Jagiellonia Białystok 1 - 2 Lechia Gdańsk

PKO Ekstraklasa, 33. kolejka (gr. mistrzowska)

1 1 połowa

Lechia Gdańsk

2

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Lechia dzięki dobrej drugiej połowie wygrywa w Białymstoku. Świetną zmianę dał Zwoliński.

• Fantastycznie Tobers! Głową wybija piłkę po uderzeniu. Gdyby nie on to byłoby 2:2. Interwencja meczu.

• Jagiellonia nie stwarza zagrożenia.

• Pomysł Jagiellonii na końcówkę: piłka do boku i próba wrzutek w pole karne.

• Sędzia doliczył aż sześć minut. Czy Jagiellonię stać na drugą bramkę? Nie wszyscy piłkarze Lechii są w pełni sił (np. Saief).

• Cwaniactwo Paixao. Dał się sfaulować, zyskał sporo czasu.

• Faul na Zwolińskim. Potrzeba pomocy medycznej.

• Prikryl za Kadleca.

• Zablokowany strzał Pospisila. Za chwilę wejdzie Prikryl. Za kogo?

• Zwoliński ma apetyt na hat-tricka. Uderzył nogą po wolnym. Węglarz obronił.

• Wrzutka na Puljicia - Kuciak broni główkę na linii. Łatwy strzał dla niego.

• Lechia nie ma już zmian, a cierpi Saief.

• Wdowik za Mystkowskiego.

• Świetne zachowanie Zwolińskiego. Po podaniu wbiegł przed Arsenicia i zapakował obok Węglarza. Podał jednak nie Paixao, lecz Makowski. O spalonym nie ma mowy.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jednak 2:1 dla Lechii! Jednak Zwoliński! Asystował Paixao.

• Kondycyjnie Lechia przewyższa Jagiellonię. Stara się ją zabiegać.

• Borysiuk za Imaza.

• Nie ma gola dla Lechii, choć piłka w siatce! Zwoliński na minimalnym spalonym. Świetnie podał mu z głębi pola Kubicki.

• Zszedł Ze Gomes, wszedł Conrado.

• Zwoliński wkurzony sam na siebie. Dostał idealnie podanie od Fili, ale przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• Zwoliński bardzo ożywił grę Lechii.

• I znów niebezpiecznie pod bramką Jagiellonii. Nalepa wyskoczył do główki, ale zamiast strzelać to odegrał - błąd!

• Węglarz dość niepewnie broni. Uderzał Zwoliński przy lewym słupku. Róg.

• A w zasadzie Ze Gomes to nie uderzył nad poprzeczką, ale obok prawego słupka. Tym strzałem szukał okienka bramki. Wznawia Węglarz.

• Ależ bomba Ze Gomesa! Strzał soczysty, ale minimalnie nad poprzeczką.

• Fila nie dał się wyprzedzić Mystkowskiemu. Piłka wpada do rąk Kuciaka.

• W polu karnym uderza Paixao, ale piłka zatrzymuje się na rywalu z pola.

• Lechia wyszła z kontratakiem. Saief w pewnym momencie był sam przed bramką. Źle jednak zabrał się z piłką, a potem jeszcze sfaulował Wójcickiego.

• Mimo upału Kuciak wybrał strój z długim rękawem.

• Lechia szuka oddechu. Pietrzak faulowany pod własną bramką.

• A teraz Nalepa interweniuje na szóstym metrze! Jagiellonia mknie po drugą bramkę.

• Uwaga! Jagiellonia ponownie po rożnym. Uderza Romanczuk, ale w środek.

• Zderzenie Romanczuka z Filą. Leży zawodnik Lechii.

• Jagiellonia chciała szybko odpowiedzieć. Kadlec został zablokowany. Interweniował Ze Gomes, który w obronie akurat rzadko działa - woli atakować.

• A było tak: Paixao w środku odgrywa na skrzydło do Ze Gomesa, ten dośrodkowuje na nogę Zwolińskiego i piłka wpada obok Węglarza!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Wyrównanie! Zwoliński.

• Druga połowa rozpoczęła się. Od środka Jagiellonia. Wzmaga się doping.

• I jeszcze Zwoliński - on zmienił Gajosa.

• Na boisko wszedł Saief. Zmienił Mihalika.

• Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia w drugiej połowie spróbuje obronić przewagę. Wracamy za kwadrans.

• Rzutem na taśmę Jagiellonia obejmuje prowadzenie! Akcja z prawej strony, w polu karnym Imaz wrzuca na głowę Puljicia i mamy 1:0!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! Bramka do szatni - dla Jagiellonii!

• Arbiter doliczył trzy minuty do pierwszej połowy.

• Lechia rozgrywa piłkę na własnej połowie.

• Nalepa fauluje Kadleca po kornerze.

• Ależ błąd Mihalika. Dostał piłkę od Ze Gomesa, miał miejsce, czas, ale w chwili strzału dał się dogonić Arseniciowi - tylko róg.

• Kuciak w naprawdę wysokiej formie. Broni strzał Makuszewskiego. Dogrywał Kadlec.

• Jagiellonia chętnie atakuje prawą stroną.

• Przerwa na uzupełnienie płynów. W Białymstoku powyżej 25 stopni Celsjusza.

• No i mamy pierwszy celny strzał! Makuszewski mocno, ale Kuciak świetnie broni nogami.

• Pół godziny gry za nami. Jagiellonia jeden strzał (niecelny), Lechia cztery strzały (wszystkie niecelne).

• Runje wyskoczył do głowy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, ale futbolówka opuściła linię boczną.

• Runje padł w polu karnym, ale arbiter nie widział faulu.

• Kuciak ratuje gości! Makuszewski znalazł wybiegającego Mystkowskiego, młodzieżowiec próbował minąć bramkarza i skończyć akcję do pustej bramki, ale świetnie wyciągnął się słowacki bramkarz.

• Ze Gomes zablokował strzał Makuszewskiego ze skraju pola karnego.

• Kuciak skutecznie wyłapał dośrodkowanie Pospisila. Jak na razie, więcej do powiedzenia mają gospodarze.

• Przeciągnięte dośrodkowanie w pole karne Lechii i Pietrzak w ostatniej chwili uprzedził Makuszewskiego przed strzałem.

• Jesus Imaz strzela gola, ale błyskawicznie słyszymy gwizdek sędziego. Jest spalony.

• Ależ to mógł być początek dla gospodarzy! W polu karnym doszło do zamieszania, ale przyjezdni skutecznie zablokowali strzał.

• Żółta kartka dla Romanczuka.

• Zaczynamy spotkanie!

• Rezerwowi Lechii: Alomerovic – Haydary, Kobryń, Maulana Vikri, Lipski, Zwoliński, Kałuziński, Conrado, Saief.

• Rezerwowi Jagiellonii: Rezerwowi: Dziekoński – Szymanowicz, Borysiuk, Camára, Přikryl, Bodvarsson, Wdowik, Struski, Olszewski

• Zwycięzca dzisiejszego meczu nie wskoczy na podium, bo bezpośredni mecz mają między sobą Śląsk i Lech. Wygrany może się jednak zbliżyć do trzeciego miejsca w tabeli i namieszać jeszcze przed ostatnią kolejką.

• Wiele znaków zapytania stoi przed bułgarskim szkoleniowcem Jagiellonii Iwajło Petewem. Kolejne kartki wykluczające z meczu z Lechią w spotkaniu z Legią otrzymali Bogdan Tiru i Bartosz Bida. Trener Petew może wrócić do ustawienia na środku obrony Arsenica z Runje. Po meczu z Legią Petew był zadowolony, chociaż miał też niedosyt z powodu braku strzelonej bramki.

• Lechia świetnie weszła do rywalizacji w grupie mistrzowskiej. Dwa mecze i dwa zwycięstwa bez straconego gola. W efekcie biało-zieloni opuścili ósme miejsce i po cichu – bez wielkich deklaracji – pną się w górę tabeli. Po rundzie zasadniczej strata do ligowego podium wynosiła sześć punktów, a dziś już cztery. I to nie tylko do trzeciego miejsca, ale też do zajmującego drugie miejsce Piasta.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk!