Hiszpania oczarowała uczniów budowlanki ze Stalowej Woli...

  Hiszpania oczarowała uczniów budowlanki ze Stalowej Woli przebywających na praktyce

  Zdjęcie autora materiału

  Zdzisław Surowaniec

  Echo Dnia Podkarpackie

  Echo Dnia Podkarpackie

  A praktyki w hiszpańskiej Sewilli były ciekawe, bo dziewczyny same uszyły piękne suknie flamenco

  A praktyki w hiszpańskiej Sewilli były ciekawe, bo dziewczyny same uszyły piękne suknie flamenco ©archiwum

  Piętnastu uczniów uczących się w zawodzie technik budownictwa ze Złotej Kościuszkowskiej czyli popularnej „budowlanki” wyjechało 1 września na praktyki zagraniczne do Hiszpanii do miejscowości Ubeda.
  A praktyki w hiszpańskiej Sewilli były ciekawe, bo dziewczyny same uszyły piękne suknie flamenco

  A praktyki w hiszpańskiej Sewilli były ciekawe, bo dziewczyny same uszyły piękne suknie flamenco ©archiwum

  Wyjazd umożliwił wsparty unijnymi pieniędzmi projekt „Praktyki zawodowe – lepszy start w życiu zawodowym”. Program „ponadnarodowej mobilności” dotyczy uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego.

  Z Hiszpanii pisali: „Kolejny dzień praktyki za nami. Dzisiaj pracowaliśmy na farmie u Juan’a i Rosy. Później lekcje języka hiszpańskiego, teraz czas wolny, który zapewne wykorzystamy pożytecznie tak jak wczoraj, grając w piłkę nożną z Portugalczykami”.

  Dalej czytamy w relacji: „Podsumowując - jest fajnie. Praktyki, zwiedzanie, kąpiele w basenie po praktykach, nauka hiszpańskiego. Dogadują się uczestnicy w trzech językach: angielskim, hiszpańskim i polskim, pokonując niewidzialną barierę językową. Nabierają umiejętności, które w Polsce byłyby dla nich nieosiągalne. Opiekun grupy pan Marcin Kapuściński chwali grupę za postępy które uczynili”. Koordynatorem projektu jest Artur Wróblewski”.

  Teraz uczniowie kształcący się w zawodzie technik budownictwa relacjonowali swoje wrażenia z pobytu na praktykach zagranicznych w Hiszpanii. Podczas uroczystości w auli szkoły opowiadali o Hiszpanii, wrażeniach z pobytu i z tego co robili na praktykach. Uczestnicy zdobyli dużo doświadczeń zawodowych, certyfikat ukończenia praktyk, Europass Mobilność, certyfikat ukończenia kursu języka hiszpańskiego. Uczniowie szlifowali język hiszpański i angielski, ucząc Hiszpanów języka polskiego.

  Podsumowaniem tego dnia był film nakręcony przez uczestników praktyk i poczęstunek w formie „tapas” przygotowany przez restaurację „Słoneczna”. Relacja z dnia hiszpańskiego ukaże się w Telewizji Miejskiej Stalowa Wola.

  Uczniowie biorąc udział w projekcie nabyli wiedzę u umiejętności, które w Polsce byłyby dla nich nieosiągalne. Uczestnicząc w praktykach związanych z budownictwem energooszczędnym nauczyli się jak budować z materiałów ekologicznych dostępnych od stuleci.

  Także piętnaście uczennic uczących się w Złotej Kościuszkowskiej w zawodzie technik przemysłu mody wyjechało na praktyki zagraniczne do Hiszpanii do miejscowości Sevilla w ramach wspartego przez Unię projektu. W relacji z wyjazdu uczennice napisały: „Można zacytować znane powiedzenie Miuccia Prada ze świecie mody: „To co masz na sobie, świadczy o tym, jak prezentujesz się światu, a już zwłaszcza dziś, kiedy kontakty ludzkie są, a zaraz ich nie ma. Moda to żywy język

  Teraz uczennice relacjonowały swoje wrażenia z pobytu na praktykach zagranicznych w Hiszpanii. Podczas uroczystości na auli szkoły uczennica opowiadała o Hiszpanii, wrażeniach z pobytu i z tego co robiły uczestniczki na praktykach. A praktyki były ciekawe bo dziewczyny same uszyły piękne suknie flamenco. Praktyki odbywały w profesjonalnej szkole Sevilla de Moda.

  Jak uczestniczki wyprawy do Hiszpanii opowiadały podczas podsumowania, zdobyły dużo doświadczeń zawodowych, certyfikat ukończenia praktyk, Europass Mobilność, certyfikat kończenia kursu języka hiszpańskiego. Podsumowaniem tego dnia był pokaz uszytych sukien flamenco i poczęstunek w formie „tapas” przygotowany przez restaurację „Słoneczna”. Relacja z dnia hiszpańskiego ukaże się w Telewizji Miejskiej Stalowa Wola - poinformowały.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania
  Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy

  TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu


  Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie

  TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?

  Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wideo

  Galerie zdjęć

  Zobacz koniecznie:

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Grzyby jadalne i trujące [Przykładowe zdjęcia]

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!

  Symphonica 2 Rock of Poland. Największe hity polskiej muzyki rockowej lat 80!