sportowy24
  Grzegorz Kmiecik zagra w Stali Stalowa Wola

  Grzegorz Kmiecik zagra w Stali Stalowa Wola

  Arkadiusz Kielar

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  W Stali chcę strzelać bramki, chociaż nie powiem ile ich zdobędę wiosną, bo takiego limitu sobie nie wyznaczam - mówi Grzegorz Kmiecik, 25-letni nowy napastnik "Stalówki".
  Grzegorz Kmiecik, nowy napastnik Stali Stalowa Wola, nie wyznaczył sobie limitu goli, jakie chce zdobyć dla naszego zespołu wiosną.

  Grzegorz Kmiecik, nowy napastnik Stali Stalowa Wola, nie wyznaczył sobie limitu goli, jakie chce zdobyć dla naszego zespołu wiosną. ©A. Kielar

  - Nie przyszedłem do Stalowej Woli wypromować się, bo już grałem w kilku klubach i promocji nie potrzebuję.
  Kmiecik przyszedł w przerwie zimowej z Wisły Kraków, z którą rozwiązał umowę. W Stali będzie grał do końca obecnego sezonu, ale nie wyklucza, że zostanie na dłużej. Mierzący 192 centymetry wzrostu piłkarz mimo młodego wieku zdążył już zagrać w sześciu klubach - oprócz Wisły także w GKS Katowice, GKS Bełchatów, Polonii Warszawa, ŁKS Łódź i Zagłębiu Sosnowiec. Częste zmiany zespołów raczej nie sprzyjały jego piłkarskiemu rozwojowi.

  NA WŁASNY RACHUNEK

  - Grzesiek musi porządnie zasuwać na treningach. Czeka go jeszcze bardzo, bardzo dużo pracy - nie ukrywał Władysław Łach, trener Stali, który widzi w Kmieciku dopiero materiał na rasowego napastnika.

  Szkoleniowiec zna się dobrze z Kazimierzem Kmiecikiem, słynnym ojcem Grzegorza, jedną z legend polskiej piłki, który z reprezentacją zdobył między innymi mistrzostwo olimpijskie w 1972 roku w Monachium i trzecie miejsce w mistrzostwach świata w 1974 roku w Niemczech. To właśnie po rozmowie obu panów do Stalowej Woli trafił Grzegorz.

  - W każdej rozmowie z mediami jestem pytany o tatę - przyznaje nowy piłkarz Stali. - I jestem tym zmęczony. Mam 25 lat i chcę pracować na własny rachunek, a nie wciąż być porównywany z ojcem. Choć oczywiście liczę się bardzo z jego zdaniem, jest surowym recenzentem mojej gry. Na pewno pojawi się w Stalowej Woli wiosną na meczach "Stalówki".

  OSTATNI KWADRANS

  W jednym Grzegorz Kmiecik już swojemu tacie dorównał, też ma na swoim koncie mistrzostwo Polski z Wisłą Kraków.
  - W sezonie 2007/2008 zagrałem ostatni kwadrans w meczu z Koroną Kielce, zastąpiłem na boisku Wojciecha Łobodzińskiego - uśmiecha się piłkarz Stali. - I w ten sposób dołożyłem się do mistrzostwa Polski zdobytego przez Wisłę. I będę trzymał za tę drużynę, by wywalczyła mistrzostwo Polski i w tym sezonie, ale temat mojej gry w Krakowie to przeszłość i przede wszystkim skupiam się na grze w Stali Stalowa Wola.

  Kmiecik szybko zaaklimatyzował się w Stalowej Woli, podkreśla dobrą atmosferę, jaka panuje w zespole. - Wiem, że kibice mają określone oczekiwania i postaram się ich nie zawieść - deklaruje. - W Stalowej Woli zamieszkałem w hotelu Stal sam, bo moja dziewczyna Agnieszka została w Krakowie, gdzie ma dobrą pracę. Poza piłką bardzo interesuje mnie motoryzacja, wszelkie nowinki związane z samochodami. Obecnie jeżdżę audi.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!