Janusz Malarz z IKS Jezioro Tarnobrzeg był trzeci w 6. Grand Prix Polski Weteranów w Gliwicach

Damian Wiśniewski
archiwum klubu
Janusz Malarz z klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg zajął trzecie miejsce podczas Grand Prix Polski Weteranów, które odbywało się w Gliwicach.

Janusz Malarz spisał się znakomicie i wywalczył brązowy medal w kat. mężczyzn 80-84 lat.
W turnieju, w fazie grupowej pokonał 3:0 (11:8, 11:5, 11:4) Jana Bukowskiego z Bystrej, przegrał 0:3 (6:11, 6:11, 9:11) Marianem Gęsickim z Działdowo i wygrał 3:0 (11:5, 11:4, 11:5) Janem Workiem z Rzeszowa.

W ćwierćfinale zawodów pokonał 3:1 (11:6, 8:11, 11:6, 11:6) Zdzisława Orzechowskiego z Łowicza a w półfinale przegrał 0:3 (6:11, 9:11, 10:12) z Henrykiem Glura z Bydgoszczy późniejszym zwycięzcą tej kategorii.

W kolejnej grze trafił na Romualda Stasiełowicza z Drezdenka i po dramatycznej i emocjonującej grze wygrał 3:2 (11:5, 13:11, 11:13, 4:11, 11:6) i tym samym zajął trzecie miejsce wraz z Zdzisławem Orzechowskim z Łowicza.

W turnieju tym 81 latek z Tarnobrzega zdobył kolejne 131 punktów do Ogólnopolskiego Rankingu Weteranów w sezonie 2021/2022.

Kolejne, 7 Grand Prix Polski Weteranów, odbędzie się dniach 19-20 marca w miejscowości Węgierska Górka