Grali podkarpaccy czwartoligowcy. Sokół Nisko bez porażki

Grzegorz LIPIEC
Piłkarze Stali Nowa Dęba przegrali czwarty mecz w tym sezonie.
Piłkarze Stali Nowa Dęba przegrali czwarty mecz w tym sezonie. Grzegorz Lipiec
W środę czwartoligowcy z Podkarpacia zagrali czwartą serię spotkań. W Sokolnikach miejscowy Sokół nie zdobył punktów. Stal Nowa Dęba przegrywa i jest na dnie tabeli. W ligowej czołówce na dobre zadomowił się Sokół Nisko.

Sokół Sokolniki - LKS Pisarowce 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Piotr Lorenc 45, 0:2 Piotr Lorenc 77.

Sokół: Kulig - Kloc, Piasecki, Ulawski (82 Bieńko), Podpora Ż (78 Z. Warzocha) - Nowak Ż, Tabaka (68 A. Warzocha), Kruk (65 Bożek), Kowal, Miazga - Cąpała (50 Cholewa Ż).

To był historyczny pierwszy mecz o czwartoligowe punkty w Sokolnikach. Niestety, piłkarskie święto zostało popsute przez Piotra Lorenca z LKS-u Pisarowce. Zawodnik gości dwa razy wykorzystał gapiostwo obrońców Sokoła i strzelił dwa gole. Miejscowi mieli swoje okazje, zwłaszcza w pierwszej połowie, lecz niestety razili brakiem skuteczności.

Stal Nowa Dęba - Przełom Besko 1:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Jakub Szybka 16, 0:2 Igor Yatsenkiv 47 z karnego, 1:2 Karol Wilk 63.

Kryzys Stali Nowa Dęba staje się faktem. W czterech meczach podopieczni Janusza Hynowskiego nie zdobyli punktów. - Wielka szkoda, bo był to kolejny mecz na styku, w którym była szansa na punkty - komentuje Janusz Hynowski.

Kolbuszowianka Kolbuszowa - Sokół Nisko 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 Marcin Kowal 53, 0:2 Wojciech Tyczyński 59, 1:2 Daniel Fryc 78.

Kibice którzy pojawili się na środowym meczu Kolbuszowianki z Sokołem Nisko nie byli zawiedzeni z powodu poziomu spotkania. Obie czołowe ekipy podkarpackiej czwartej ligi stworzyły ciekawe widowisko. Pod względem sportowym lepsi okazali się goście z Niska. Bramki na początku drugiej połowy strzelali: Marcin Kowal oraz Wojciech Tyczyński. Miejscowi odpowiedzieli golem Daniela Fryca.

Bukowa Jastkowice - Cosmos Nowotaniec 0:3 (0:2)

Bramki: 0:1 Piotr Laskowski 19, 0:2 Ireneusz Zarzyka 24, 0:3 Ireneusz Zarzyka 61 z karnego.

Absolutnym faworytem tego spotkania byli piłkarze z Nowotańca i już od pierwszych minut przystąpili do ataków. Na efekty bramkowe nie trzeba było długo czekać. W 19 minucie na prowadzenie Cosmos wyprowadza Piotr Laskowski, a po chwili rezultat podwyższa Ireneusz Zarzyka. Snajper gości już w drugiej połowie ustala wynik spotkania na 3:0, pewnie wykonując rzut karny.

Wyniki pozostałych spotkań: Rzemieślnik Pilzno - LKS Skołoszów 1:1 (0:0), Wolański 83 - Pilawa 80, Crasnovia Krasne - KS Wiązownica 2:0 (0:0), Szczepański 80, 88, Wisłok Wiśniowa - Błękitni Ropczyce 2:1 (0:1), Złotek 70, Cyran 90+2 - Orzech 45, Wisłoka Dębica - Jedność Niechobrz 1:0 (1:0), Gryboś 25.