwyższył Dariusz Brągiel, który zaskoczył goalkeepera dobrym strzałem sprzed pola karnego.

Unia odpowiedział po chwili golem Gabriela Kierońskiego, ale więcej goli już nie padło. KSZO 1929 zdobył trzy punkty i był to dla niego szósty kolejny mecz bez porażki - pięć z tych spotkań ostrowiecka drużyna wygrała.

W sobotę w meczu trzeciej ligi KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski ograł Unię Tarnów. Byłeś na tym meczu? Znajdź się na naszych zdjęciach!

3 liga. Kibice na meczu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - ...

Czarni Połaniec - Korona Rzeszów 2:1 (1:0)
Bramki:
Filip Bakowski 38, Filip Krępa 69 - Mateusz Jędryas 64.
Żółte kartki: Bawor, Gębalski - Cholewa, Karwacki.
Czarni: Siryk - Załucki, Bakowski (62. Bawor), Bażant, Ferens (60. Banik), Kramarz (77. Woś), Smoleń, Wątróbski, Krępa (77. Hul), Kron (77. Mucha), Gębalski.
Korona: Pawlus - Kawalec (46. Piątek), Cholewa (71. Nieckarz), Drozd, Kowal (80. Mazur), Karwacki, Maślany, Kocój, Jędryas, Kardyś, Wiktor.
Sędziował Mateusz Patla (Rybnik).

Pierwszą okazję Czarni mieli już w drugiej minucie, jednak nieskutecznie bramkarza gości próbował wówczas zaskoczyć Piotr Ferens. W kolejnych minutach jedni i drudzy starali się atakować, a w 32. Adrian Gębalski wpakował nawet futbolówkę do bramki, ale sędzia odgwizdał spalonego. Gospodarze i tak jednak otworzyli wynik i zrobili to niedługo potem - po dośrodkowaniu w pole karne bramkarza Korony pokonał Filip Bakowski.

Na początku drugiej części spotkania Czarni oddali parę strzałów, ale brakowało im dokładności. W 63. minucie gry do remisu doprowadzili natomiast rzeszowianie, a konkretnie zrobił Mateusz Jędryas. Chwilę potem Czarni wrócili jednak na prowadzenie za sprawą ładnego gola Filipa Krępy. W 79. minucie spotkania ekipa z Połańca mogła zdobyć trzecią bramkę, ale Adam Kramarz nie wykorzystał rzutu karnego.

Dzięki temu zwycięstwu i porażce Wisły Sandomierz Czarni zrobili duży krok w kierunku utrzymania w lidze na kolejny sezon.

Siarka Tarnobrzeg - Wisła Sandomierz 1:0 (1:0)
Bramka:
Marcin Stefanik 35 z rzutu karnego
Żółte kartki: Bierzało - Janik.
Siarka: Kowal - Bierzało, Stefanik, Józefiak - Kwaśniewski, Kaliniec, Tyl, Janeczko - Yatsenko (55. Rogala), Agudo (72. Zawiślak), Adamek (88. Mróz).
Wisła: Wróblewski - Krajewski, Taranek, Mażysz (80. Charszla), Bełczowski, Rak (73. Kudriawcew), Burzyński, Mężyk, Kuśmierczyk (62. Stańczyk), Jarosz, Janik (73. Ochwat).
Sędziował Piotr Kawiński (Chełm).

W meczu przyjaźni zdecydowanym faworytem była walcząca o awans do drugiej ligi Siarka Tarnobrzeg. Jej przeciwnik również był jednak bardzo zmotywowany, a to dlatego, że wciąż nie jest pewny utrzymania w lidze na kolejny sezon.

W całym spotkaniu oglądaliśmy tylko jedno trafienie, a jego autorem był Marcin Stefanik. Środkowy obrońca Siarki pokonał bramkarza strzałem z rzutu karnego i był to dla niego 16. gol w tym sezonie. Wcześniej niegroźnie sprzed pola karnego przymierzył Kamil Adamek, a z bliskiej odległości dwukrotnie bramkarza próbował pokonać Mateusz Janeczko, który po raz piewszy w tym roku w meczu trzecioligowym wyszedł w pierwszym składzie. To po dośrodkowaniu Janeczki i zagraniu ręką prze Mateusza Kuśmierczyka podyktowano jedenastkę.

Wisła miała swoje okazje, ale nie potrafiła odpowiedzieć rywalowi choćby jednym trafieniem. W pierwszej części spotkania Mateusz Kuśmierczyk wyszedł raz na czystą pozycję, ale starał się jeszcze podawać do kolegi i zrobił to niedokładnie. W drugiej połowie najbliżej zdobycia bramki był Fabian Burzyński, ale piłka po jego uderzeniu z rzutu wolnego odbiła się od poprzeczki. Ten sam piłkarz raz świetnie przymierzył też z dystansu, ale w tamtym przypadku dobrze interweniował bramkarz Siarki.

Tarnobrzeżanie o mało nie podwyższyli wyniku po jednym z stałych fragmentów - najpierw głową uderzył Michał Bierzało, ale futbolówkę odbił bramkarz, a następnie z bliskiej odległości przestrzelił Marcel Tyl.

W zespole z Sandomierzanie wylądowali w strefie spadkowej, choć pozostali na 15. lokacie. Stało się tak, ponieważ pewien spadku z drugiej ligi jest Hutnik Kraków, a to oznacza powiększenie liczby spadkowiczów z ligi trzeciej. Pozycję lidera tabeli obroniła natomiast Siarka - tyle samo punktów co ona ma Cracovia II, jednak tarnobrzeżanie wygrali z nią mecz bezpośredni.

Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył z rzutu karnego Marcin Stefanik

Siarka Tarnobrzeg kontra Wisła Sandomierz 1:0. Zobacz zdjęcia z meczu

Wisłoka Dębica - Wólczanka Wólka Pełkińska 2:1 (2:0)
Bramki:
Łukasz Siedlik 15, Tomasz Palonek 24 - Jonathan Diumasumbu 55

Tomasovia Tomaszów Libelski - Avia Świdnik 0:2 (0:1)
Bramki:
Dominik Maluga 25, Dominik Kunca 83

Sokół Sieniawa - Stal Stalowa Wola 0:0

Orlęta Radzyń Podlaski - Podlasie Biała Podlaska 0:2 (0:1)

1. miejsce - awans, 15.-18 - spadek.

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIEJ PIŁCE RĘCZNEJ NA: