Jakie ciągniki rolnicze najchętniej wybierają polscy...

  Jakie ciągniki rolnicze najchętniej wybierają polscy rolnicy?

  .

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Jakie ciągniki rolnicze najchętniej wybierają polscy rolnicy?
  Każdy z rolników mających własne gospodarstwo rolne posiada maszyny rolnicze, na które go stać. Koszt utrzymania i użytkowania maszyn rolniczych, wielokrotnie jest zbyt wysoki i niewiele rolników stać na jego spłatę. Dużo rolników prowadzących większe gospodarstwa rolne chętnie sięga po dofinansowania z Unii Europejskiej lub zaciąga kredyty. Jednak wiele osób boi się tak poważnego zadłużenia lub nie spełnia określonych norm, przez co nie może stać się o dofinansowanie.
  Jakie ciągniki rolnicze najchętniej wybierają polscy rolnicy?
  Takie czynniki sprawiają, że wielu rolników woli korzystać z maszyn starych i używanych, niż kupować nowoczesne ciągniki rolnicze. Maszyny używane kosztują dużo mniej i można zauważyć, znaczący wzrost ich zakupu oraz rejestracji przez nowych nabywców. W każdym roku rolnicy zmieniają swoje upodobania, co do ciągników rolniczych z określonych marek. Jednak można tutaj przedstawić kilka najchętniej wybranych modeli ciągników rolniczych w ostatnich latach:
  • ciągniki rolnicze New Holland
  • ciągniki rolnicze Zetor Major 80
  • ciągniki rolnicze Ursus C380
  • ciągniki rolnicze Zetor Proxima 90


  Dla wielu rolników według raportu Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych sporządzonego na podstawie danych z Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców najchętniej przypadł do gustu w roku 2017 ciągnik Ursus C-380.
  Oczywiście zakupywany w stanie używanym. W roku poprzednim zarejestrowano około 156 ciągników rolniczych Ursus C-380. Marka Ursus od wielu lat jest doceniana przez rolników, dlatego długoletnia tradycja i przywiązanie gwarantuje jej dobrą sprzedaż. Na polskiej wsi bardzo trudno jest znaleźć jakiekolwiek gospodarstwo rolne, które nie korzysta z ciągnika Ursus.

  Nowoczesne ciągniki rolnicze – Farmtrac


  Współcześnie wielu rolników korzysta z dotacji oferowanych przez Unię Europejską i pozwala sobie na zakup nowoczesnych maszyn rolniczych. Nowe maszyny rolnicze dają gwarancję długoterminowej pracy, są dużo sprawniejsze od starych modeli i rzadko się psują. Dodatkowo nowoczesne modele nie przyczyniają się do dużych kosztów eksploatacji – użytkowych i utrzymania. Weźmy pod uwagę spalanie paliwa, w starych ciągnikach rolniczych spalanie jest znacznie wyższe niż w nowoczesnych modelach. Innowacyjne technologie, jakie posiadają najnowsze ciągniki rolnicze ograniczają spalanie paliwa, a tym samym zmniejszają koszty ich użytkowania. Na zmniejszenie kosztów eksploatacji ma duży wpływ amortyzacja maszyn rolniczych. Nie od dziś wiadomo, że stare i zużyte maszyny częściej ulegają awarii i usterkom, a niekiedy mogą doprowadzić do poważnych wypadków. Dlatego lepszym wyjściem z sytuacji jest inwestycja w nowoczesny sprzęt rolniczy, który szybko się zwróci i przyniesie wiele korzyści.

  Ciągniki rolnicze – Farmtarc


  Chętnie nabywanymi ciągnikami rolniczymi w roku 2018 stały się maszyny marki Farmtrac. Dealer Farmtrac to między innymi sklep TwojaZagroda, który może pochwalić się około 20 przeróżnymi ciągnikami rolniczymi. Każda z maszyn została stworzona przez specjalistów i fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie. TwojaZagroda, jako oficjalny dealer Farmtrac swoim klientom proponuje liczne promocje, zwłaszcza na zestawy ciągników z ładowaczami. Dodatkowo zajmuje się sprzedażą części i elementów zamiennych do maszyn rolniczych z marek takich jak: Zetor, Heritage i Ursus.
  Dealer Farmtrac przedstawia głównie nowoczesne maszyny rolnicze, które doceniane są za niezawodną i bezpieczną konstrukcję, niskie zużycie paliwa oraz niskie koszty utrzymania. W asortymencie znajdziemy między innymi:
  • Ciągnik Farmtrac Heritage 6060 DTn – wyposażony jest w ekonomiczny 3 cylindrowy silnik AVL, spalający tylko 4l/h, nawet podczas współpracy z ładowaczem. Osiągający maksymalną moc ciągnika 60K oraz mający masę własną około 3t
  • Ciągnik Farmtrac Heritage 6075 DTn – potrafi osiągnąć maksymalną moc silnika 74KM, dysponuje niezawodną skrzynią biegów 8+2 mechaniczną z podwójnym sprzęgłem
  • Ciągnik Farmtrac 675 DTn IIIA wraz z ładowaczem czołowym Metal-Fach T229
  • Ciągnik Farmtrac 690 DTn IIIB z ładowaczem czołowym Metal-Fach T229
  • Ciągnik Farmtrac 675 DTn King IIIA/IIIB oraz ładowacz czołowy Metal-Fach T229
  • Ciągnik Farmtrac 9120 DTn IIIA/IIIB oraz ładowacz czołowy Metal-Fach T229


  Dealer Farmtrac, jak widać dysponuje nowoczesnymi maszynami, które podbiły serca wielu rolników . Dodatkowo pozwala klientom na negocjacje cen oraz oferuje różne sposoby finansowania. Rolnicy mają możliwość skorzystania z korzystnych rat i zawsze otrzymują gwarancję na wybrane maszyny rolnicze.

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo