Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Huta Stalowa Wola jako perła przemysłu artyleryjskiego zbroi wojsko

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Armatohaubica krab, z licencyjną wieżą brytyjską i podwoziem koreańskim staje się coraz bardziej spolonizowana
Armatohaubica krab, z licencyjną wieżą brytyjską i podwoziem koreańskim staje się coraz bardziej spolonizowana Zdzisław Surowaniec
HSW otrzymała pierwsze zamówienie offsetowe z programu rakietowego Wisła, realizuje wiele strategicznych zamówień na produkcję sprzętu dla Sił Zbrojnych i kontynuuje inwestycje związane z modernizacją parku maszynowego

Pod koniec października Huta Stalowa Wola otrzymała od Raytheon Company zamówienie na usługę przygotowania planu zadań wynikających z realizacji umowy zawartej pomiędzy rządami Polski i Stanów Zjednoczonych w ramach programu rozwoju systemu obrony powietrznej średniego zasięgu Wisła.

Zamówienie jest pierwszym skierowanym przez koncern Raytheon do polskiej firmy w ramach programu Wisła i obejmuje opracowanie wstępnego planu zarządzania programem, jak również planu dojrzałości identyfikującego główne ryzyka jego realizacji. Zamówienie jest wynikiem intensywnej pracy w HSW związanej z weryfikacją możliwości produkcyjnych, poznaniem wymogów prawodawstwa amerykańskiego oraz przygotowaniem podwalin pod nowy model opracowywania i realizacji projektów w obszarze obronności z wykorzystaniem wiedzy i doświadczeń amerykańskich w tym zakresie.

Huta Stalowa Wola będzie odgrywać ważną rolę w programie produkcji systemu obrony powietrznej średniego zasięgu o kryptonimie Wisła. Spółka weźmie udział w realizacji systemu i będzie odpowiedzialna za wykonanie wyrzutni rakietowych na bazie technologii pozyskanej od zagranicznego kontrahenta. HSW rozpoczęła też działania związane z budową centrum produkcyjno-serwisowego dla realizacji projektu Wisła.

W HSW zaczyna się także kolejna faza programu Regina. Spółka zakończyła produkcję seryjną I baterii samobieżnych haubic krab. Przez ostatnie dwa lata, od podpisania w 2016 roku kontraktu MON na dostawy czterech dywizjonowych mudułó ogniowych opartych o haubicę krab, przygotowywała się do rozpoczęcia seryjnej produkcji tego nowoczesnego uzbrojenia. HSW nie tylko wdrożyła pozyskane technologie produkcji, ale również przeszła głęboki proces modernizacji maszyn i procesów produkcji. Zarówno budowa nowoczesnej hali produkcyjnej, jak również uruchomienie lufowni były kluczowymi etapami, dzięki którym zmienia się profil produkcji, a specjalizacja w zakresie budowy nowoczesnych podwozi HSW będzie unikalną kompetencją zakładu.

Efektem kontynuacji poprawy efektywności firmy jest uzyskana stabilność finansowa, realizacja umów zgodnie z harmonogramami dosta, również znacząco wpływa na pozytywne wyniki finansowe. Huta w bieżącym roku za 9 miesięcy wykazuje zysk w wysokości ponad 25 miliona złotych .

Huta Stalowa Wola wdrażając najnowocześniejszą dostępną obecnie na świecie technologię w zakresie automatycznego spawania korpusów i podwozi dla pojazdów bojowych staje w czołówce producentów pojazdów pancernych w zakresie możliwości wykonawczych takich konstrukcji. Firma kończy montaż linii zaawansowanych automatów spawalniczych. Wdrożenie uniwersalnego stanowiska zrobotyzowanego do spawania systemów wieżowych wyrobów krab, rak, systemu wieżowego, systemów podwozi 120 mm moździerza samobieżnego na podwoziu gąsienicowym, wozów dowodzenia, bojowego wozu piechoty to duży postęp w specjalizacji spawalniczej całego polskiego przemysłu zbrojeniowego.

- Huta nie tylko inwestuje w maszyny i nowoczesne procesy technologiczne. Prowadzi również nabór nowych pracowników. Poczynione w ostatnich miesiącach inwestycje, pełen portfel zamówień oraz zmiany organizacyjne stawiają Hutę Stalowa Wola w gronie liderów produkcji zbrojeniowej - uważa rzecznik prasowy HSW Jowita Jajdelska.

-Kontynuujemy proces poprawy i utrzymania efektywności Huty. Wiele z planu naprawczego już zrealizowaliśmy, choć jeszcze kilka ważnych zadań przed nami. Nie mamy zamiaru spocząć na laurach - komentuje sytuację Spółki Jacek Kosiński, Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy HSW. - Dobre wyniki motywują nas do dalszej pracy. Mamy nowe zadania do realizacji, tym razem z partnerem amerykańskim. Chcemy wiele osiągnąć i mamy zamiar wykorzystać pojawiające się szanse na rozwój przedsiębiorstwa. – podkreśla Jacek Kosiński.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





TOP 10 skutecznych sposobów, żeby zwiększyć zdolność kredytową. Znasz te metody?





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. WAŻNE DATY NA 100-LECIE NIEPODLEGŁOŚCI

Źródło:vivi24

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dlaczego chleb podrożał? Ile zapłacimy za bochenek?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie