Hodujesz zwierzęta? Możesz dostać do 100 tys. zł na azotany. Nabór w ARiMR trwa

AGW
Udostępnij:
Pod koniec 2019 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła nabór wniosków dla rolników, którzy hodują zwierzęta i chcą chronić wody przed azotanami.

„Inwestycje mające na celu ochronę wód przed zanieczyszczeniem azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych” - to kolejne działanie z PROW 2014-2020, w ramach którego rolnicy będą mogli uzyskać wsparcie.

Od 30 grudnia 2019 r. do 28 stycznia 2020 r. gospodarze prowadzący chów lub hodowlę zwierząt w rozumieniu przepisów o organizacji hodowli i rozrodzie zwierząt gospodarskich mogą składać wnioski w oddziałach regionalnych ARiMR (również za pośrednictwem biur powiatowych). Agencja zaznacza, że "o pomoc nie mogą ubiegać się właściciele ferm drobiu powyżej 40 tys. stanowisk oraz trzody chlewnej powyżej 2 tys. stanowisk dla świń o wadze ponad 30 kg lub 750 stanowisk dla macior".

To Cię może też zainteresować

Gospodarstwo może otrzymać do 100 tys. zł w formie refundacji części kosztów kwalifikowanych poniesionych na inwestycję: do 60% kosztów kwalifikowanych w przypadku operacji realizowanej przez młodego rolnika, do 50% kosztów w przypadku pozostałych rolników.

Pomoc może być przyznana na inwestycje, które zapewnią dostosowanie gospodarstw do wymagań określonych w „Programie działań mających na celu zmniejszenie zanieczyszczenia wód azotanami pochodzącymi ze źródeł rolniczych oraz zapobieganie dalszemu zanieczyszczeniu”, które dotyczą warunków przechowywania nawozów naturalnych (oraz kiszonek – w przypadku młodych rolników). Dofinansowanie można otrzymać m.in. na koszty:

  • budowy, przebudowy lub zakupu zbiorników do przechowywania nawozów naturalnych płynnych, płyt do gromadzenia nawozów naturalnych stałych, zbiorników lub płyt do przechowywania kiszonek,
  • zakupu nowych maszyn i urządzeń do aplikacji nawozów naturalnych płynnych.

Wnioskom będą przyznawane punkty, a ich suma zdecyduje o kolejności przysługiwania rolnikom pomocy "na azotany". Listy mają być opublikowane w terminie 50 dni od dnia zakończenia naboru wniosków.

Źródło: ARiMR

________________________________
Agro Pomorska odcinek 83

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Materiał oryginalny: Hodujesz zwierzęta? Możesz dostać do 100 tys. zł na azotany. Nabór w ARiMR trwa - Gazeta Pomorska

Komentarze 8

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

M
Mariusz

To jest z niszczenie rolnictwa w prostej lini normy ue dyktowane przez szalenczych ekologów, do diabla z tymi dopłatami jak trzeba zrobic obore do norm uni plyty obornikowe zbiorniki na gnojowke aplikatory do gnojowicy to sa koszty setki tys zlotych kto ma takie pieniądze jak oni może dadzą polowe a resztę my rolnicy mamy płacić ?a co nas to obchodzi my mamy produkować nie glupie inwestycje robic nie potrzebne mi do niczego moim zdaniem to kasa w błoto wyrzucona ja moge złote klamki pozakladac tylko dajcie kase w stu proc. Jak juz to musi spelnic wtedy Szanowna unia pozwoli rolnikowi pracowac ,czyli wstawac o 4 rano do wideł to kto ma np 10 krow do konca życia tego nie splaci za ta kase by sobie gotowego mleka kupił do końca życia by nie wypil, obora musi mieć płytki wilgotnosc odp.przewiew wysokość scian odp.miejsc itd czemu dzieciom ludziom ktore mecza sie w ciasnocie w. Mieszkaniach po kilku w pokoju unia nie polepszy warunków ludzie moga byc w ciasnocie a krowy nie!ladna ta demokracja za komuny bylo rolniku MOŻE by pan zrobil to i to a teraz za uni rolniku MUSI pan

G
Gość
6 stycznia, 8:51, Gość:

Ja w firmie nie dostaje żadnych dopłat wiec o co chodzi ??

"Zmien prace i wez kredyt" ;)

G
Gość

Nauczyli się chlopki tylko zebrać o dopłaty ...

G
Gość

Ja w firmie nie dostaje żadnych dopłat wiec o co chodzi ??

G
Gość

Jak zainwesztojesz kase oni wat zwina a reszta czekac na kase bo nie maja z czego zaplacza premie I nagrody na swieta trzeba zgarnac!!!

S
Serafin
18 grudnia, 6:00, Gość:

Najpierw niech wypłacą zaliczki bo z jeszcze dopłat nie wypłacili

Właśnie!

M
Mila

A na konie wiecznie nic nie ma ....nie rozumiem ich podejścia ... Ich zdaniem to chyba koń to zwierzę domowe do choroby ?

G
Gość

Najpierw niech wypłacą zaliczki bo z jeszcze dopłat nie wypłacili

Dodaj ogłoszenie