Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Hala produkcyjno-magazynowa Agencji Rozwoju Przemysłu w Stalowej Woli gotowa dla przedsiębiorców

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Z prawej biura, z lewej hala, która ma ułatwić prowadzenie biznesu w strefie przemysłowej w Stalowej Woli
Z prawej biura, z lewej hala, która ma ułatwić prowadzenie biznesu w strefie przemysłowej w Stalowej Woli Zdzisław Surowaniec
Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. oddaje do użytku przedsiębiorców halę produkcyjno-magazynową w Stalowej Woli przy ulicy Kasprzyckiego. Trwają rozmowy związane z komercjalizacją obiektu.

W obiekcie blisko 10 tysięcy metrów kwadratowych przeznaczonych zostało na trzy niezależne strefy produkcyjne, o powierzchniach 5, 3 i 2 tysięcy metrów kwadratowych. Na biura i pomieszczenia socjalne przypada przestrzeń 1,6 tysięcy metrów kwadratowych. Oprócz budynku przy ulicy Kasprzyckiego na 3,4 hektarowej działce powstał parking ze 160 miejscami postojowymi.

-Nasze zaangażowanie w Stalowej Woli ma kompleksowy charakter. Jesteśmy związani z tym rejonem nie tylko przez obszar inwestycyjny podstrefy Stalowa Wola należącej do tarnobrzeskiej strefy ekonomicznej, ale także przez projekty realizowane we współpracy z miastem. Dobrym przykładem jest Program Fabryka. W jego ramach wspólnie utworzyliśmy spółkę, dzięki której w przyszłości przy ulicy Jana Pawła II powstanie nowoczesne centrum usług biznesowych - powiedział Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. - W tym mieście jest duży potencjał, a tradycje Centralnego Okręgu Przemysłowego są ciągle żywe. Pewnie dlatego projekt przy ulicy Kasprzyckiego udało się zakończyć wcześniej niż zakładał to harmonogram – dodał Kolczyński.

Hala produkcyjna została wyposażona instalacje przeciwpożarową, kontroli obciążenia dachu i podgrzewane podjazdy dokowe.

- Cieszymy się, że jako całkowicie polska firma budowlana mogliśmy wnieść swój wkład w rozwój infrastruktury regionu o tak bogatych tradycjach przemysłowych jak Stalowa Wola i okręg tarnobrzeski. Mirbud posiada bogate doświadczenie w budowie obiektów przemysłowych, między innymi dzięki temu budowę udało się zakończyć przed czasem – mówi Jerzy Mirgos, prezes Mirbudu. -To bardzo nowoczesny obiekt, przystosowany do obsługi ciężkich maszyn produkcyjnych, w którym zatrudnienie może znaleźć nawet 200 osób – dodaje Mirgos.

Oddanie obiektu do użytku i odsłonięcie tablicy pamiątkowej odbyło się przy udziale prezydenta Andrzeja Dudy. Podczas wizyty w Stalowej Woli prezydent zainaugurował również Polską Wystawę Gospodarcza zatytułowaną „Od COP do Gospodarki 4.0”, która odbyła się w nowo powstałej hali ARP S.A. Wzięło w niej udział prawie 70 firm z kraju, działających w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym, spożywczym.

Podstrefa Stalowa Wola to jeden z bardziej aktywnych rejonów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park WisłoSan. Przedsiębiorcy działający na zezwoleniach wydanych przez ARP S.A. ponieśli tu nakłady inwestycyjne w wysokości ponad 1, 22 miliarda złotych, przy łącznym zatrudnieniu sięgającym ponad 8 tysięcy osób. W październiku ARP S.A. podpisała także list intencyjny z samorządem miasta w ramach Programu Fabryka. Jego założeniem jest wsparcie rozwoju miast średnich poprzez budowę biurowców i działania zmierzające do komercjalizacji już istniejących budynków, w których będą mogły prowadzić działalność firmy z sektora nowoczesnych usług biznesowych.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie