Jest nowy parking i dwa place zabaw dla przedszkolaków w Tarnobrzegu. Zobacz zdjęcia

Marcin Radzimowski
Andrzej Busz/Urząd Miasta Tarnobrzega
Udostępnij:
Zakończono prace przy kolejnych ważnych inwestycjach w mieście - przebudowano infrastrukturę dydaktyczną Przedszkoli numer 7 i 15 oraz wybudowano parking dla samochodów osobowych i dostawczych przy ulicy Tracza.

Pieniądze, jakie samorząd Tarnobrzega otrzymał na inwestycję opisaną jako „Zwiększenie dostępności do edukacji przedszkolnej poprzez przebudowę infrastruktury dydaktycznej Przedszkoli nr 7 i 15 w Tarnobrzegu”, to przeszło 754 tysiące złotych, pozyskane w ramach umowy na dofinansowanie zadania: Regionalny Program Operacyjny Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 – oś priorytetowa VI – Spójność przestrzenna i społeczna, działanie 6.4 Infrastruktura edukacyjna, Poddziałanie 6.4.1 Przedszkola.
Całość inwestycji objęła dostawę wyposażenie, przebudowę, monitoring oraz oświetlenie placów zabaw w Przedszkolach numer 7 i 15 w Tarnobrzegu. W ramach prac między innymi zamontowano urządzenia do zabaw na podbudowie kruszywa z podkładem amortyzującym i nawierzchnią ze sztucznej trawy.

Z kolei budowa parkingu dla samochodów osobowych i dostawczych przy ulicy Tracza obejmowała roboty rozbiórkowe i przygotowawcze, roboty ziemne, elementy ulic, budowę parkingu z kostki betonowej na 30 miejsc postojowych, budowę chodnika, poszerzenie jezdni na ulicy Tracza, odwodnienie parkingu - wykonanie przykanalików wraz ze studzienkami, montaż ogrodzenia panelowego, zieleń, nasadzenie drzew, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego.

Przy ulicy Tracza w ramach inwestycji wykonano również budowę oświetlenia ulicznego obejmującą linie kablowe, montaż słupów i opraw oświetlenia zewnętrznego, przebudowę i zabezpieczenie kolizji elektroenergetycznych i zamontowano kamery monitoringu. Koszt wykonania robót budowlanych, według umowy z wykonawcą - Rejonem Dróg Miejskich z Tarnobrzega, wyniósł niespełna 260 tysięcy złotych. Ta inwestycja (parking) została zrealizowana dzięki głosowaniu mieszkańców osiedla Wielopole, w ramach dwóch edycji Tarnobrzeskiego Budżetu Obywatelskiego (200 tysięcy złotych), przy dodatkowym wsparciu z miasta wysokości 60 tysięcy złotych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:
TOP10 najbardziej niebezpiecznych krajów na wakacje 2018

Wakacje 2018. Jedziesz do tych krajów? Sprawdź na co warto się zaszczepić!


TOP 10: Plaże nudystów w Polsce [18+] Jak wyglądają?

Nietypowe zwyczaje ślubne na świecie - TOP 10

Czy wiesz co zamówić w smażalni? Sprawdź, których ryb powinno się unikać!


Tego musisz spróbować. TOP 12 sportów wodnychZOBACZ TAKŻE: FLESZ - FLESZ Mały ZUS, większe oszczędności dla firm

(Źródło: Newsroom 360)

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 2

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
Mają się czym chwalić nieudacznicy że zrobili kawałek chodnika czy plac zabaw!!!! Nawet na bieszczadzkiej wsi to już norma. Co się dziwić skoro głupi tarnobrzeski wyborca wszystko kupi nawet "gówno" przerobione w sukces i wybiera takie NIC na tarnobrzeskie urzędy. WSZYSCY CO JUŻ SĄ I BYLI I 90% URZĘDASÓW DO WYMIANY!!!
E
Edek od farb i kredek

No to mamy sukces pana Piernoł,linki , teraz postawi pałac dla Dominikanów i Prałata z Serbiiii nowa 

Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie