Grupa Armatura przeniosła działalność do Niska

  Grupa Armatura przeniosła działalność do Niska

  Konrad SINICA

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Prezes Konrad Hernik prezentuje gotowy produkt.

  Prezes Konrad Hernik prezentuje gotowy produkt. ©Konrad Sinica

  Niżańska Armatoora, spółka z Grupy Armatura, przejęła produkcję wszystkich baterii sanitarnych produkowanych przez Armaturę. Dzięki temu, w powiecie o najwyższej stopie bezrobocia na Podkarpaciu przybyło kilkadziesiąt dodatkowych miejsc pracy.
  Prezes Konrad Hernik prezentuje gotowy produkt.

  Prezes Konrad Hernik prezentuje gotowy produkt. ©Konrad Sinica

  Przygotowania do uruchomienia produkcji baterii sanitarnych w Nisku rozpoczęły się jeszcze jesienią ubiegłego roku. Po kilku miesiącach od rozpoczęcia starań, baterie produkowane są niemal w całości na terenie niżańskiego zakładu.

  W Krakowie odbywa się jeszcze tylko jeden etap produkcji. Po procesie szlifowania, elementy baterii są wywożone do Krakowa, gdzie poddawane są galwanizacji, po czym wracają do Niska na montaż.

  - W Krakowie pozostał duży automat galwanizerski, który docelowo także ma się znaleźć w Nisku - mówi Konrad Hernik, prezes zarządu Armatoora SA i Grupy Armatura.
  - Jest to ogromne urządzenie. Jego przemieszczenie wymaga dodatkowych inwestycji i pozwoleń. W planach jest jednak przeniesienie tego procesu do niżańskiej fabryki. Może to potrwać około dwóch lat.

  Przed nowym rokiem niżańska Armatoora rozpoczęła nabór pracowników do nowego typu produkcji. Kilkadziesiąt nowo przyjętych osób przeszło specjalistyczne szkolenie w Krakowie, aby z chwilą rozpoczęcia produkcji przejąć nowe obowiązki. Obecnie około 80 nowych pracowników jest zatrudnionych przy produkcji baterii sanitarnych.

  Łącznie niżańska Armatoora zatrudnia 498 osób i jest największym zakładem produkcyjnym w powiecie niżańskim. Pod względem zatrudnienia Armatoorę wyprzedza jedynie szpital powiatowy w Nisku, w którym stan zatrudnienia na koniec roku wynosił 511 osób. - Przypomnę, że gdy w 2009 roku przejmowaliśmy zakład w Nisku to pracowały tu tylko 134 osoby - dodaje prezes Hernik.

  Od 2009 roku, kiedy Grupa Armatura przejęła upadłe zakłady Toory Poland, spółka wydała na inwestycje w Nisku już około 55 milionów złotych. Zdaniem prezesa w gminie panuje dobry klimat do inwestowania.

  - Władze lokalne są nam bardzo przyjazne - twierdzi prezes Hernik. - Nasza współpraca mogłaby posłużyć jako przykład dla wielu innych miast, w których się inwestuje. Burmistrz Niska ma tak naprawdę tylko jedno oczekiwanie wobec nas. Oczekuje żeby zatrudniać coraz więcej osób. Z roku na rok wywiązujemy się z tego zobowiązania.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (1) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!