Hubert Hurkacz w ćwierćfinale prestiżowego turnieju w Miami!

SM/Press Focus/x-news
Hubert Hurkacz
Hubert Hurkacz Fot. Andrzej Szkocki / Polska Press
Hubert Hurkacz w ćwierćfinale prestiżowego turnieju ATP 100 w Miami! Polak w czwartej rundzie pokonał Kanadyjczyka Milosa Raonica 4:6, 6:3, 7:6 (7:4).

Mecz trwał 2 godziny i 21 minut. W tym czasie Polak zaserwował 12 asów, przy 11 rywala. W pierwszym secie Hubert Hurkacz miał aż siedem breakpointów, ale Kanadyjczyk wszystkie obronił, a w odpowiednim momencie sam przełamał serwis wrocławianina. Polak, choć przegrał pierwszą odsłonę, grał dobrze i konsekwentnie. Hurkacz ostatecznie przełamał rywala w drugim secie przy stanie 3:2.

Ten gem nakręcił 24-letniego tenisistę z Wrocławia. Polak pewnie wygrał drugiego seta. W trzecim obaj panowie wykorzystywali swój serwis, więc do rozstrzygnięcia rywalizacji potrzebny był tie-break. W nim więcej sił i koncentracji zachował Polak i pokonał wyżej rozstawionego przeciwnika.

W ćwierćfinale Hurkacz zmierzy się z piątym na świecie Grekiem Stefanosem Tsitsipasem.