Stal Gorzyce wygrała u siebie z Transdźwigiem Stale 2:0
Stal Gorzyce wygrała u siebie z Transdźwigiem Stale 2:0 Fot. Damian Kuziora
W "okręgówce" zespoły z czołówki nie zawiodły. Ciekawie zapowiada się walka o awans w klasie B grupie III.

Klasa O

Nie było niespodzianki i Stal pokonała u siebie Transdźwig. Z bardzo dobrej strony pokazała się ekipa Słowianina Grębów, która wygrała na wyjeździe z wyżej notowaną Stalą Nowa Dęba, a hat trickiem popisał się Tomasz Świąder. Warto dodać, że to spotkanie lepiej zaczęła Stal, która objęła prowadzenie już w 10. minucie, ale goście tuż przed przerwą wyrównali, a potem dobili rywala w drugich 45 minutach.

Stal Gorzyce – TS Transdźwig Stale 2:0 (1:0)

Bramki: Rękas 9, Toś 63.

Stal: Paterek - Winiarski, Rękas, Bernaś, Przepiórka – Machowski ż, Bednarz (54 Partyka), Kwiatkowski ż (74 Falasa) - Toś ż (68 Golik), Kaczmarczyk (90 Andrasik), Szymanek (80 Korzonek). Trener Daniel Beszczyński.

Transdźwig: Biało – Rzepiela, Dziuba, Kabata ż, Stala, Pyszczek, Stąporski (60 Jęczeń), Szlęk (60 Rzepiela ż), Saja, Lubera ż (60 Kułaga), Surdy (85 Borkowski). Trener Adam Mażysz.

POZOSTAŁE WYNIKI:

Nowa Sarzyna – Sokolniki 3:0 (2:0) Sarzyński 9 i 40-karny, Błajda 55;

Nowa Dęba – Grębów 1:3 (1:1) Kotrych 10 – Świąder 43, 64 i 75;

Chwałowice – Zdziary 2:1 (2:1) Kurkiewicz 20, Gołębiowski 35 – Sobiło 32;

Sokół Kamień – Siarka II Tarnobrzeg 3:2 dla gości D'Apollonio i Krempa;

Jelna – Podlesianka Kamień 0:2 (0:0) Marut 63, Sudoł 70; Łowisko – Leżajsk 1:0 (0:0) Kobylarz 49;

Wola Zarzycka – Lipa 1:0 (0:0) Sobota 67;

Jastkowice – Pysznica 4:5.

Klasa A1

Piłkarze Woli Rzeczyckiej po 20. minutach potyczki z Krzątką prowadzili już 4:0. Trzy z tych bramek zdobył Kamil Temporale, zaliczając klasyczny hat-trick. Gospodarze po przerwie dołożyli jeszcze 2 gole, efektownie wygrywając.

WYNIKI:

Serbinów - Mokrzyszów 1:0 (1:0) Banik 9;

Wola Rzeczycka - Krzątka 6:1 (4:0) Temporale 5, 10, 20, P. Stańkowski 7, 65, K. Stańkowski 60 – Kopeć 50;

Skopanie - Rzeczyca Długa 0:1 (0:1) W. Tofil 41;

Dąbrowica – Wielowieś 1:0 (1:0) Olek 4; ,

Zakrzów - Żabno 0:0;

Żupawa - San Stalowa Wola 0:6 (0:2) Karol Drzewi dwie, Rogowski, M. Partyka, Kułacz, Sadowski;

Zaklików - Wola Baranowska 4:0 (2:0) D. Mazurek 20, 70, D. Czerwonka 40, Skoczyński 75;

Ocice - Wrzawy 0:4

Pauza: Skowierzyn.

Klasa A2

Szybko rozstrzygnęło się spotkanie w Łukowej. Wszystkie gole padły bowiem w pierwszych 30 minutach, a trzy punkty w starciu z Giedlarową zgarnęli gospodarze. W meczu dwóch ostatnich zespołów w tabeli lepsza okazała się ekipa z Harasiuków, która pewnie pokonała Przędzel. Do ostatnich chwil ważyły się losy spotkania w Wólce Tanewskiej. Dopiero w 89. minucie Pieróg zapewnił gospodarzom komplet punktów w starciu ze Spartą Jeżowe. Skromnie wygrał również lider – piłkarze Sokoła Hucisko zgarnęli wprawdzie komplet punktów, ale wygrali zaledwie 1:0 ze znacznie niżej notowaną Azalią. Bardzo wyrównany był natomiast mecz pomiędzy Czarnymi Sójkowa a Sanem Kłyżów. Ostatecznie oba zespoły podzieliły się punktami, a w meczu padł wynik 3:3.

Klasa B1

Można śmiało powiedzieć, że pojedynek w Cyganach był starciem na szczycie. Zwycięsko z niego wyszła ekipa Łęgu Kopcie, która wygrała 2:1 i w tabeli ma 3 punkty przewagi nad Jadachami. Ten zespół stoczył ciekawy i, co dla nich najważniejsze, zwycięski bój z rezerwami Wspólnoty Serbinów. W tym pojedynku padło aż 11 goli, a dobrą skutecznością popisał się gracz z Jadachów Tomasz Wolan, który pięciokrotnie wpisał się na listę strzelców. W meczu sąsiadów w tabeli Zabrnie lepsze od Knapów.

WYNIKI:

Wspólnota II Serbinów – Jadachy 4:7 dla gości T. Wolan pięć, Rębisz, M. Wolan;

Cygany – Kopcie 1:2;

Knapy – Zabrnie 1:4 dla gości Janeczko trzy, Burdzy.

Pauza Chmielów.

Mecz Tarnowska Wola – Trześń został przełożony na 9 czerwca.

Klasa B2

Ciekawy był pojedynek w Kotowej Woli. Miejscowi po pierwszej połowie prowadzili minimalnie (2:1), ale zespół z Krzyny w drugiej części gry podjął walkę o punkty i ostatecznie wygrali gospodarze (3:2). Widać jednak, że spotkały się zespoły, które są tuż obok siebie w ligowej tabeli. W pojedynku drużyn z dolnych rejonów tabeli Zdziechowice pokonały Krzaki-Słomiana i dzięki temu awansowały na wyższą lokatę. Lider z Podwoliny bez większych problemów rozprawił się z Turbią.

WYNIKI:

Zdziechowice – Krzaki-Słomiana 2:0 (0:0) Kawęcki 60-karny, Okleciński 65;

Glinianka – Majdan Zbydniowski 3:0;

Turbia – Podwolina 0:6;

Kotowa Wola – Kurzyna 3:2 (2:1) dla gospodarzy Turek, Kopeć, Radawiec.

Pauza Zbydniów.

Klasa B3

Wciąż bardzo ciekawie na czołowych lokatach. Swoje mecze wygrały zarówno Grabiniak Hucisko jak i Advit Łętownia i z takim samym dorobkiem są na pierwszych dwóch miejscach. Wprawdzie w meczu Grabiniaka pachniało niespodzianką po pierwszych 45 minutach, bo lider remisował bezbramkowo ze znacznie niżej notowanym zespołem z Majdanu Łętowskiego, ale później zdecydowanie się rozkręcił i wygrał pewnie 5:0.