W weekend 22-23.10.2022 grała piłkarska 3. liga. Sprawdź wyniki i tabelę.

Wisłoka Dębica - Wisła Sandomierz 1:1 (1:0)
Bramki: Kamil Rębisz 34 - Dmytro Sydorenko 50
Wisła: Ciołek - Troyanovskyi, Sydorenko, Sudy, Partyka, Kuzior - Janik (20 Kałaska), Peda (63 Stępień), Persak - Solodovnicov, Sprawka (88 Bień).
Żółte kartki: Peda, Kuzior, Partyka, Kałaska, Sudy, Stępień

Początek meczu zaczęliśmy tradycyjnie nieco zbyt apatycznie. Nie daliśmy jednak Wisłoce stworzyć jakiejś klarownej sytuacji. Zamknęli nas na swojej połowie, to prawda. Rzadko z niej wychodziliśmy, ale nie było jakichś konkretów z ich strony. Z biegiem minut zaczęliśmy grać lepiej, odważniej ruszyliśmy na bramkę przeciwnika. Osiągnęliśmy przewagę, ale to rywale wyprowadzili szybką kontrę i zdobyli bramkę. Obraz nie uległ zmianie już do przerwy. Na druga połowę wyszliśmy zdeterminowani, z wiarą, że uda się odwrócić rezultat. Zdobyliśmy gola szybko po wyjściu z szatni, ale od tej pory mecz wyglądał już wyrównanie, w środku boiska. Żadna drużyna nie wypracowała sobie już żadnej 100% sytuacji. Duży plus dla moich chłopaków, że po wyrównaniu ruszyliśmy do przodu i chcieliśmy strzelić tego gola na 2:1. Chcieliśmy tego zwycięstwa, podjęliśmy odważne kroki, ale niestety nie udało się zdobyć kompletu. Remis jest sprawiedliwy, ale nie do końca jesteśmy zadowoleni. Potrzebujemy punktować, ale punktować za 3 - mówił po meczu szkoleniowiec Wisły, Jarosław Pacholarz.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Lublinianka Lublin 3:2 (1:1)
Bramki: Adrian Dziubiński 2, Fabian Burzyński 71, Michał Nawrot 79 - Fryderyk Janaszek 17, Sebastian Rak 51.
KSZO 1929: Burek – Maidanevych (84 Pawlik), Sylwestrzak, Camargo, Cukrowski (46 Lipka) – Brągiel, Dziubiński, Nawrot, Tymoszenko, Bełczowski (68 Burzyński) – Czernij (84 Persona).
Lublinianka: Krupa – Futa, Śledzicki, Myszka, Chodziutko – Rak (87 Flis), Tymosiak, Baran (78 Niegowski), Janaszek, Brzyski – Paluch.
Żółte kartki: Maidanevych (KSZO 1929) – Brzyski (Lublinianka).
Podopieczni trenera Rafała Wójcika pokazali charakter. Przegrywali z Lublinianką 1:2, ale trafienia Fabiana Burzyńskiego w 71 minucie i Michała Nawrota w 79 minucie sprawiły, że trzy punkty zostały w Ostrowcu.
-Ten mecz dał mi dużo do myślenia. Dobrze dobrze się ułożył, szybko zdobyliśmy bramkę, mieliśmy kolejne sytuacje. Nasza gra była taka jak zaplanowaliśmy. Po stracie gola nasza gra się posypała, zabrakło konsekwencji. Musieliśmy "krwawić" i z uczuciem ulgi przyjąć końcowy gwizdek arbitra. Szacunek dla Lublinianki za to, że pokazała dobrą grę - podsumował spotkanie Rafał Wójcik, trener KSZO 1929 Ostrowiec.

Czarni Połaniec - Unia Tarnów 0:1 (0:0)
Bramki: Tomasz Palonek 83
Czarni: Wieczerzak - Bakowski, Woś, Bawor, Smoleń - Nytko (60 Janeczko), Wątróbski, Wiktor, Stańczyk - Galara, Łąk (85 Danielski)
Żółte kartki: Wiktor

Kolejny mecz przegrany w taki sposób. To był - jak dzisiaj rozmawialiśmy - chyba piąty mecz, który oddaliśmy w ostatnich 10 minutach. Bramka stracona w końcówce bardzo boli. Mamy dużo braków kadrowych, bo nie ma Gębalskiego, Bażanta. Z konieczności na środku obrony musiał dzisiaj występować nasz napastnik Damian Bawor. Uwierzyliśmy po meczu z Cracovią, że możemy powalczyć jednak te dwie porażki z Wiązownicą oraz Unią spowodowały, że sytuacja robi się już poważna. Musimy zacząć zdobywać punkty - mówił po meczu kierownik Czarnych, Marcin Reczek.

Korona II Kielce - Wieczysta Kraków 0:1 (0:1)
Bramka:
Radosław Majewski 6.
Korona II: Mamla - Zwoźny (88 Bielka), Kiercz, Seweryś, D. Lisowski - Konstantyn (65 Shinonaga), Więckowski, P. Lisowski (71 Strzeboński), Turek, Nojszewski (46 Mucha) - Szulc (46 Rybus).
Wieczysta: Krawczyk - Faworow, Kołodziej, Hoyo-Kowalski, Kumah (43 Frańczak) - Torres (81 Bąk), Pietras, Moulin, Majewski, Mak - Hebel.
Sędziował: Michał Wasil (Lublin).
Żółte kartki: Więckowski dwie, Szulc, D. Lisowski - Moulin, Majewski, Frańczak, Faworow.
Czerwona kartka: Więckowski (Korona II, 37 minuta).

Emocji, ale również kontrowersji w tym spotkaniu nie brakowało. Wieczysta w 6 minucie objęła prowadzenie - Mak zacentrował do Hebla, ten głową zagrał przed bramkę, a Majewski na 4. metrze uprzedził bramkarza i strzałem z woleja pokonał Rafała Mamlę. W 22. minucie Hebla w polu karnym zatrzymał Turek, zdaniem sędziego zrobił to nieprzepisowo i goście wykonywali rzut karny. Świetnie spisał się Rafał Mamla, który obronił karnego wykonywanego przez Maka. Później bramkarz Korony II jeszcze kilka razy ratował swój zespół od utraty gola, wygrywając między innymi pojedynek sam na sam z Radosławem Majewskim. Tuż przed końcem spotkania sędzia ponownie podyktował rzut karny dla Wieczystej, dopatrując się faulu Dawida Lisowskiego na Bąku. Do piłki podszedł Majewski, ale ponownie góra był Rafał Mamla, bohater kieleckiego zespołu.

Korona II kończyła ten mecz w dziesiątkę - w 37. minucie czerwoną kartkę (za dwie żółte) dostał Dawid Więckowski. Kielecki zespół też zagrażał bramce Wieczystej, ale zabrakło precyzji i trzy punkty wywalczyli goście.

ŁKS Probudex Łagów - Cracovia II Kraków 2:1 (1:1)
Bramki: Piotr Rogala 15 z karnego, Adam Imiela 57 - Jakub Gut 28.
ŁKS Probudex: Lipiec – Seweryn, Szymocha, Rogala, Tonia – Mydlarz (86. Hirota), Mianowany (77 Kafel), Waniek – Orlik (82. Rogoziński), Chełmecki (67 Lepiarz), Imiela.
Cracovia II: Wilk – Bracik, Pieńczak, Jodłowski, Zaucha – Stachera, Ożóg (84 Kanach), Gut (75 Nowicki), Ogorzały, Wiśniewski (83 Mrozik) – Strózik.
Sędziował: Daniel Kruczyński (Żywiec).
Żółte kartki: Mydlarz, Szymocha, Seweryn - Ożóg, Bracik, Jodłowski.
Czerwona kartka: Bracik (Cracovia II, druga żółta, 90+1).
Widzów: 300.
Trwa świetna passa ŁKS Probudex, który pokonał mocne rezerwy Cracovii i utrzymał pozycję lidera. To siódme z rzędu zwycięstwo zespołu z Łagowa!
Podopieczni trenera Ireneusza Pietrzykowskiego od początku zagrażali bramce przyjezdnych, ale dobrze spisywał się w niej Adam Wilk. Między innymi w pierwszej połowie obronił rzut karny, wykonywany przez Adama Imielę. W 15 minucie, po faulu Zauchy, ŁKS Probudex miał drugi rzut karny, który na bramkę zamienił Piotr Rogala. Cracovia II wyrównała w 28 minucie po strzale Jakuba Guta. Zwycięstwo zapewnił liderowi Adam Imiela, który popisał się fantastycznym strzałem z narożnika pola karego. Uderzył w długi róg i piłka wpadła w okienko.
- Pierwsza połowa to było najlepsze 45 minut w naszym wykonaniu w tym sezonie. Mocnego przeciwnika potrafiliśmy zdominować, stworzyliśmy dużo sytuacji. Oprócz zmarnowanego karnego Adama Imieli mieliśmy jeszcze trzy okazje, po których mogliśmy się pokusić o strzelenie goli. Cracovia II drugi raz była pod naszym polem karnym i wyrównała. Dobrze, że po przerwie Adaś Imiela zdobył bramkę z gatunku "stadiony świata" i zapewnił nam zwycięstwo - powiedział trener ŁKS Probudex Ireneusz Pietrzykowski.

Avia Świdnik - Chełmianka Chełm 1:0 (1:0)
Bramka: Rafał Kursa 32

Podhale Nowy Targ - KS Wiązownica 1:1 (0:0)
Bramki: Hubert Antkowiak 54 - Patryk Zieliński 76 z karnego.

Podlasie Biała Podlaska - Stal Stalowa Wola 0:1 (0:1)
Bramka: Kosei Iwao 18.

Sokół Sieniawa - Orlęta Radzyń Podlaski 1:3 (1:3)
Bramki: Szymon Feret 10 z karnego - Michał Kobiałka 7, Sebastian Kaczyński 20, 24.

• 18. Czarni Połaniec 13 7 7-22

GDZIE SĄ CHŁOPCY Z TAMTYCH LAT, CZYLI CO DZIŚ ROBIĄ BYŁE GWIAZDY VIVE KIELCE [ZDJĘCIA]

IGOR KARACIĆ SIĘ ZARĘCZYŁ. ZOBACZ JEGO PIĘKNĄ WYBRANKĘ

PIĘKNOŚĆ Z UKRAINY. ZOBACZ PARTNERKĘ ARTIOMA KARALIOKA

BYŁY ZAWODNIK VIVE KIELCE JEST CZOŁOWYM POKERZYSTĄ ŚWIATA. WYGRYWA MILIONY DOLARÓW

RESTAURACJE, STRZELNICA, SKLEP, DEVELOPERKA, CAMPY DLA MŁODZIEŻY– ZOBACZ BIZNESY PIŁKARZY RĘCZNYCH [ZDJĘCIA]

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0