Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Już można przejechać tak zwanym łącznikiem i ulicą Solidarności

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Prezydent Lucjusz Nadbereżny na oddanym do ruchu łączniku z dwoma wiaduktami i rondami
Prezydent Lucjusz Nadbereżny na oddanym do ruchu łączniku z dwoma wiaduktami i rondami Zdzisław Surowaniec
Można już śmigać przez ulicę Solidarności i przez tak zwany „łącznik” czyli ulicę łączącą strefę przemysłową z ulicą Energetyków. W poniedziałek prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny ogłosił, że to koniec budowy i drogi stają się przejezdne po półtora roku prac.

To była największa inwestycja drogowa ostatnich lat z powodu dużej trudności związanej z budową dwóch turborond oraz dwóch wiaduktów nad ulicą i nad torami kolejowymi.

Rozjechana przez ciężkie pojazdy ulica Solidarności od dawna wymagała poprawy. Natomiast przedsiębiorcy z terenów należących niegdyś do Huty Stalowa Wola z ulgą przyjmą wiadomość, że ruch wszelkich pojazdów będzie mógł się sprawnie i bezkolicyjnie odbywać od strefy przemysłowej tak zwanym łącznikiem do ronda na drodze krajowej czyli ulicy Energetyków,. Rondo powstało za kwotę 4 milionów złotych z dofinansowaniem unijnym. W przyszłym roku ruszy budowa kolejnego łącznika od ronda na ulicy Energetyków do mającej powstać obwodnicy miasta. Obwodnicą będzie można dojechać do mającej powstać w 2021 roku drogi szybkiego ruchu S19, z której będzie szybki przejazd do austrostrady A4.

W poniedziałkowe jesienne mgliste południe prezydent Lucjusz Nadbereżny, wyraźnie zmęczony po emocjach wieczoru wyborczego podziękował wyborcom za 73 procent poparci. I ogłosił, że drogowa inwestycja jest dostępna do ruchu. Pracownicy usuwali więc znaki zakazu ruchu i ku uldze tysięcy mieszkańców przywrócony został ruch na ulicy Solidarności i dopuszczony ruch na łączniku. Zmniejszy to ruch na bardzo zatłoczonej ulicy Energetyków, którędy były objazdy, a która ma status drogi krajowej

– Łącznik to jest strategiczna inwestycja z punktu widzenia nowego układu komunikacyjnego, dojazdu i wyjazdu ze strefy ekonomicznej, również późniejszego połączenia z obwodnicą Stalowej Woli i Niska. Zadanie, które łączy się również z innymi inwestycjami, które będą prowadzone w przyszłym roku w bezpośrednim sąsiedztwie – mówi prezydenta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny.

Budowa tak zwanego „łącznika” kosztowała 26 milionów złotych. Dofinansowanie z Unii wynosi blisko 10 milionów złotych.

POLECAMY RÓWNIEŻ:




Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania




Praca marzeń, czyli TOP 10 wyjątkowych stanowisk pracy





TOP 10 polskich przysmaków w zagranicznym wydaniu






Oglądasz KUCHENNE REWOLUCJE? Oto QUIZ dla ciebie





Muszka owocówka. 10 sposobów jak się jej pozbyć z kuchni





Najdziwniejsze pytania w "Milionerach" [QUIZ]




Zobacz także: Wybory samorządowe 2018. Twój głos się liczy

Źródło:vivi24

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie