Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je....

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Materiał informacyjny Orange

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.
  Telefon, czy raczej nowoczesny smartfon ma dziś przy sobie większość z nas i używamy go częściej niż portfela. W Polsce mamy już 23,5 miliona smartfonów i nie tylko z nich dzwonimy, ale też płacimy za zakupy, robimy przelewy, przeglądamy internet i media społecznościowe. Pilnujemy go przed kradzieżą, ale niestety tylko 20% z nas pamięta, by zabezpieczyć go przed włamaniem hakera. To błąd, który może nas dużo kosztować.
  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.
  Naszym smartfonom zagrażają nie tylko zwykli złodzieje. Znacznie częściej możemy zetknąć się atakiem hakera, co może skończyć się kradzieżą loginu i hasła do konta bankowego czy PINu do karty kredytowej (tzw. phishing), zarażeniem naszego urządzenia złośliwym oprogramowaniem (tzw. malware) czy programem, który zablokuje i zaszyfruje nasze urządzenie, a cyberprzestępca zażąda od nas okupu (tzw. ransomware). Liczba takich ataków na smartfony rośnie bardzo szybko - CERT Orange Polska, czyli specjalistyczna jednostka odpowiedzialna za bezpieczeństwo w sieci tego operatora, tylko w 2018 roku zarejestrował ich o 85% więcej niż rok wcześniej. Z kolei według analiz McAfee Labs, w ciągu ostatnich 2 lat podwoiła się liczba ataków malware na urządzenia mobilne.

  Co więc zrobić by w pełni korzystać z możliwości swojego smartona czy tabletu i nie stać się ofiarą cyberataku? Warto zabezpieczyć go odpowiednim oprogramowaniem. Problem jednak w tym, że takich aplikacji jest dużo, trzeba wiedzieć jaką wybrać do swojego urządzenia, by go nie spowolniła i była skuteczna. Nie zawsze umiemy też prawidłowo skonfigurować taki program. Dlatego potrzebujemy łatwej, skutecznej i niedrogiej ochrony dla naszych urządzeń mobilnych.

  Odpowiedzią może być mobilna CyberTarcza, którą oferuje Orange Polska. Aby z niej skorzystać nie trzeba instalować żadnej aplikacji. Nie spowalnia więc pracy urządzenia ani nie zużywa dodatkowo baterii. Działa ona w sieci operatora i chroni nas blokując wejście na niebezpieczne strony internetowe. Dzięki temu broni danych w urządzeniu mobilnym przed phishingiem, malware i ransomware. Dodatkowo na portalu CyberTarczy możemy dostosować ochronę do naszych potrzeb, m.in. założyć blokadę konkretnych stron internetowych, np. hazardu, treści dla dorosłych, gier sieciowych czy portali społecznościowych. Można też ustawić konkretne godziny, gdy urządzenie ma dostęp do internetu. Usługa wyśle nam też raport z liczbą zablokowanych ataków, czy prób wejścia na zablokowane strony, które ustawiliśmy w portalu.

  Klienci indywidualni Orange mogą korzystać z tej usługi za 7,98 zł miesięcznie. Zyskują wówczas ochronę 3 urządzeń mobilnych. Dołączenie każdego kolejnego smartfona to koszt 3,68 zł miesięcznie. Maksymalnie CyberTarcza może chronić 30 urządzeń jednego klienta. Oferta dotyczy też małych i średnich firm. Dla wszystkich klientów pierwszy miesiąc korzystania z usługi jest bezpłatny.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadaja się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  TYDZIEŃ Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo