Han Ying ma srebro!

Grzegorz Lipiec
Tenisistka stołowa SPAR-Zamku Tarnobrzeg, Han Ying (pierwsza z lewej) na podium Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro. W barwach Niemiec nasza zawodniczka zajęła drugie miejsce w turnieju drużynowym. ITTF
Wielki sukces zawodniczki SPAR-Zamku Tarnobrzeg, Han Ying. Grająca w barwach Niemiec tenisistka stołowa zdobyła srebrny medal Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro w drużynie. W finale lepsze okazały się Chinki.

Chiny - Niemcy 3:0
Wyniki gier: Xiaoxia Li - Ying Han 3:0 (11:9, 11:3, 11:7)
Shiwen Liu - Petrissa Solja 3:0 (11:3, 11:5, 11:4)
Ning Ding/Shiwen Liu - Xiaona Shan/Petrissa Solja 3:1 (11:6, 11:5, 9:11, 11:7)

W wielkim finale Niemki przegrały 0:3 z faworytkami rozgrywek i absolutnymi dominatorkami w tej dziedzinie, czyli Chinkami.
Han Ying dzielnie rywalizowała w pierwszej grze finału z Xiaoxia Li. Przegrała do zera, a w poszczególnych setach było 11:9, 11:3, 11:7 na korzyść rywalki. W kolejnych grach wieczoru koleżanki z reprezentacji Niemiec nie zdołały zmienić wyniku. Mimo wszystko srebro jest wielkim sukcesem reprezentacji naszych zachodnich sąsiadów.

Polki w drużynówce w składzie z obecną zawodniczką SPAR-Zamku, Li Qian i byłą tenisistka naszego klubu Natalią Partyka odpadły już w pierwszej rundzie. Występ Li Qian w turnieju indywidualnym też zakończył się bardzo szybko i trzeba przyznać wprost, że wizyta w Rio okazała się klapą. Nie udało się powtórzyć choćby wyniku z Igrzysk Olimpijskich w Londynie, choć były ambitne plany.