Joanna Jóźwik zdobyła złoty medal na mistrzostwach świata sztafet w Chorzowie. Świetny wynik wychowanki KKS Victorii Stalowa Wola

Damian Wiśniewski
Polska Press
Joanna Jóźwnik, polska biegaczka będąca wychowanką KKS Victorii Stalowa Wola, zdobyła złoty medal mistrzostw świata sztafet odbywających się w Chorzowie. Polka sięgnęła po złoto startując w parze z Patrykiem Dobkiem na dystansie 2x2x400 metrów.

Mistrzostwa świata sztafet (World Athletics Relay) to zawody lekkoatletyczne organizowane pod egidą World Athletics (Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych).

Wychowanka KKS Victorii Stalowa Wola, Joanna Jóźwik, wystartowała wespół z Patrykiem Dobkiem na dystansie 2x2x400 metrów, w której startują głównie biegacze, którzy na co dzień rywalizują na dystansie 800 metrów.

Przypomnijmy, że Joanna Jóźwik to aktualna halowa wicemistrzyni Europy właśnie na 800 metrów, a Patryk Dobek to halowy mistrz Europy. Polska para była więc faworytem do medalu i wywiązała się z tego wyśmienicie. Wygrała z czasem 3:40.92, który jest najlepszym wynikiem w historii europejskiej lekkoatletyki.

Drugie miejsce zajęła para z Kenii (czas 3:41.78), a trzecie para słoweńska (3:41.95).