Joanna Jóźwik zajęła szóste miejsce na Mistrzostwach Europy

Zdjęcie autora materiału

Grzegorz Lipiec

Echo Dnia Podkarpackie

Aktualizacja:

Joanna Jóźwik w finałowym biegu na 800 metrów podczas Mistrzostw Europy w Amsterdamie zajęła szóste miejsce. ©PZLA

Joanna Jóźwik, wychowanka Victorii Stalowa Wola, w finałowym biegu na 800 metrów podczas mistrzostw Starego Kontynentu uzyskała swój najlepszy czas w sezonie. Do medalu nieco zabrakło.

Joanna Jóźwik, wychowanka Victorii Stalowa Wola, leciała na Mistrzostwa Europy w Amsterdamie z chęcią osiągnięcia, jak najlepszych rezultatów. Finał biegu na 800 metrów w sobotni wieczór zakończył się tylko i wyłącznie w połowie sukcesem.

Medalu nie było, bo wydaje się, że Joasia źle rozegrała bieg. Na ostatniej prostej została zamknięta i zbyt późno zaczęła atak na podium. Ostatecznie zajęła szóste miejsce, ale z najlepszym czasem w sezonie - 2:00,57. Wygrała Ukrainka Nataliya Pryshchepa. Mimo wszystko Asia może być zadowolona, bo z każdym kolejnym biegiem, wyglądała coraz lepiej. Na Igrzyskach Olimpijskich w Rio powinno być dobrze.