Kilka rekordów Polski na Jubileuszowym Mityngu Lekkoatletycznym w Stalowej Woli

Kamil Jóźwik
KKS Victoria Stalowa Wola
Na stadionie MOSiR w Stalowej Woli odbył się Jubileuszowy Mityng Lekkoatletyczny z okazji 20-lecia powstania miejscowego Katolickiego Klubu Sportowego Victoria. Nie zabrakło ciekawych rezultatów, w tym rekordów.

Najbardziej pasjonujący okazał się bieg na 1000 metrów mężczyzn. Zwyciężył Roman Kwiatkowski z OKS Start Otwock z czasem 2:21.59, który był drugim w tym roku wynikiem w Polsce. Jako drugi linię mety pokonała nadzieja gospodarzy, mistrz Polski juniorów Szymon Żywko, który rezultatem 2:24.33 ustanowił nowy rekord klubu i województwa juniorów. Trzecie miejsce dla Adama Masaczyńskiego z KKL Kielce (2:24.62 to nowy rekord Polski U-18).

W rywalizacji kobiet na 300 metrów całe podium zajęły zawodniczki miejscowej Victorii. Triumfowała Małgorzata Osiecka (41.77) przed Wanessą Krzyżewską (42.96) i Nadią Kroker (43.98). Agnieszka Dybka zwyciężyła na dystansie dwukrotnie dłuższym (1:37.42), a jej klubowa koleżanka Kamila Waliłko (1:45.79) stanęła na najniższym stopniu podium. W biegu na 1 kilometr, po niezwykle emocjonującym finiszu, zwyciężyła Martyna Rębisz (MKL Stalowa Wola), która zaledwie 0,08 sekundy wyprzedziła Monikę Węgrzyn z UKS Tiki-Taka Kolbuszowa.

Wśród mężczyzn Kacper Szwedo (37.83) i Karol Lesiczka (38.21) uplasowali się odpowiednio na drugim i trzecim miejscu w biegu na 300 metrów ustępując jedynie Szymonowi Jasieńczukowi z KKL Kielce (36.36). Na podium stalowowolskiego mityngu stanął także Patryk Dereń z Witaru Tarnobrzeg – trzeci na 100 metrów (11.68).

Warto także wspomnieć o kobiecej sztafecie Victorii 4x200 metrów (Oliwia Gut, Wiktoria Dul, Wasenna Krzyżewska, Agnieszka Dybka), która czasem 1:46.03 ustanowiła nowy rekord klubu juniorek i seniorek.

Przygotowanie grzybów - krok po kroku - do spożycia, suszenia, mrożenia, marynowania