Kielce jak Amsterdam i Budzenie Sienkiewki. W centrum Kielc przez 10 dni mnóstwo atrakcji. Zobaczcie zdjęcia i film

Paula Goszczyńska
Paula Goszczyńska
Udostępnij:
Liczne występy artystów, stare i nowe samochody, wspaniałe motocykle, rowery, lot balonem, warsztaty dla najmłodszych, pyszne jedzenie z food trucków, kolorowy korowód i wiele, wiele innych. Poza tym akcja Kielce jak Amsterdam z rowerami dziełami sztuki rozstawionymi po całym mieście. Wielka impreza „Budzenie Sienkiewki” trwa w Kielcach już po raz czternasty. Bawimy się jeszcze do niedzieli, 5 czerwca. Na jakie atrakcje możemy liczyć?

„Budzenie Sienkiewki” trwa w Kielcach już po raz czternasty. Tym razem bawimy się od piątku, 27 maja, do niedzieli, 5 czerwca. Na jakie atrakcje możemy liczyć? Główni organizatorzy wydarzenia Sebastian Michalski i Jurek Mozolewski mówią: - My tylko postaramy się, żebyście spędzili miło czas, dlatego pośród licznych atrakcji każdy znajdzie coś dla siebie.

Jak w Amsterdamie. Piękne rowery już zdobią centrum Kielc

W niedzielę, 22 maja, w centrum Kielc stanęły pięknie ozdobione rowery. - Łącznie będzie ich 50. Stoją na Rynku, na ulicy Sienkiewicza, placu Literatów, placu Artystów, we wszystkich tych miejscach, gdzie są dozwolone stojaki dla rowerów. Już otrzymujemy sygnały, że kielczanom akcja się bardzo spodobała. Rowery wyglądają przepięknie, więc zachęcamy do fotografowania się z nimi przez cały czas trwania Budzenia Sienkiewki – mówi Sebastian Michalski, główny organizator wydarzenia.

- Zaczarowała Galeria przy ulicy Leśnej dodatkowo przygotuje specjalny pojazd, który będzie złożony z trzech rowerów i będzie jeździł po całych Kielcach. Są też dwa zupełnie inne rowery, które zainteresują mieszkańców. Otóż będą to pojazdy zanurzone w betonie – dodaje Michalski.

Zobaczcie w galerii jak prezentują się rowery w Kielcach

Wyjątkowa galeria sztuki

To jednak nie wszystko. W kamienicy na roku ulic Małej i Sienkiewicza w Kielcach ruszyła wystawa prac dyplomowych uczniów Zespołu Szkół Plastycznych. Są piękne rzeźby, zachwycające obrazy i gobeliny. Wszystko to w ramach czternastej edycji Budzenia Sienkiewki. Pośród licznych atrakcji było właśnie otwarcie wyjątkowej galerii sztuki. - Poczujecie się jak w Uffizi we Florencji – podkreślają organizatorzy.

I love Kielce

Ogromny napis „I love Kielce” stoi już przy restauracji „Włoska” na ulicy Sienkiewicza w Kielcach. Pozostanie z nami przez kolejne niemal trzy tygodnie. To świetna okazja, by zrobić sobie przy nim pamiątkowe zdjęcia. Będzie tu też Mała Italia. Zawisną włoskie flagi, będą drabinki z żywymi kwiatami, które są popularne we Włoszech oraz śpiewać będzie dla wszystkich Alberto Amati.

Luksusowe auta i oldtimery

Będzie tez coś dla prawdziwych fanów motoryzacji. W sobotę, 28 maja, o godzinie 14 spod pomnika Sienkiewicza ruszą motocykliści spod znaku CK RIDER. Przejadą głośną kawalkadą przez deptak. W niedzielę, 29 maja, przewidziany jest zlot klasyków samochodowych, które będzie można obejrzeć na deptaku między pomnikiem Sienkiewicza a placem Literatów. W niedzielę, 5 czerwca, między godziną 11 a 13 na placu Literatów zaplanowana jest giełda rowerowa. Tam również odbędzie się zlot kabrioletów i mercedesów. Prosto z wyścigowego toru na deptak przyjadą MC Laren 570 GT, Lamborghini Huracan, Ferrrari 458 Italia i Mustang GT. - Będzie wiele samochodów najnowszych marek, wystawią je kieleckie salony. Zaprezentują się modele elektryczne, więc spore nowinki – mówi Sebastian Michalski, organizator imprezy. - Zobaczymy też stare modele, jak i te nowoczesne oraz oldtimery. Zapraszamy zarówno starszych, jak i młodszych – dodaje.

Cały program „Budzenia Sienkiewki”

Piątek, 27 maja
27 maja z Rynku wzbiją się w niebo balony, które uczestniczyły między innymi w zawodach balonowych Gordona Bennetta. W poprzednich edycjach imprezy, ta atrakcji budziła niezwykłe emocje. Balony unosiły się kilkaset metrów nad ziemią, dzięki czemu widok zapierał dech w piersiach.

Tego samego dnia ulicą Sienkiewicza przejdzie kolorowy korowód tancerzy ze studia Tańca i Stylu REWANŻ, którzy wcześniej zaprezentują się w muszli w Parku Miejskim. Przez centrum przejdzie tez Marsz Godności pod egidą Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością.

Na placu Literatów eksperci z Centrum Odchudzania Expert Fitness Olgi Chaińskiej będą chętnych ważyć, robić pomiary tkanki tłuszczowej i radzić jak schudnąć.

W innym tanecznym korowodzie przejdą tancerze z Kieleckiej Szkoły Tańca, a pod księgarnią Metzgera przez wszystkie dni eventu (prócz niedziel) będzie kiermasz książek, w trakcie którego autorka między innymi „Wiedźmy” i „Tajemnicy Kasztanowej Alei” - Ewa Ziółkowska-Darmas, podpisze chętnym swoją książkę.

Sobota, 28 maja
O godzinie 14 spod pomnika Sienkiewicza ruszą motocykliści spod znaku CK RIDER. Przejadą głośną kawalkadą przez deptak. Dla tych wszystkich, dla których ekologia jest najważniejsza jest także inna propozycja. Otóż w ramach Świętokrzyskiego Dnia Rowerów będzie można wziąć udział w przejeździe bicyklami.

W godzinach 10-20 na placu Artystów będzie można zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. O tym, że pobranie z krwi obwodowej nic nie boli, jak również inne informacje będzie można uzyskać na miejscu od przedstawicieli fundacji DKMS.

O godzinie 13 na placu Literatów wystąpi Zespół Pieśni i Tańca Kielce. Zaprosi do wspólnego tańca poloneza, krakowiaka, kujawiaka i tańców świętokrzyskich.

Na placu Literatów uczniowie klas mundurowych ZDZ pod dowództwem pułkownika Tomasza Kota zaprezentują broń strzelecką.
W godzinach 12-16 na Rynku będzie można obejrzeć, pokibicować, a nawet wziąć udział w zmaganiach sportowych niepełnosprawnych.

Wieczorem około godziny 20.30 na scenie usytuowanej na placu Literatów swój koncert da TERRORXIGLO - undergroundowy zespół hiphopowy o charakterystycznym melodyjnym brzmieniu.

Niedziela, 29 maja
Tego dni będzie można kupić lub sprzedać rower, z którego wyrosło już nasze dziecko. Giełda rowerowa odbędzie się na placu Literatów w godzinach 11-13.

W godzinach 12-16 na Rynku kolejny już dzień zmagać się będą niepełnosprawni sportowcy. Również w niedzielę na placu Artystów zbierane będą zapisy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

W ten dzień przewidziany jest zlot klasyków samochodowych, które będzie można obejrzeć na deptaku między pomnikiem Sienkiewicza a placem Literatów.

O godzinie 17 zacznie się na scenie na placu Literatów pokaz mody kieleckiej projektantki Ewy Łukawskiej. Warto przyjść i zorientować się, co w modzie piszczy. Na tejże scenie po pokazie około godziny 18 zaprezentują się najbardziej utalentowani śpiewający młodzi ludzie‚ podopieczni Młodzieżowego Domu Kultury ze Studia Piosenki Ga-Pa Grażyny Budzisz, Studia Piosenki EWITA Ewy Bocheńskiej i Studia Piosenki MARZENIE Marzeny Trzebińskiej.

Na ulicy Sienkiewicza przedstawiciele wszystkich salonów samochodowych zaprezentują ostatnie automobilowe nowości, a uliczni muzycy będą się prześcigać w zdobyciu Państwa uznania.

Środa, 1 czerwca
1 czerwca to Międzynarodowy Dzień Dziecka. Dzieci mogą skorzystać ze Strefy Relaksu stworzonej przez Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. Tam w miłym wakacyjnym otoczeniu będą mogły oglądać bajki na ledowych ekranach (koło parkingu wielopoziomowego).

O godzinie 10 na Rynku zobaczymy żywe szachy. W rolach żywych szachów wystąpią uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego numer 1 w Kielcach i Szkoły Podstawowej numer 9 w Kielcach.

Przed perfumerią HEBE na ulicy Sienkiewicza wszystkim chętnym dzieciom pracownicy firmy pomalują buźki, poczęstują słodyczami i obdarują balonami. Mamy będą mogły zasięgnąć dermokonsultacji w doborze dermokosmetyków u ekspertów marki SOLVERX.

Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na swój dziedziniec. Między godziną 10 a 14 w paru miejscach w centrum będzie można obejrzeć pokazy umiejętności psów służbowych Straży Ochrony Kolei. W tym dniu dzieci będą mogły usiąść w wozach strażackich usytuowanych na placu Literatów. Również inne służby mundurowe będą miały atrakcyjne propozycje dla najmłodszych, na przykład Komenda Miejska Policji w godzinach 12-18 zaprasza na Rynek – będą zabawy związane z bezpieczeństwem, elektryczny radiowóz, będzie można usiąść na policyjnym motocyklu, a tatusiowie mogą przetestować alkogogle.

