Horti - Tech w Kielcach w środę i czwartek. Nowoczesne...

  Horti - Tech w Kielcach w środę i czwartek. Nowoczesne maszyny, nawozy i mnóstwo najnowszej wiedzy

  Marzena Ślusarz

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Świętokrzyskie

  Tak było podczas trzeciej edycji Horti - Tech w Kielcach
  1/26
  przejdź do galerii

  Tak było podczas trzeciej edycji Horti - Tech w Kielcach

  IV edycja Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych Horti-Tech oraz Międzynarodowe Targi Agrotechniki Sadowniczej wraz konferencją FruitPRO łączą swe siły. Wydarzenie dla producentów owoców i warzyw trwa w środę i czwartek, 13 i 14 lutego w Targach Kielce.
  Po raz czwarty w Targach Kielce odbędą się Targi Technologii Sadowniczych i Warzywniczych HORTI-TECH. W środę i czwartek, 13-14 lutego, w jednym miejscu i czasie spotkają się polscy i zagraniczni producenci sprzętu sadowniczego i warzywniczego oraz właściciele sadów i gospodarstw warzywniczych. Nie zabraknie nie tylko najnowszych maszyn, ale także świeżej wiedzy o branży.

  CZYTAJ TAKŻE: "Rolnik szuka żony" na targach Horti - Tech w Kielcach. Będzie można się zgłosić do programu!

  W tym roku Targi Kielce oraz współorganizator targów - Leaf Media postanowili połączyć cenione w branży sadowniczej wydarzenia.
  Do współpracy zaproszono organizatorów Międzynarodowych Targów Agrotechniki Sadowniczej wraz z uznaną w branży sadowniczej konferencją FruitPRO, którą przygotowuje firma BASF Polska i Samodzielny Zakład Sadownictwa Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

  Tym sposobem, ofertę ponad 100 firm zgromadzonych na kieleckiej wystawie w edycji 2019 może zobaczyć jeszcze więcej osób i jednocześnie skorzystać z wiedzy światowych ekspertów, którzy przyjadą do Kielc.

  - W 2019 roku, za sprawą kolejnych cennych partnerów, rozszerzamy tematykę targów HORTI-TECH o zagadnienia handlu owocami i warzywami, skupimy się również na współpracy ze szkołami branżowymi i międzynarodowymi organizacjami targowymi – mówi Monika Witek, manager Targów Technologii Sadowniczych i Warzywniczych w Targach Kielce.
  Wszystko do polskich sadów podczas targów HORTI-TECH

  Maszyny uprawowe i narzędzia używane w produkcji sadowniczej i warzywniczej, ale też wszelkie niezbędne nawozy, biostymulatory, środki ochrony i wiele innych produktów przydatnych producentom owoców i warzyw – to i wiele innych produktów niezbędnych w prawidłowym funkcjonowaniu gospodarstw można będzie zobaczyć w Targach Kielce. Wśród wystawców tak jak w poprzednich edycjach, pojawiają się tak znane marki jak między innymi: Korbanek, Orsi, Syngenta, AR Chmielewscy, Bury, Yara, Agrola, KMK Agro, Lisicki, Polsad i wiele innych.


  Konferencja warzywnicza

  Konferencja towarzysząca targom HORTI-TECH i dotycząca produkcji warzyw i zaopatrzenia sieci handlowych odbędzie się w czwartek, 14 lutego. Uczestnicy dowiedzą się miedzy innymi jaka jest specyfika dostaw i wymagania dotyczące jakości i bezpieczeństwa produktów w supermarketach. Eksperci przedstawią innowacyjne technologie po zbiorze, wydłużające trwałość i poprawiające bezpieczeństwo warzyw. Mowa będzie również o nowoczesnej ochronie roślin, ich zaopatrzeniu w wapń i bor w dobie problemów z dostępnością wody. Przedstawione zostaną nowości odmianowe.

  Wiedza i doradztwo

  Podczas targów HORTI-TECH nie zabraknie między innymi: przedstawicieli KRUS, Świętokrzyskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Własną konferencję w środę, 13 lutego, organizuje Świętokrzyski oddział Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a będzie ona dotyczyć działalności krajowych instytucji rolniczych, jako istotnego wsparcia dla polskiego sadownictwa. Jak zwykle na stoisku ARiMR będzie można będzie liczyć także na specjalistyczne konsultacje.
  CZYTAJ TAKŻE: Horti - Tech w Kielcach. Konferencja agencji restrukturyzacji o doradztwie i kierunkach rozwoju

  Będzie można skorzystać z doradztwa pracowników z przedsiębiorstwa PRoInvest z Sandomierza, które zwyciężyło w akcji Echa Dnia Firma Przyjazna Rolnikowi 2018.

  Konferencja FruitPRO w Targach Kielce

  Po raz pierwszy w Kielcach odbędzie się konferencja sadownicza FruitPRO, podczas której zorganizowano, między innymi, panel wykładów wygłaszanych przez przedstawicieli świata nauki i doradców sadowniczych zarówno z Polski, jak i zagranicy. Wstęp na nią jest wolny. Konferencja, która trwa przez dwa dni targowe, 13-14 lutego, będzie poświęcona ważnym zagadnieniom sytuacji na rynkach zbytu, tematyce szczególnie ważnej w obecnych latach. Tematy, które pojawią się podczas dwudniowego spotkania zainteresowanych branżą oscylują wokół polskich i zagranicznych rynków zbytu jabłek.

  Mowa będzie o aktualnych zapasach jabłek w Europie i na świecie, kierunkach eksportu/importu oraz trendach w sprzedaży. Eksperci z Indii i Chin wypowiedzą się jak naprawdę wyglądają tamtejsze rynki jabłek i kto ma szanse wygrać w wyścigu o azjatyckie kontrakty. Specjaliści poruszą tematykę jabłek w supermarketach, najnowszych trendów w ochronie sadów. „Międzynarodowy panel dyskusyjny – rynki dla polskich jabłek” to także propozycja konferencji FruitPro w Targach Kielce w roku 2019.


  Wydarzenie trwa w środę od 9 do 17 i w czwartek od 9 do 16. Wstęp wolny po rejestracji na nf, bez rejestracji - 10 złotych, ulgowy-5.


  ZOBACZ TAKŻE: Łatwiej o pomoc na przetwórstwo. Są daty wniosków o dopłaty bezpośrednie - konferencja ARIMR w Kielcach


  ZOBACZ TAKŻE: Łatwiej o pomoc na przetwórstwo. Są daty wniosków o dopłaty bezpośrednie - konferencja ARIMR w Kielcach
  POLECAMY RÓWNIEŻ:


  NOWE ZASADY PRZECHOWYWANIA NAWOZÓW I NAWOŻENIA. SPRAWDŹ, ZA CO DOSTANIESZ KARĘ


  PLAN NAWOŻENIA AZOTEM – JAK SPORZĄDZIĆ  Gdzie zarejestrować koło gospodyń wiejskich?  Dopłaty do paliwa rolniczego 2019. Do kiedy złożyć wniosek o zwrot akcyzy, do kiedy faktury, stawka? [5.02]
  Śmieszne nazwy miejscowości w Polsce. ZOBACZ galerię!  NIE CHCIAŁ JEJ ROLNIK, KTÓRY SZUKA ŻONY. ZOBACZCIE ZDJĘCIA WYSPORTOWANEJ PAULINY


  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo