Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO]

Marcin Trzyna
Kapitalnie spisał się Kamil Wilczek. Polski napastnik zdobył trzy bramki dla Brøndby   Kopenhaga
Kapitalnie spisał się Kamil Wilczek. Polski napastnik zdobył trzy bramki dla Brøndby Kopenhaga Bartek Syta
Jak zaprezentowali się w weekend polscy piłkarze, grający w zagranicznych ligach? W naszym zestawieniu brani są pod uwagę jedynie zawodnicy, którzy znaleźli się w osiemnastce meczowej danego zespołu występującego na poziomie pierwszej i drugiej ligi.

Poniższe zestawienie przygotował Marcin Trzyna. Obserwuj autora na Twitterze!

Anglia:

Premier League:

Artur Boruc (Bournemouth) – Czyste konto Artura Boruca w meczu Bournemouth – Swansea City (2:0).

Łukasz Fabiański (Swansea) – Łukasz Fabiański rozegrał pełne 90 minut w wyjazdowym meczu z Bournemouth.

Kamil Grosicki (Hull City) – Hull przegrało na wyjeździe z Evertonem 0:2. Kamil Grosicki wszedł na boisko w 64. minucie spotkania.

Championship:

Tomasz Kuszczak (Birmingham) – Czyste konto Tomasza Kuszczaka w meczu Birmingham – Newcastle United. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Krystian Bielik (Birmingham) – Pełne 90 minut w barwach Birmingham rozegrał Krystian Bielik.

Paweł Wszołek (QPR) – QPR wygrało u siebie z Rotherham 5:1. Paweł Wszołek całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Bartosz Białkowski (Ipswich) – Ipswich Town przegrało na wyjeździe z Cardiff 1:3. Białkowski rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Austria:

2. liga:

Bartłomiej Żynel (Liefering) – Liefering przegrało wyjazdowe spotkanie z Austrią Lustenau 0:2. 18-letni bramkarz całe spotkanie spędził na ławce Liefering.

Azerbejdżan

1. liga:

Dawid Pietrzkiewicz (Gabala) – Gabala zremisowała na wyjeździe z AZAL PFK 1:1. Dawid Pietrzkiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym Gabali.

Cypr:

Pierwsza Dywizja:

Arkadiusz Piech (Apollon) – Apollon pokonał na własnym obiekcie AEK Larnaka 3:2. Arkadiusz Piech wszedł na boisko w 76. minucie. Polski napastnik pod koniec spotkania został ukarany żółtą kartką.

Tomasz Wełna (Aris Limassol) – Aris wygrał u siebie z Doxą 4:1. Tomasz Wełna całe spotkanie spędził na ławce gospodarzy.

Patryk Procek (Achnas) – Achnas przegrał u siebie z Neą Salamis 0:2. 22-latek rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Dania:

Super League:

Kamil Wilczek (Brondby) – Hattrick Kamila Wilczka w meczu Brondby IF – Lyngby (3:2). Reprezentant Polski zszedł z boiska w doliczonym czasie gry. Brondby jest wiceliderem duńskiej ekstraklasy.

Francja:

Ligue 1:

Kamil Glik (AS Monaco) – AS Monaco pokonało na wyjeździe Caen 3:0. Kamil Glik rozegrał pełne 90 minut w barwach lidera francuskiej ekstraklasy.

Igor Lewczuk (Bordeaux) – Bordeaux wygrało u siebie z Montpellier 5:1. Igor Lewczuk rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy. Po 30 kolejkach „Żyrondyści” zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli.

Mariusz Stępiński (Nantes) – Nantes zremisowało na własnym obiekcie z Niceą 1:1. Mariusz Stępiński pojawił się na boisku w doliczonym czasie gry.

Hiszpania:

Primera Division:

Przemysław Tytoń (Deportivo La Coruna) – Deportivo przegrało u siebie z Celtą Vigo 0:1. Przemysław Tytoń całe spotkanie przesiedział na ławce gospodarzy.

Segunda Division:

Paweł Kieszek (Cordoba) – Czyste konto Pawła Kieszka w meczu Cordoba – Numancia. Spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Holandia:

Eredivisie:

Mateusz Klich (Twente) – Twente Enschede wygrało na wyjeździe z Rodą 3:0. Mateusz Klich rozegrał pełne 90 minut, ponadto asystował przy bramce na 1:0.

Wojciech Golla (Nijmegen) – NEC Nijmegen przegrało u siebie z Utrechtem 0:3. Wojciech Golla rozegrał całe spotkanie w zespole gospodarzy.

Eereste Divisie:

Piotr Parzyszek (De Graafschap) – Gol Piotra Parzyszka w meczu Fortuna Sittard – De Graafschap (3:2). Polak zdobył bramkę z rzutu karnego. Dla 23-letniego napastnika było to 20. ligowe trafienie w obecnym sezonie.

Filip Bednarek (De Graafschap) – Całe spotkanie w bramce De Graafschap rozegrał Filip Bednarek.

Adrian Purzycki (Fortuna Sittard) – Adrian Purzycki całe spotkanie przeciwko De Graafschap spędził na ławce Fortuny.

Japonia:

J-League:

Krzysztof Kamiński (Jubilo Iwata) – Jubilo przegrało na wyjeździe z Kobe 0:1. Krzysztof Kamiński rozegrał całe spotkanie w bramce gości.

Litwa:

A Lyga:

Karol Salik (Lietava Jonava) – Jonava zremisowała na wyjeździe z Utenisem 1:1. Karol Salik rozegrał całe spotkanie w bramce Lietavy.

Niemcy:

1. Bundesliga:

Robert Lewandowski (Bayern) – Bayern Monachium wygrał na wyjeździe z Borussią Moenchengladbach 1:0. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie w ekipie lidera niemieckiej ekstraklasy. Bayern ma aż 13 punktów przewagi nad RB Lipsk.

Łukasz Piszczek (Borussia) – Borussia Dortmund wygrała na Signal Iduna Park z Ingolstadt 1:0. Łukasz Piszczek rozegrał pełne 90 minut w barwach gospodarzy. BVB zajmuje obecnie 3. miejsce w ligowej tabeli.

Paweł Olkowski (Koeln) – Kolonia wygrała u siebie z Herthą BSC 4:2. Paweł Olkowski rozegrał pełne 90 minut w ekipie gospodarzy.

Jakub Błaszczykowski (Wolfsburg) – Wolfsburg wygrał na własnym obiekcie z Darmstadt 1:0. Jakub Błaszczykowski rozegrał pełne 90 minut w zespole „Wilków”.

Eugen Polanski (Hoffenheim) – Hoffenheim wygrało u siebie z Bayerem Leverkusen 1:0. Eugen Polanski wszedł na plac gry w 85. minucie spotkania.

Rafał Gikiewicz (Freiburg) – Freiburg zremisował na wyjeździe z Augsburgiem 1:1. Rafał Gikiewicz wciąż jest bramkarzem rezerwowym beniaminka niemieckiej ekstraklasy.

2. Bundesliga:

Waldemar Sobota (Sankt Pauli) – Bezbramkowym remisem zakończyło się spotkanie pomiędzy Sankt Pauli i Hannoverem. Waldemar Sobota rozegrał 85 minut w hamburskim zespole.

Artur Sobiech (Hannover) – Artur Sobiech całe spotkanie przesiedział na ławce H96.

Marcin Kamiński (Stuttgart) – Stuttgart przegrał na wyjeździe z Greuther Furth 0:1. Marcin Kamiński rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych.

Paweł Dawidowicz (Bochum) – Bochum zremisowało u siebie z Erzgebirge Aue 1:1. Paweł Dawidowicz rozegrał całe spotkanie w barwach gospodarzy. VfL zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli.

Adam Bodzek (Fortuna) – 90 minut Adama Bodzka w meczu Karlsruher – Fortuna Dusseldorf (0:3).

