IX Gorzycka Piątka 2022. Ponad 300 uczestników w różnym wieku wystartowało w biegach. Zobacz zdjęcia i wyniki zawodów dla dorosłych i dzieci

Wioletta Wojtkowiak
IX Gorzycką Piątkę rozpoczął Bieg Przedszkolaka.
Za nami Gorzycka 5, zorganizowana przez Klub Sportowy Sprint Gorzyce dziewiąta edycja popularnej imprezy sportowej, która przyciąga pasjonatów biegania nie tylko z Podkarpacia. W niedzielę 4 września na różnych dystansach rywalizowało w sumie około 350 osób, z czego 138 w biegu głównym na 5 kilometrów.

IX Gorzycka Piątka. Biegali na ulicach i stadionie

W biegu głównym Gorzycka Piątka dla kobiet i mężczyzn wystartowało 138 zawodników z województwa podkarpackiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i lubelskiego. Trasa o długości pięciu kilometrów prowadziła ulicami Gorzyc na stadion lekkoatletyczny.

W kategorii OPEN zwyciężył Patryk Marszałek z Rzeszowa, któremu pokonanie pięciu kilometrów zajęło 14 minut i 54 sekundy. Drugi na mecie był Andrzej Starżyński (Końskowola, UMCS Lublin), trzeci czas uzyskał Michał Wojciechowski (Tarnobrzeg, Witar Tarnobrzeg).

Najszybsza kobieta Gorzyckiej Piątki to Patrycja Surowiec z Czarnej (CWKS Resovia Rzeszów), która przebiegła trasę w 18 minut i 18 sekund. Drugie miejsce zajęła Lidia Czarnecka z Bliżyna (Czarnecki Run Team), a trzecie Małgorzata Siembida z Ulanowa (Stalowowolski Klub Biegacza).

Nagrody pieniężne w kategorii OPEN wyniosły 500 złotych za pierwsze miejsce, 300 złotych za drugie miejsce i 200 złotych za trzecie miejsce. Nagrodzeni w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali 100 złotych za pierwsze miejsce, 80 złotych za drugie i 50 złotych za trzecie.

Najliczniejszą, bo ponad dwustuosobową grupę amatorów zgromadziły na Gorzyckiej 5 biegi towarzyszące dla dzieci i młodzieży. Tegoroczną imprezę biegową tradycyjnie rozpoczął Bieg Przedszkolaka dla dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zajęła Natalia Zając, druga była Zosia Surma, a trzecia Aleksandra Lewandowska. Pierwsze miejsce w kategorii chłopców zajął Wiktor Chojnacki, drugi był Jakub Zimoląg, a trzeci Antoni Dąda.

Na podium Biegu Nadziei Olimpijskich dla uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej stanęli: 1. Zuzia Wójcik, 2. Aleksandra Fulara, 3. Pola Lewandowska oraz 1. Adam Wnuk, 2. Karol Markiewicz, 3. Aleksander Rychal.

Na dystansie 800 metrów zmierzyły się dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej. Najszybszą z dziewcząt była Łucja Brzyska, drugie miejsce zajęła Oliwia Dul, a trzecie Róża Lewandowska. Rywalizację chłopców wygrał Stanisław Szczygieł, drugi był Mikołaj Dubaj, a trzeci Filip Wilk.

Bieg na 1000 metrów dla uczniów starszych klas i młodzieży ze szkół ponadpodstawowych wygrała wśród dziewcząt Magdalena Sojka, druga była Karolina Brzyska, a trzecia Patrycja Leśniowska. Pierwszym z chłopców na mecie był Bartosz Ramian, drugie miejsce zajął Jakub Ramian, a trzecie Daniel Burczy.