IKS Jezioro Tarnobrzeg z dwoma medalami na Para Slovenia Open 2019

DW
Zawodnicy tenisa stołowego na wózkach, Maciej Nalepka i Krzysztof Żyłka, zdobyli medale na turnieju rankingowym Pro - Tour Para Slovenia Open 2019 w Lasko w ramach kwalifikacji do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020 dwa brązowe medale.

W turnieju drużynowym w klasie 3 drużyna Polska Maciej Nalepka/Mariusz Czerwiński pokonała kolejno: 2:1 drużynę włoską Matteo Orsi/Alessandro Giardini, a następnie 2:1 drużynę z Korei Południowej 1 Jeong Seok Kim/Jin-sung Kim oraz 2:0 drużynę rumuńsko-belgijską Dacian Makszin/Benjamin Marotte.

Polacy zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie. Zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Następnie w ćwierćfinale wygrali 2:1 drużyną Korei Południowej 2 Youngbok Baek/Hangsueng Lim, a w walce o finał przegrali 0:2 drużyną Chin Panfeng Feng/Xiang Zhai.

Zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Następnie w ćwierćfinale wygrali 2:1 drużyną Korei Południowej 2 Youngbok Baek/Hangsueng Lim, a w walce o finał przegrali 0:2 drużyną Chin Panfeng Feng/Xiang Zhai. Następnie przegrała 1:2 z drużyną Chin Yan Zhang/Xingyuan Guo i wygrała 2:1 z Czechami Filip Nachazel/Jiri Zak. Zawodnicy zajęli drugie miejsce w grupie.

Następnie w ćwierćfinale pokonali 2:1 drużynę Słowacji Peter Mihalik/Boris Travnicek. W półfinale przegrali 1:2 z Turkami Abdullah Ozturk/Nesim Turan.

Cała reprezentacja Polski osób niepełnosprawnych w tenisie stołowym osiągnęła na słoweńskim turnieju. Przywiozła z niego łącznie osiem medali (pięć medali z turnieju drużynowego i trzy medale z turnieju indywidualnego).

Obecnie w rankingu kwalifikacyjnym do Igrzysk Paraolimpijskich Tokio 2020 Maciej Nalepka w klasie 3 jest na miejscu dziesiątym, a Krzysztof Żyłka w klasie 4 jest na miejscu 12.

Kolejne zawody odbędą się w dniach 16-19. maja w Wiśle. Będą to najważniejsze zawody krajowe - Indywidualne Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych 2019 gdzie udaje się dwunastu zawodników IKS-u. Natomiast reprezentacja wystąpi w kolejnym turnieju rankingowym Pro - Tour Para Polish Open 2019 we Władysławowie w dniach 30. maja-1. czerwca.