Jakub Kosecki (Sandhausen) – Sandhausen przegrało na wyjeździe z Dynamem Drezno 0:2. Jakub Kosecki rozegrał pełne 90 minut w zespole gości.

Daniel Łukasik (Sandhausen) – Daniel Łukasik wszedł na boisko w 67. minucie spotkania.

Sebastian Boenisch (TSV 1860) – 90 minut Sebastiana Boenischa w meczu TSV 1860 Monachium – Wurzburger Kickers. Gospodarze wygrali 2:1.

Rosja:

Premjer Liga:

Janusz Gol (Amkar Perm) – Amkar przegrał na wyjeździe z Tomskiem 0:1. Janusz Gol rozegrał pełne 90 minut, ponadto w drugiej części spotkania został ukarany żółtą kartką.

Szkocja:

Premiership:

Krystian Nowak (Hearts) – “Serca” przegrały wyjazdowe spotkanie z Aberdeen 0:2. Krystian Nowak rozegrał pełne 90 minut w zespole przyjezdnych. Drużyna Polaka zajmuje 5. miejsce w ligowej tabeli.

Turcja:

Super Lig:

Patryk Tuszyński (Rizespor) – Rizespor przegrał wyjazdowe spotkanie z Genclerbirligi 0:1. Patryk Tuszyński wszedł na boisko w 71. minucie. Polak w doliczonym czasie gry został ukarany żółtą kartką.

2. liga:

Adam Stachowiak (Gaziantep Belediyespor) – Gaziantep zremisował na własnym obiekcie z Denizlisporem 1:1. Adam Stachowiak rozegrał całe spotkanie w bramce gospodarzy.

Walia:

Adrian Cieślewicz (The New Saints) – Gol Adriana Cieślewicza w meczu Cardiff Metropolitan – TNS (0:5). Cieślewicz przebywał na boisku przez 86 minut.

Włochy:

Serie A:

Łukasz Skorupski (Empoli) – Łukasz Skorupski obronił rzut karny w meczu Empoli – Napoli (2:3).

Arkadiusz Milik (Napoli) – Arkadiusz Milik wszedł na boisko w meczu przeciwko Empoli w 83. minucie spotkania.

Piotr Zieliński (Napoli) – Piotr Zieliński całe spotkanie spędził na ławce „Azzurri”. Napoli zajmuje 3. miejsce w tabeli Serie A.

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – AS Roma, z Wojciechem Szczęsnym w bramce, wygrała na własnym obiekcie z Sassuolo 3:1. Roma jest wiceliderem włoskiej ekstraklasy ze stratą 8 punktów do liderującego Juventusu.

Thiago Cionek (Palermo) – Palermo przegrało na wyjeździe z Udinese Calcio 1:4. Thiago Cionek przebywał na placu gry przez 65 minut.

Karol Linetty (Sampdoria) – Sampdoria przegrała u siebie z Juventusem 0:1. Karol Linetty rozegrał pełne 90 minut w zespole gospodarzy.

Bartosz Bereszyński (Sampdoria) – Bartosz Bereszyński całe spotkanie spędził na ławce Sampdorii.

Bartosz Salamon (Cagliari) – Cagliari bezbramkowo zremisowało u siebie z Lazio Rzym. Bartosz Salamon wszedł na murawę w 86. minucie spotkania.

Serie B:

Tomasz Kupisz (Novara) – 90 minut Tomasza Kupisza w meczu Avellino – Novara (1:1).

Błażej Augustyn (Ascoli) – Ascoli wygrało u siebie z Cittadellą 2:1. Błażej Augustyn zszedł z boiska w 21. minucie z powodu mięśniowego urazu.

Igor Łasicki (Carpi) – Carpi przegrało na własnym obiekcie z zespołem Spal 1:4. Igor Łasicki przebywał na placu gry przez pierwsze 45 minut.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Pod Ostrzałem GOL24

Materiał oryginalny: Jak radzili sobie Polacy w ligach zagranicznych? [RAPORT, WIDEO] - Gol24