Animacje, grill,wypieki, ale także konsultacje pedagogiczno- terapeutyczne dla dzieci z autyzmem zaproponuje Ośrodek dla Dzieci i Młodzieży z Autyzmem ORETW oraz Niepubliczna Szkoła „Droga do sukcesu“. Przed księgarnią Metzgera odbędzie się kiermasz książek dla dzieci.

O godzinie 17 na scenie (plac Literatów) młodzi piosenkarze ze Stowarzyszenia SIEMACHA-Kasia, Iga i Filip zaśpiewają przeboje między innymi Budki Suflera, Bajmu, Myslovitz czy KNŻ.

Sobota, 4 czerwca
W samo południe w okolicach murku przy ulicy Sienkiewicza Świętokrzyskie Centrum Ratownictwa Medycznego i Transportu Sanitarnego urządzi dynamiczny pokaz ratownictwa medycznego z użyciem fantoma.

O godzinie 14 przyjrzymy się przejazdowi kawalkady motocyklistów z CK RIDES. W tym czasie swoimi umiejętnościami będą się chwalić psy służbowe Służby Ochrony Kolei.

O godzinie 15 na placu Literatów wystąpi Kapela Świętokrzyska.

Wieczór zakończy koncert zespołu rap i reggaeton. Wystąpią PARADOX i KACY.

Niedziela, 5 czerwca
To już ostatni dzień czternastego „Budzenia Sienkiewki”. W godzinach 10-14 zaprezentują swoje umiejętności psy służbowe SOK.
Między godziną 11 a 13 na placu Literatów zaplanowana jest giełda rowerowa. Tam również odbędzie się zlot kabrioletów i mercedesów.

Od godziny 12 na Rynku zaczną się warsztaty „Dzień z autyzmem“. Anna Iwasiuta i Wojciech Lisowicz zaproszą na spotkanie z utworami muzycznymi dla dzieci i rodziców.

Od godziny 17 na scenie na placu Literatów zagoszczą soliści z Domu Kultury ZAMECZEK. O godzinie 17 odbędzie się mini recital Korneli Patro, o godzinie 17.30 - mini recital Michała Bojczuka, o godzinie 18 - mini recital Aleksandry Wójcik.

Coś dla miłośników czterech kółek. Prosto z wyścigowego toru na deptak przyjadą MC Laren 570 GT, Lamborghini Huracan, Ferrrari 458 Italia i Mustang GT.

W pozostałe dni imprezy
Miłośników mocnych wrażeń powinny usatysfakcjonować pokazy karate. W małej Italii(przed włoską restauracją przy ulicy Sienkiewicza) będzie można posłuchać śpiewającego Alberto Amati. Na stawie w Parku Miejskim pojawią się kajaki.
Młodzieżowa Rada Miasta w ramach „Budzenia Sienkiewki” zorganizuje Noc Duchów.

Dla łaknących przeżyć artystycznych Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach przygotował wystawę prac uczniów.
Food trucki zaspokoją potrzeby podniebienia, a w rozstawionych kramach będzie można kupić wyroby rękodzieła regionalnego. W tym czasie dzieci mogą się bawić na różnorakich dmuchańcach, jeździć z Maciejem Polakiem elektryczną ciuchcią, oglądać na ekranach ledowych przy parkingu wielopoziomowym bajki, przymierzyć się do gokarda F1. Będzie można z bliska zobaczyć szybowiec oraz prezentację roweru miejskiego.

Na ulicach miasta wzorem Amsterdamu pojawią się pięknie udekorowane rowery. Każdy może dołączyć do akcji prezentując udekorowany rower według własnego pomysłu. W trakcie spaceru będzie można natknąć się na maszerującą orkiestrę dętą, zobaczyć tańce ludowe, zapasy w wykonaniu medalistów mistrzostw Polski z LKS Znicz Chęciny.

Zobaczcie w galerii jak już prezentują się już rowery w Kielcach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

miejsce #1

Sencor

Sencor SCOOTER TWO 2021

2 552,25 zł1 949,00 zł-24%
miejsce #2

Xiaomi

Xiaomi Mi Electric Scooter 3 2022 Czarny

2 349,00 zł1 999,00 zł-15%
miejsce #3

Motus

Motus Pro 10 Sport 2021

7 570,99 zł6 799,00 zł-10%
miejsce #4

Techlife

Techlife X5S

3 699,00 zł3 450,00 zł-7%
Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Kielce jak Amsterdam i Budzenie Sienkiewki. W centrum Kielc przez 10 dni mnóstwo atrakcji. Zobaczcie zdjęcia i film - Echo Dnia Świętokrzyskie

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie