Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Julian Ozimek z wielu funkcji najbardziej ceni sobie funkcję burmistrza Niska

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Dla Miasta i Gminy Nisko kończy się pewna epoka, związana z rządami burmistrza Juliana Ozimka, teraz ma szansę dostać mandat radnego sejmiku
Dla Miasta i Gminy Nisko kończy się pewna epoka, związana z rządami burmistrza Juliana Ozimka, teraz ma szansę dostać mandat radnego sejmiku Zdzisław Surowaniec
Julian Ozimek burmistrz Niska został uznany za najlepszego włodarza w powiecie niżańskim w akcji „Oceniamy Władzę”. To była jego trzecia i ostatnia kadencja. Zostawia burmistrzowski fotel innym. Podjął decyzję o starcie na radnego Sejmiku Podkarpackiego.

Niektórzy cieszą się, że już nie startuję na stanowisko burmistrza - mówi. Rzeczywiście, w kolejce po fotel po Ozimku jest aż pięciu chętnych kandydatów. Do tej pory, kiedy startował w wyborach, rozprawiał się z konkurencją w wielkim stylu. Od zawsze związany był z lewicą.

Julian Ozimek, kończący urzędowanie burmistrz Gminy i Miasta Nisko, całe życie zawodowe związał właśnie z Niskiem. Pracował w strukturach samorządowych i politycznych. W latach 1989 - 1994 był prezesem Spółdzielni Mieszkaniowej w Nisku, którą utworzył od podstaw, co zaowocowało budową czterystu mieszkań. Aktywnie działał przy odtworzeniu jednostek rejonowych w Nisku: sądu, prokuratury, policji oraz inicjował działania na rzecz powołania powiatu.

W latach 1994-1997 był prezesem Miejskiego Zakładu Komunalnego i swoimi działaniami spowodował oddanie do użytku w bardzo krótkim czasie, około sześciu miesięcy, Szkoły Podstawowej numer 3. Współinicjator budowy osiedla 1000- lecia w Nisku, realizował budowę Szkoły Podstawowej numer 5 na tym osiedlu.

W latach 1998 - 2002 był radnym powiatowym, w latach 2000-2002 powierzono mu funkcję starosty niżańskiego. Przyczynił się wówczas do remontu budynku niżańskiego liceum. Założyciel Społecznego Komitetu Budowy Sali Gimnastycznej LO oraz współinicjator budowy Hali Sportowej przy Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej. Z jego inicjatywy powołano Wydział Ksiąg Wieczystych w Nisku. W uznaniu zasług i osiągnięć w 2003 roku został uhonorowany odznaką „Za zasługi dla Gminy i Miasta Nisko”.
W latach 2004-2006 pełnił funkcję wicemarszałka województwa podkarpackiego. Był wówczas współinicjatorem powstania Parku Naukowo - Technicznego w Rzeszowie oraz rozbudowy lotniska w Jasionce, budowy Muzeum Ziemi Przemyskiej. Przyczynił się także do powstania w 2006 roku Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych w Nisku pod patronatem Uniwersytetu Rzeszowskiego. W bardzo znaczący sposób przyczynił się do powstania w Ulanowie w 2006 roku Europejskiego Centrum Flisactwa. Dzięki tym wszystkim działaniom na rzecz społeczeństwa niżańskiego w 2006 roku został wybrany burmistrzem Gminy i Miasta Nisko, którą pełnił przez kolejne trzy kadencje. Jest inicjatorem wielu przedsięwzięć inwestycyjnych. Angażuje swój czas wolny na spotkania i uzgodnienia. Cieszy się w środowisku bardzo dużym autorytetem i poważaniem. Stanowi wzór burmistrza odpowiedzialnego za kierowanie wydatkami z pieniędzy publicznych, co wielokrotnie było doceniane przez niezależne kapituły.

- Od dwunastu lat Gmina i Miasto Nisko zdobywa wysokie miejsca w prestiżowych rankingach i konkursach. Wielokrotnie plasowaliśmy się na pierwszych miejscach, a zwykle byliśmy w pierwszej dziesiątce chociażby w rankingu Złota Setka Gmin Podkarpacia. Zdobywaliśmy I, II i III miejsce za gospodarność. Natomiast dla mnie osobiście najważniejszym wyróżnieniem jest Złoty Medal Akademii Sukcesu za wieloletnią wybitną działalność samorządową na rzecz rozwoju miasta Nisko i regionu podkarpackiego przyznany przez kapitułę, na czele której stoi prof. dr hab. Michał Kleiber i podpisany przez profesora Henryka Skarżyńskiego i doktora Franciszka Gaika. Taki medal mają na Podkarpaciu tylko dwie osoby, prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc i ja - mówi Julian Ozimek.

Od 12 lat gmina znajduje się w Złotej Dziesiątce Gmin Podkarpacia - rankingu najlepszych samorządów Podkarpacia. Wielokrotnie zajmowała pierwsze miejsce w kategorii Gmina Miejsko-Wiejska w Rankingu Aktywności Gospodarczej - Złota Setka Gmin Podkarpacia, I miejsce w klasyfikacji Głównej Rankingu Aktywności Gospodarczej. Kierowana przez Ozimka niżańska gmina otrzymała wiele wyróżnień między innymi w konkursie „Unijne Perły Podkarpacia”.

Przez ostatnie 12 lat kadencji burmistrza Ozimka zrealizowanych zostało około 500 zadań inwestycyjnych. Wśród sztandarowych inwestycji, które wykonano były budowa nowoczesnej stacji uzdatniania wody i oczyszczalni ścieków, całkowita przebudowa kolektora ściekowego w ulicy Kościuszki i remont ulicy Sandomierskiej, budowa i zagospodarowanie zbiornika retencyjnego w Podwolinie, rekultywacja wysypiska śmieci, modernizacja Parku Miejskiego w Nisku, przebudowa centrum miasta - dużych i małych Plant, które obecnie są wizytówką Niska, przebudowa Niżańskiego Centrum Kultury „Sokół”, przebudowa budynku dawnej oficyny pałacowej na Centrum Historii i Tradycji, stworzenie na osiedlu 1000-lecia nowoczesnej infrastruktury handlowo-usługowej (powstało Tesco, Bricomarsche, Intermarche i inne), wybudowano sale gimnastyczne w Nowosielcu i Zarzeczu, boiska sportowe wielofunkcyjne i tzw. Orliki, place zabaw, siłownie terenowe w wielu punktach całej gminy, wybudowano dziesiątki kilometrów wodociągów i kanalizacji oraz kilometry dróg. Tylko w ostatnim czasie podpisano porozumienie z Generalna Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w sprawie budowy obwodnicy Niska i Stalowej Woli, inwestycji o którą burmistrz Julian Ozimek zabiegał osobiście od wielu lat. Podpisano porozumienie dotyczące budowy nowej siedziby Sądu Rejonowego w Nisku. W trakcie są już prace dotyczące budowy basenu w Racławicach oraz sali gimnastycznej przy Szkole Podstaawowej numer 1.

- Przez całe życie zawodowe pełniłem wiele funkcji. Byłem dyrektorem, prezesem, starostą, wicemarszałkiem, przewodniczącym konwentu burmistrzów, czy członkiem wielu stowarzyszeń w tym Podkarpackiego Stowarzyszenia Jednostek Samorządu Terytorialnego. Jednak twierdzę, że najważniejsza dla mnie, można śmiało powiedzieć życiowa, była funkcja burmistrza Gminy i Miasta Nisko - podsumowuje Julian Ozimek.

Ma 70 lat.Ukończył studia magisterskie na wydziale ekonomicznym Uniwersytetu Marii Skłodowskiej - Curie w Lublinie. Na jego doświadczenie zawodowe składa się ponad czterdzieści lat pracy.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




ZOBACZ TAKŻE: FLESZ. OD PAŹDZIERNIKA BEZ DOWODU REJESTRACYJNEGO I OC

(Źródło:vivi24)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie